Η πρόταση της ΕΠΥΑ για τις κατηγορίες σχεδιασμού του 2023

Τα ονόματα των αθλητών και αθλητριών που θα ενταχθούν στις κατηγορίες σχεδιασμού του 2023 συζητήθηκαν στη διάρκεια της σημερινής συνεδρίασης της Επιτροπής Υψηλού Αθλητισμού της Ομοσπονδίας. Ο νέος σχεδιασμός αποτελείται από μία νέα κατηγορία την “Διακεκριμένη” στην οποία εντάσσονται αθλητές και αθλήτριες με υψηλές διακρίσεις. Το 2022 ήταν μια εξαιρετικά καλή σεζόν για τον ελληνικό στίβο και αυτό απεικονίζεται και από τα ονόματα πέντε αθλητών και αθλητριών στην διακεκριμένη κατηγορία και συνολικά των 62 στο σύνολο των πέντε βασικών κατηγοριών.

Η πρόταση της Επιτροπής Υψηλού Αθλητισμού, που θα πάει προς έγκριση στο επόμενο διοικητικό συμβούλιο, περιλαμβάνει επίσης 70 αθλητές και αθλήτριες στην κατηγορία Στήριξης και 51 στην προεθνική Κ23.

Με βάση τα νέα κριτήρια ένταξης στις κατηγορίες σχεδιασμού οι αθλητές και αθλήτριες που πέτυχαν τα κριτήρια συμμετοχής (όχι όσοι έλαβαν πρόσκληση) για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα εντάσσονται αυτόματα στην τρίτη κατηγορία, ενώ στην κατηγορία στήριξης μπαίνουν όσοι ήταν στην πρώτη 100αδα των αγωνισμάτων τους στο ευρωπαϊκό ranking. Θυμίζουμε πως οι νικητές σε ατομικά αγωνίσματα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών, που δεν πληρούν τα κριτήρια για ένταξη σε κάποια από τις κατηγορίες, θα λάβουν ως πριμ ενίσχυσης το ποσό των 1.000 ευρώ.

Ακολουθεί η πρόταση της ΕΠΥΑ

Διακεκριμένη Κατηγορία

Α/ΑΕΠΙΘΕΤΟΟΝΟΜΑΑΓΩΝΙΣΜΑΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΝΤΑΞΗΣ
1ΤΕΝΤΟΓΛΟΥΜΙΛΤΟΣΜΗΚΟΣΠΟΜΑΣΚΙ Γ.2η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Α/Γ
2ΝΤΡΙΣΜΠΙΩΤΗΑΝΤΙΓΟΝΗ20ΧΛΜ ΒΑΔ.ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Ν.1η ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ Α/Γ
3ΤΖΕΝΓΚΟΕΛΙΝΑΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ.1η ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ Α/Γ
4ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΚΑΤΕΡΙΝΑΕΠΙ ΚΟΝΤΩΚΡΙΕΡ Μ.2η ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ Α/Γ
5ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑΚΗΣΧΡΗΣΤΟΣΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΠΑΠΑΜΑΡΚΑΚΗΣ Κ.9η ΘΕΣΗ WORLD RANKING

1η Κατηγορία

Α/ΑΕΠΙΘΕΤΟΟΝΟΜΑΑΓΩΝΙΣΜΑΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΝΤΑΞΗΣ
1ΦΙΛΤΙΣΑΚΟΥΚΥΡΙΑΚΗ20 ΧΛΜ ΒΑΔΗΝΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Ν.2η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΒΑΔΗΝ
2ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥΧΡΙΣΤΙΝΑ20 ΧΛΜ ΒΑΔΗΝΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Ν.2η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΒΑΔΗΝ
3ΚΟΥΡΚΟΥΤΣΑΚΗΕΦΗ20 ΧΛΜ ΒΑΔΗΝΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Ν.2η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΒΑΔΗΝ
4ΦΙΑΣΚΑΟΛΓΑ20 ΧΛΜ ΒΑΔΗΝΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ Α.2η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΒΑΔΗΝ
5ΚΑΡΑΛΗΣΕΜΜΑΝΟΥΗΛΕΠΙ ΚΟΝΤΩΚΑΡΑΛΗΣ Χ.20η ΘΕΣΗ WORLD RANKING
6ΣΚΑΡΒΕΛΗΣΤΑΜΑΤΙΑΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑBROOKE A.20η ΘΕΣΗ WORLD RANKING

2η Κατηγορία

Α/ΑΕΠΙΘΕΤΟΟΝΟΜΑΑΓΩΝΙΣΜΑΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΝΤΑΞΗΣ
1ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣΜΙΧΑΛΗΣΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΛ.29η ΘΕΣΗ ΣΤΟ W.R.
2ΚΑΡΥΔΗΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑΤΡΙΠΛΟΥΝΠΟΜΑΣΚΙ Γ.2η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Κ23 2η χρονιά
3ΜΟΥΖΕΝΙΔΗΣΟΔΥΣΣΕΑΣΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ.3η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Κ23 2η χρονιά
4ΓΚΟΥΣΙΝΤΑΤΙΑΝΑΥΨΟΣΣΙΩΜΟΥ ΙΩΑΝΝΑ26η ΘΕΣΗ ΣΤΟ W.R.
5ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥΧΡΥΣΟΥΛΑΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ23η ΘΕΣΗ ΣΤΟ W.R.
6ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΕΛΛΗ800 ΜΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Μ.3η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
7ΝΤΟΥΣΑΚΗΣΟΡΕΣΤΗΣΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΜΠΑΡΛΗΣ Γ.2η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
8ΦΙΛΙΠΠΙΔΟΥΑΡΕΤΗΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ Δ.2η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
9ΚΟΡΑΚΙΔΗΣΓΙΑΝΝΗΣΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΛ.1η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20

3η Κατηγορία

Α/ΑΕΠΙΘΕΤΟΟΝΟΜΑΑΓΩΝΙΣΜΑΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΝΤΑΞΗΣ
1ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΡΑΦΑΕΛΑ60 ΜΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ Κ.ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
2ΓΝΑΦΑΚΗΔΗΜΗΤΡΑ400 ΕΜΠΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ Μ.ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
3ΜΕΡΛΟΣΑΝΤΩΝΗΣΥΨΟΣΤΣΟΥΓΚΟΣ Γ.ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
4ΤΣΙΑΜΗΣΔΗΜΗΤΡΗΣΤΡΙΠΛΟΥΝΜΑΡΚΙΑΝΙΔΗΣ Π.ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
5ΤΡΥΒΙΖΑΣΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ4Χ100ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ Κ.10η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Α/Γ
6ΖΗΚΟΣΚΩΣΤΑΣ4Χ100ΚΑΤΣΙΑΒΑΣ Β.10η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Α/Γ
7ΒΡΟΝΤΙΝΟΣΘΟΔΩΡΗΣ4Χ100ΒΑΡΥΤΙΜΙΔΗΣ Χ.10η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Α/Γ
8ΝΥΦΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣΓΙΑΝΝΗΣ4Χ100ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Π.10η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Α/Γ
9ΓΚΑΡΑΓΚΑΝΗΣΣΩΤΗΡΗΣ4Χ100ΚΑΤΣΙΚΑΣ Χ.10η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Α/Γ
10ΠΑΝΤΑΖΗΣΑΝΔΡΕΑΣΤΡΙΠΛΟΥΝΒΑΣΙΛΙΚΟΣ Δ.5η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Κ23 2η χρονιά
11ΤΣΙΤΣΟΣΔΗΜΗΤΡΗΣΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΚΥΡΙΑΖΗΣ Θ.4η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Κ23 2η χρονιά
12ΓΡΑΝΙΤΣΙΩΤΗΣΓΙΑΝΝΗΣ4Χ100ΜΟΣΧΟΥΤΑΣ Κ.6η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
13ΖΙΩΓΑΣΘΟΔΩΡΗΣΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΓΚΟΥΓΚΟΥΔΗΣ Π.6η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
14ΚΑΜΠΙΤΣΗΣΓΕΡΑΣΙΜΟΣ4Χ100ΓΕΩΡΓΑΣ ΝΙΚΗΤΑΣ6η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
15ΚΑΡΙΟΦΥΛΛΗΣΓΙΑΝΝΗΣ4Χ100ΒΕΡΓΟΣ ΘΥΜΙΟΣ6η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
16ΚΕΣΣΙΔΗΣΟΦΙΑΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ.4η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
17ΜΙΛΙΟΣΚΩΣΤΑΣ4Χ100ΚΟΚΚΑΣ ΑΡ.6η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
18ΝΤΡΑΓΚΟΜΙΡΟΒΑΑΝΑΣΤΑΣΙΑΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ.6η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
19ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣΝΙΚΟΣ4Χ100ΒΡΑΚΑ Β.6η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
20ΡΕΤΣΑΑΝΑΣΤΑΣΙΑΕΠΙ ΚΟΝΤΩΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Σ.4η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
21ΠΑΥΛΙΔΗΣΔΗΜΗΤΡΗΣΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΠΑΥΛΙΔΗΣ ΑΛ.4η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
22ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥΝΙΚΟΣΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ4η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
23ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥΠΟΛΥΝΙΚΗ200ΜΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ Κ.5η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
24ΡΑΠΤΗΣΩΤΗΡΙΑΤΡΙΠΛΟΥΝΠΑΠΑΒΑΣΙΛΑΚΗ Δ.8η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
25ΚΑΣΣΟΥΜΑΡΙΑ3000ΜΚΑΡΡΕΣ Σ.8η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
26ΠΟΛΑΚΕΛΕΝΑΕΠΙ ΚΟΝΤΩΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Μ.ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
27ΠΕΣΙΡΙΔΟΥΕΛΙΣΣΑΒΕΤ100 ΕΜΠΣΙΩΜΟΥ ΙΩΑΝΝΑΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
28ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΑΝΑΙΣ100 ΕΜΠΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Γ.ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
29ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥΝΙΚΟΛΕΠΙ ΚΟΝΤΩΣΤΕΦΑΝΗ ΦΩΤΗΣΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
30ΒΑΣΙΛΕΙΟΥΕΙΡΗΝΗ400 Μ.ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
31ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ35ΧΛΜ ΒΑΔΗΝSPISIAK M.ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
32ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣΝΙΚΟΣΤΡΙΠΛΟΥΝΒΑΣΙΛΙΚΟΣ Δ.12η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟΥ
33ΔΟΥΒΑΛΙΔΗΣΚΩΣΤΑΣ110Μ ΕΜΠΣΔΡΟΛΑΣ Χ.ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
34ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥΑΡΤΕΜΙΣ200ΜΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Γ.ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
35ΧΑΪΤΙΔΟΥΒΑΣΙΛΙΚΗΜΗΚΟΣΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ Ν.ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
36ΦΕΡΡΑΑΝΔΡΙΑΝΑ4Χ400ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ

4η Κατηγορία

Α/ΑΕΠΙΘΕΤΟΟΝΟΜΑΑΓΩΝΙΣΜΑΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΝΤΑΞΗΣ
1ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥΗΛΙΑΝΑΕΠΙ ΚΟΝΤΩΚΕΦΑΛΙΔΗΣ Σ.12η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
2ΣΤΑΜΑΤΟΝΙΚΟΛΟΣΝΙΚΟΣΜΗΚΟΣΜΠΑΛΤΑΔΟΥΡΟΣ Π.12η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
3ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥΑΝΔΡΕΑΣ10.000Μ ΒΑΔΗΝΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘ.11η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
4ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣΑΡΗΣ10ΑΘΛΟΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ Θ.50η ΘΕΣΗ ΣΤΟ W.R.
5ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥΓΙΩΡΓΟΣΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΚΟΥΚΟΥΒΙΤΑΚΗΣ Γ.3η ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ Κ18
6ΜΕΝΓΚΛΕΜΠΕΗΙΒΑΝΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΠΑΠΑΜΑΡΚΑΚΗΣ Κ.50η ΘΕΣΗ ΣΤΟ W.R.

Κατηγορία Στήριξης

Α/ΑΕΠΙΘΕΤΟΟΝΟΜΑΑΓΩΝΙΣΜΑΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣΘΕΣΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ RANKING
1ΝΤΕΤΣΙΚΑΣΓΙΑΝΝΗΣ400ΜΜΠΟΤΣΑΡΗΣ Λ.60η
2ΔΟΥΚΑΤΕΛΗΣΣΠΥΡΟΣ400ΜΧ’ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Π.79η
3ΚΟΤΙΤΣΑΣΧΡΗΣΤΟΣ800ΜΠΑΡΧΑΡΙΔΟΥ Π.40η
4ΛΑΓΟΣΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ800ΜΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Μ.67η
5ΞΕΝΙΔΑΚΗΣΧΑΡΙΔΙΜΟΣ800ΜΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Μ.56η
6ΠΑΠΑΪΩΑΝΟΥΠΕΤΡΟΣ1.500ΜΚΑΡΡΕΣ Σ.76η
7ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥΜΑΡΙΟΣ5.000ΜΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ Σ.58η
8ΣΤΑΜΟΥΛΗΣΚΩΣΤΑΣ5.000ΜΠΟΣΟΝΙΔΗΣ Χ.69η
9ΤΣΑΚΑΛΟΣΔΗΜΗΤΡΗΣ10.000ΜΤΣΑΛΤΑΚΗΣ Γ.77η
10ΣΤΑΜΟΥΛΗΣΓΙΩΡΓΟΣ3.000Μ ΦΕΚΑΡΡΕΣ Σ.48η
11ΛΕΒΑΝΤΙΝΟΣΔΗΜΗΤΡΗΣ400Μ ΕΜΠΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Γ.55η
12ΣΑΡΑΝΤΙΝΟΣΣΑΡΑΝΤΗΣ400Μ ΕΜΠΡΕΘΥΜΝΙΩΤΑΚΗΣ Χ.78η
13ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣΟΡΕΣΤΗΣ400Μ ΕΜΠΚΑΡΟΥΖΟΣ Χ.78η
14ΚΙΑΦΑΣΜΙΧΑΛΗΣ110Μ ΕΜΠΧΑΛΑΤΣΗΣ Ν.76η
15ΚΑΜΑΡΙΝΟΣΓΙΑΝΝΗΣ110Μ ΕΜΠΒΑΡΥΤΙΜΙΔΗΣ Χ.79η
16ΧΑΣΟΣΓΡΗΓΟΡΗΣΥΨΟΣΔΟΣΗΣ Θ.66η
17ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣΑΝΤΩΝΗΣΜΗΚΟΣΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ Ν.42η
18ΜΑΝΤΖΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΜΗΚΟΣΒΑΣΙΛΙΚΟΣ Δ.43η
19ΡΙΖΟΣΓΙΑΝΝΗΣΕΠΙ ΚΟΝΤΩΒΑΡΣΑΜΗΣ Ν.35η
20ΧΑΤΖΙΟΥΠΕΤΡΟΣΕΠΙ ΚΟΝΤΩΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Μ.40η
21ΛΑΤΙΦΛΑΡΙΤΑΣΟΣΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ.34η
22ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣΙΑΣΟΝΑΣΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ59η
23ΜΥΛΩΝΑΣΚΩΣΤΑΣΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΚΑΛΤΣΙΔΗΣ ΑΝ.54η
24ΧΡΙΣΤΑΚΑΚΟΣΓΙΩΡΓΟΣΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΗΛΤΣΙΟΣ Γ.84η
25ΣΤΑΜΕΛΟΣΚΩΣΤΑΣ35 ΧΛΜ ΒΑΔΗΝΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ Ν.43η
26ΣΠΥΡΙΔΩΝΙΔΗΣΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ10ΑΘΛΟ36η
27ΑΝΔΡΕΟΓΛΟΥΑΓΓΕΛΟΣ10ΑΘΛΟΑΝΔΡΕΟΓΛΟΥ Ε.62η
28ΓΚΕΛΑΟΥΖΟΣΚΩΣΤΑΣΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ43η
29ΚΑΡΑΪΣΚΟΣΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣΚΑΡΡΕΣ Σ.80η
30ΠΙΤΣΩΛΗΣΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣΖΩΡΖΟΣ Γ.81η
31ΚΙΑΦΑΑΝΝΑ400ΜΗΛΙΑΣ Κ.74η
32ΚΟΥΤΛΗΚΑΤΕΡΙΝΑ800ΜΠΛΑΤΗΣ Δ.82η
33ΣΠΥΡΟΥΒΑΣΙΛΕΙΑ1.500ΜΠΑΠΠΑΣ Μ.76η
34ΜΠΑΛΛΑΝΤΕΝΙΣΑ1.500ΜΚΑΡΡΕΣ Σ.78η
35ΛΑΒΑΣΣΑΔΑΦΝΗ1.500ΜΙΑΚΩΒΑΚΗΣ Θ.79η
36ΜΑΡΙΝΑΚΟΥΑΝΑΣΤΑΣΙΑ5.000ΜΚΑΡΡΕΣ Σ.40η
37ΤΣΟΥΠΑΚΗΕΙΡΗΝΗ10.000ΜΤΣΑΛΤΑΚΗΣ Γ.73η
38ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥΙΣΜΗΝΗ10.000ΜΚΟΥΜΠΟΥΡΑ Σ.77η
39ΑΟΥΝΤΙΣΑΡΑ100Μ ΕΜΠΜΠΑΜΠΑΡΟΥΤΣΗΣ88η
40ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΟΛΥΜΠΙΑ400Μ ΕΜΠΧΑΛΑΤΣΗΣ Ν.64η
41ΜΙΤΣΙΟΥΛΗΒΑΣΙΛΙΚΗ400Μ ΕΜΠΧΗΤΑΣ Κ.68η
42ΚΟΤΣΑΧΕΙΛΗΙΣΑΒΕΛΛΑ3.000Μ ΦΕΚΑΡΡΕΣ ΣΤ.48η
43ΚΑΛΛΙΜΟΓΙΑΝΝΗΒΑΣΙΛΙΚΗ3.000Μ ΦΕΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Ι.60η
44ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥΖΩΗ3000Μ ΦΕΔΑΓΚΟΓΛΟΥ Γ.61η
45ΧΡΙΣΤΟΓΕΩΡΓΟΥΕΛΕΥΘΕΡΙΑΥΨΟΣΒΑΣΙΛΙΚΟΣ Δ.35η
46ΜΑΛΤΑΜΠΕΔΕΣΠΟΙΝΑΥΨΟΣΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Γ.40η
47ΜΠΕΣΗΝΑΤΑΛΙΑΜΗΚΟΣΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ Ν.63η
