Με μεγάλη συμμετοχή ο “Γύρος της Σητείας”

Την Κυριακή 11 Δεκεμβρίου διεξήχθησαν στη Σητεία με απόλυτη επιτυχία οι αθλητικές εκδηλώσεις με την ονομασία «Γύρος Σητείας». Συμμετείχαν περισσότεροι από 400 αθλητές – αθλήτριες παρά τις αντίξοες καιρικές συνθήκες και τη συνεχή βροχόπτωση.
Τις εκδηλώσεις διοργάνωσαν, ο Δήμος Σητείας, το Υπουργείο Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής, η Περιφέρεια Κρήτης, η Περιφερειακή Ενότητα Λασιθίου, η Ιερά Μητρόπολις Ιεραπύτνης και Σητείας, ο Δημοτικός Οργανισμός Κοινωνικοπολιτιστικής Ανάπτυξης Σητείας, ο Οργανισμός Ανάπτυξης Σητείας, ο Σητειακός Α.Ο, ο Γ.Σ. Βιτσέντζος Κορνάρος και η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης,
Το αγωνιστικό πρόγραμμα περιελάμβανε δρόμους σε δημοσία οδό, επίδειξη Σφαιροβολίας στην παραλία και το πρόγραμμα του Σ.Ε.Γ.Α.Σ. «Kids Athletics»

Αποτελέσματα:

9.140 μ ΑΝΔΡΩΝ

  1. ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α.Ο. ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 31.52.86
  2. ΣΗΦΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝ Ο.Φ.Η. 32.13.15
  3. ΑΦΟΡΔΑΚΟΣ ΧΡΥΣ. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 35.56.07

9.140 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  1. ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Α.Ο. ΜΥΚΞΟΝΟΥ 34.52.12
  2. ΠΑΡΙΝΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΑ Γ.Σ. ΒΙΤΣ. ΚΟΡΝΑΡΟΣ 40.49.17
  3. ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΛΑΜΑΤΕΝΙΑ 42.15.20

4.570 μ. ΑΝΔΡΩΝ

  1. ΒΟΤΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Γ.Σ. ΒΙΤΣ. ΚΟΡΝΑΡΟΣ 15.02. 95
  2. ΚΟΥΡΟΥΠΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ Α.Ο. 15.54.63
  3. ΒΑΡΔΑΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Α.Ο. ΛΑΣΙΘΙΟΥ 15.57.29

4.570 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  1. ΠΑΝΤΕΖΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Γ.Σ. ΒΙΤΣ. ΚΟΡΝΑΡΟΣ 18.39.54
  2. ΒΑΡΔΑ ΔΑΦΝΗ Α.Ο. ΛΑΣΙΘΙΟΥ 19.03.08
  3. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ Γ.Σ. Β. ΚΟΡΝΑΡΟΣ 19.18.38

2.000 μ. ΑΓΟΡΙΩΝ

  1. ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ 5.39.36
  2. ΜΠΕΚΙΟ ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ 6.05.19
  3. ΚΑΣΣΩΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Α.Ο.ΛΑΣΙΘΙΟΥ 6.13.41

2.000 μ. ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

  1. ΚΟΥΝΕΛΑΚΗ ΕΛΛΗ Γ.Σ. Β. ΚΟΡΝΑΡΟΣ 6.30.20
    2.ΣΤΑΜΠΟΥΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ Α.Ο. ΛΑΣΙΘΙΟΥ 6.44.50
  2. ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ Γ.Σ. Β. ΚΟΡΝΑΡΟΣ 6.55.70
  3. ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑΜ Γ.Σ. Β. ΚΟΡΝΑΡΟΣ 6.55.70

1.000 μ. ΑΓΟΡΙΩΝ

  1. ΑΙΛΑΜΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Γ.Σ. ΒΙΤ. ΚΟΡΝΑΡΟΣ 3.25.40
  2. ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Γ.Σ. ΒΙΤ. ΚΟΡΝΑΡΟΣ 3.27.05
    3.ΛΕΣΣΙ ΑΡΗΣ ΑΘΛΗ. Σ.Υ. 3.27.09

1.000 μ. ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

  1. ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ 3.22.10
  2. ΚΑΡΑΤΖΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 3.28.70
  3. ΖΟΥΜΠΕΡΗ ΜΑΝΩΛΙΑ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 3.30.90

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Κ12 Αγοριών

  1. ΛΕΣΙ ΑΡΗΣ ΑΘΛΗΣΥ 7.08

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Κ14 Αγοριών

1. ΡΑΚΟΣ ΒΑΛΑΝΤΗΣ         Β.  ΚΟΡΝΑΡΟΣ   7.27
2. ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ                     6.47

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Κ18 Ανδρών

  1. ΣΑΜΩΝΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΑΘΛΗ.Σ.Υ. 10.26
  2. ΓΚΙΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΘΛΗ.Σ.Υ. 9.36
  3. ΜΠΑΣΤΟΥΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘ. ΑΘΛΗ.Σ.Υ. 9.15

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Κ12 Κοριτσιών

  1. ΑΛΕΒΥΖΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ ΑΘΛΗΣΥ 7.97
  2. ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ ΑΘΛΗΣΥ 5.56
  3. ΑΛΕΞΑΚΗ ΚΑΛΛΙΑ ΑΘΛΗΣΥ 4.94

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Κ14 Κοριτσιών

  1. ΠΑΞΙΜΑΔΑΚΗ ΒΑΡΒΑΡΑ 1Ο Γυμνάσιο Σητείας 7.97
  2. ΚΑΚΟΥΡΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ 7.81

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Κ16 Κοριτσιών

  1. ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ Β. ΚΟΡΝΑΡΟΣ 10.07
  2. ΜΑΚΡΟΓΑΜΒΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΘΛΗΣΥ 7.51

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Κ18 Γυναικών

  1. ΠΟΛΙΣΙ ΑΝΤΖΕΛΑ ΑΘΛΗΣΥ 9.17
  2. ΣΗΦΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΑΘΛΗΣΥ 8.36
  3. ΤΟΨΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΑΘΛΗΣΥ 7.50