Πρόεδροι/Γενικοί Γραμματείς

ΠερίοδοςΠρόεδροςΓενικός Γραμματέας
1897 – 1905ΣΠ. ΛΑΜΠΡΟΣΠ. ΚΑΛΛΙΓΑΣ
1906 – 1909Α. ΡΑΓΚΑΒΗΣΝ. ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ, Μ. ΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
1910 – 1911Α. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣΜ. ΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
1912 – 1913Π. ΚΑΛΛΙΓΑΣ *Μ. ΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
1914 – 1926Μ. ΜΙΝΔΛΕΡΜ. ΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ, Ν. ΠΡΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, Α. ΣΑΡΑΤΣΟΓΛΟΥ, Μ. ΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ, Σ. ΒΟΥΡΟΣ
1927 – 1928Ν. ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣΓ. ΚΙΤΣΟΣ
1929 – 1930Μ. ΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣΓ. ΚΙΤΣΟΣ
1930 – 1931Ι. ΚΕΤΣΕΑΣΓ. ΚΙΤΣΟΣ
1932 – 1945Μ. ΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣΑΠ. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ
1946 – 1967ΑΠ. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣΔ. ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ
1968 – 1972Ε. ΜΟΙΡΟΠΟΥΛΟΣ **Δ. ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ, Ν. ΠΑΠΑΡΕΣΚΟΣ **
1973 – 31/1/1974Α. ΚΟΥΝΑΔΗΣ **ΑΓΓ. ΚΟΚΚΩΝΗΣ **
9/2/1974 – 9/10/1974ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΡΣΕΛΛΟΣ**ΑΓΓ. ΚΟΚΚΩΝΗΣ **
10/10/1974 – 10/12/1975Γ. ΡΕΔΙΑΔΗΣ **Γ. ΤΟΥΜΠΑΛΙΔΗΣ **
1/11/1975 – 10/9/1982ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΡΣΕΛΛΟΣΣ. ΠΙΣΑΛΑΣ, ΕΥΑΓΓ ΜΙΧΑΗΛ, ΕΛ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ
11/12/1982 – 31/1/1984ΗΛΙΑΣ ΜΙΣΑΗΛΙΔΗΣΕΛ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ
31/1/1984 – 28/2/1984ΦΡΕΝΤΥ ΣΕΡΠΙΕΡΗΣΙΩΑΝΝΗΣ ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ
1/3/1984 – 31/8/1987ΓΙΩΡ ΚΑΤΣΙΜΠΑΡΔΗΣΙΩΑΝΝΗΣ ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ
1/9/1987 – 31/5/1997ΣΤΡΑΤΟΣ ΜΟΛΥΒΑΣΙΩΑΝΝΗΣ ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ, Κ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΔΑΡΑΣ
1/6/1997 – 31/1/2007BΑΣΙΛΗΣ ΣΕΒΑΣΤΗΣΕΥΑΓΓ ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΜΙΧΑΛΗΣ ΞΕΚΑΛΑΚΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΑΛΚΙΔΗΣ, ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ
1/2/2007 – 31/3/2007ΠΤΟΛΕΜ ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ
1/4/2007 – 1/10/2012BΑΣΙΛΗΣ ΣΕΒΑΣΤΗΣΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ
2/10/2012 – 31/3/2021ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣΒΑΣΙΛΗΣ ΣΕΒΑΣΤΗΣ
31/3/2021 –ΣΟΦΙΑ ΣΑΚΟΡΑΦΑΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΧΑΣΚΗΣ, ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΙΑΤΡΟΥΔΑΚΗΣ

* Ο Π. Καλλιγάς δεν αποδέχτηκε την εκλογή του και ο ΣΕΓΑΣ λειτούργησε με τους αντιπροέδρους, Β. Αντωνόπουλο, Μ. Μίνδλερ και Ν. Νεγρεπόντη.

**  Ήταν διορισμένοι