48ΚΟΡΕΝΕΒΑΟΞΑΝΑΜΗΚΟΣΣΙΟΥΝΤΡΗΣ Δ.50η
49ΜΑΓΚΟΥΛΙΑΜΑΡΙΑΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΜΠΑΡΛΗΣ Γ.46η
50ΚΑΪΣΙΔΟΥΣΟΦΙΑΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΧΑΤΖΗΣΤΑΘΗΣ Σ.64η
51ΚΟΣΜΙΔΟΥΣΤΑΥΡΟΥΛΑΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΚΟΡΟΣΙΔΗΣ Κ.53η
52ΒΑΜΒΟΥΚΑΚΗΚΑΤΕΡΙΝΑΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΠΑΠΑΜΑΡΚΑΚΗΣ Κ.78η
53ΜΑΝΙΟΥΑΦΡΟΔΙΤΗΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ Γ.48η
54ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥΜΕΛΠΟΜΕΝΗΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΤΣΙΤΣΙΜΑΚΑΣ Θ.51η
55ΠΡΙΒΙΛΕΤΖΙΟΓΚΛΟΡΙΑΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣΠΕΡΙΦΑΝΟΣ Γ.60η
56ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥΚΑΤΕΡΙΝΑΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ82η
57ΛΕΟΝΤΙΑΔΟΥΣΤΕΦΑΝΙΑΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ88η
58ΤΖΙΚΑΝΟΥΛΑΣΤΕΛΛΑ7ΑΘΛΟΓΥΛΤΙΔΗΣ Χ.69η
59ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥΗΛΙΑΝΑ7ΑΘΛΟΣΑΡΑΦΗΣ Γ.71η
60ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΗΜΗΤΡΑ4Χ100ΤΣΙΠΟΥΡΙΔΗΣ Χ.ΣΥΜΕΤΟΧΗ Ε.Π.
61ΜΠΕΡΝΑΛΑΝΑ4Χ100ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ Κ.ΣΥΜΕΤΟΧΗ Ε.Π.
62ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥΣΤΕΛΛΑ4Χ100ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ Κ.ΣΥΜΕΤΟΧΗ Ε.Π.
63ΠΟΛΙΤΗΚΟΡΙΝΑ4Χ400ΗΛΙΑΣ Κ.ΣΥΜΕΤΟΧΗ Ε.Π.
64ΜΟΥΡΤΑΔΕΣΠΟΙΝΑ4Χ400ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Π.ΣΥΜΕΤΟΧΗ Ε.Π.
65ΖΥΓΟΡΗΕΥΑΓΓΕΛΙΑ4Χ400ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Π.ΣΥΜΕΤΟΧΗ Ε.Π.
66ΜΑΧΑΙΡΑΣΙΑΣΟΝΑΣΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ Δ.ΠΡΟΤΑΣΗ
67ΖΑΚΚΑΙΩΑΝΝΑΥΨΟΣΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣΠΡΟΤΑΣΗ
68ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥΑΝΘΗ1.500ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Μ.ΠΡΟΤΑΣΗ
69ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΥΒΑΣΙΛΙΚΗΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣΣΤΟΙΚΟΣ Α.ΠΡΟΤΑΣΗ
70ΕΜΠΕΟΓΛΟΥΝΙΚΟΣ100Μ/200Μ.ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Π.ΠΡΟΤΑΣΗ

Προεθνική Κ23

Α/ΑΕΠΙΘΕΤΟΟΝΟΜΑΑΓΩΝΙΣΜΑΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣΕΠΙΔΟΣΗ 2022
1ΜΥΡΙΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣΒΑΣΙΛΗΣ4Χ100ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ Κ.
2ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣΝΙΚΟΣ4Χ100ΒΡΑΚΑ Β.
3ΧΑΪΔΑΣΟΡΕΣΤΗΣ4Χ100ΚΑΤΣΙΑΒΑΣ Β.
4ΓΡΑΝΙΤΣΙΩΤΗΣΓΙΑΝΝΗΣ200ΜΜΟΣΧΟΥΤΑΣ Κ.20.84
5ΚΑΡΥΟΦΙΛΛΗΣΓΙΑΝΝΗΣ200ΜΒΕΡΓΟΣ Θ.21.23
6ΜΥΡΙΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣΒΑΣΙΛΗΣ200ΜΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ Κ.21.23
7ΚΑΜΑΡΙΝΟΣΓΙΑΝΝΗΣ110Μ ΕΜΠΒΑΡΥΤΙΜΙΔΗΣ Χ.14.42
8ΟΙΚΟΝΟΜΟΥΑΝΝΙΒΑΣΣΦΑΙΡΟΒΟΛΘΑΔΟΝΔΩΡΟΣ Γ.18.03
9ΜΠΟΥΖΑΚΗΣΚΩΣΤΑΣΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΜΗΛΙΟΣ Γ.57.13
10ΠΑΥΛΙΔΗΣΔΗΜΗΤΡΗΣΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΠΑΥΛΙΔΗΣ Α.55.51
11ΝΤΟΥΣΑΚΗΣΟΡΕΣΤΗΣΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΜΠΑΡΛΗΣ Γ.70.36
12ΚΟΡΑΚΙΔΗΣΓΙΑΝΝΗΣΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α.70.05
13ΜΕΜΑΜΑΡΚΕΛΟΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α.68.83
14ΖΙΩΓΑΣΘΟΔΩΡΗΣΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΓΚΟΥΓΚΟΥΔΗΣ Π.66.64
15ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥΝΙΚΟΛΑΣΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ66.42
16ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥΠΟΛΥΝΙΚΗ100ΜΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ Κ.11.44
17ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΕΛΛΗ800ΜΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Μ.2.03.47
18ΣΠΥΡΟΥΒΑΣΙΛΕΙΑ1.500ΜΠΑΠΠΑΣ Μ.4.18.31
19ΚΑΣΣΟΥΜΑΡΙΑ5.000ΜΚΑΡΡΕΣ ΣΤ.16.22.13
20ΛΑΒΑΣΣΑΔΑΦΝΗ10.000ΜΙΑΚΩΒΑΚΗΣ Θ.34.27.73
21ΜΗΤΣΙΟΥΛΗΒΑΣΙΛΙΚΗ400Μ ΕΜΠΧΗΤΑΣ Κ.59.80
22ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣΑΝΤΥΥΨΟΣΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ Λ.1.81
23ΔΟΣΗΠΑΠΑΓΙΩΤΑΥΨΟΣΔΟΣΗΣ Θ.1.84
24ΡΕΤΣΑΑΝΑΣΤΑΣΙΑΕΠΙ ΚΟΝΤΩΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Σ.4.15
25ΜΠΕΡΤΣΙΜΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΜΗΚΟΣΧΑΤΖ’ΙΩΑΝΝΑΟΥ Β.6.21
26ΚΑΡΥΔΗΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑΤΡΙΠΛΟΥΝΠΟΜΑΣΚΙ Γ.13.82
27ΡΑΠΤΗΣΩΤΗΡΙΑΤΡΙΠΛΟΥΝΠΑΠΑΒΑΣΙΛΑΚΗ Δ.13.11
28ΝΤΡΑΓΚΟΜΙΡΟΒΑΑΝΑΣΤΑΣΙΑΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ.15.11
29ΑΝΔΡΕΑΔΗΜΑΡΙΑΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΑΝΥΦΑΝΤΗΣ Π.14.78
30ΣΟΥΓΚΛΑΚΟΥΜΑΡΙΑΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΚΟΝΤΟΝΑΣΙΟΣ Δ.14.59
31ΦΙΛΙΠΠΙΔΟΥΑΡΕΤΗΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ Μ.52.32
32ΚΕΣΣΙΔΗΣΟΦΙΑΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ.50.57
33ΚΟΣΜΙΔΟΥΣΤΑΥΡΟΥΛΑΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΚΟΣΡΟΣΙΔΗΣ Κ.64.11
34ΤΖΕΝΓΚΟΕΛΙΝΑΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ.65.40
35ΜΑΛΗΙΩΑΝΝΑΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΚΥΡΙΑΖΗΣ Θ.53.95
36ΑΔΑΜΑΚΗΣΑΡΤΕΜΗΣΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΜΗΛΙΟΣ Γ.ΠΡΟΤΑΣΗ
37ΓΕΝΙΚΗΣΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΓΕΝΙΚΗΣ Μ.ΠΡΟΤΑΣΗ
38ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗΣΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ1.500Μ.ΖΩΡΖΟΣ Γ.ΠΡΟΤΑΣΗ
39ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥΠΕΤΡΟΣ1.500Μ.ΚΑΡΡΕΣ Σ.ΠΡΟΤΑΣΗ
40ΜΑΝΤΖΑΡΙΔΗΣΓΕΩΡΓΙΟΣ800ΜΑΝΤΖΑΡΙΔΗΣ Σ.ΠΡΟΤΑΣΗ
41ΣΤΑΜΟΥΛΗΣΝΙΚΟΣ5.000Μ..ΠΟΣΟΝΙΔΗΣ Χ.ΠΡΟΤΑΣΗ
42ΚΟΛΙΟΣΝΕΣΤΟΡΑΣ3.000 ΦΕΤΣΙΓΚΟΥΛΗΣ Θ.ΠΡΟΤΑΣΗ
43ΤΣΟΥΚΑΛΑΜΑΡΓΑΡΙΤΑ5ΑΘΛΟΠΑΚΟΥ Δ.ΠΡΟΤΑΣΗ
44ΤΖΕΪΡΑΝΙΔΗΣΟΔΥΣΣΕΑΣΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν.ΠΡΟΤΑΣΗ
45ΚΟΛΕΤΣΙΓΚΑΜΠΡΙΕΛΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΤΣΙΡΑΚΟΣ Δ.ΠΡΟΤΑΣΗ
46ΡΟΥΜΤΣΙΟΣΧΡΗΣΤΟΣ110 ΕΜΠΓΟΥΛΑΣ Π.ΠΡΟΤΑΣΗ
47ΜΠΑΧΟΣΑΝΔΡΕΑΣΒΑΔΗΝΤΣΙΟΦΥΛΑΣ Ν.ΠΡΟΤΑΣΗ
48ΧΑΣΟΣΓΡΗΓΟΡΗΣΥΨΟΣΔΟΣΗΣ Θ.ΠΡΟΤΑΣΗ
49ΜΑΥΡΟΔΟΝΤΗΣΦΑΝΗΣΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΚΑΛΤΣΙΔΗΣ ΑΝ.ΠΡΟΤΑΣΗ
50ΔΙΑΚΟΣΤΕΦΑΝΗΣΣΕΡΓΙΟΣ1.500ΜΤΣΑΛΤΑΚΗΣ Γ.ΠΡΟΤΑΣΗ
51ΝΤΕΡΒΙΣΗ ΝΙΚΟΛΙΝ400ΜΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Δ.ΠΡΟΤΑΣΗ
52ΡΑΦΑΗΛΑΚΗΝΙΚΟΛΕΤΑ3.000 Μ. ΣΤΙΠΛΡΑΦΑΗΛΑΚΗΣ Λ.ΠΡΟΤΑΣΗ