Η Ομάδα για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20

Το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20 θα γίνει στις 16 και 17 Ιουλίου στην πόλη Ντενιζλί της Τουρκίας.

Η ομάδα μας μετέχει με μεγάλη αποστολή αθλητών και αθλητριών, που θα έχουν την ευκαιρία για δυνατές εμφανίσεις, ενώ για κάποιους θα είναι η τελευταία ευκαιρία επίτευξης ορίων για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κ20.

Η ομάδα μας θα ταξιδέψει ακτοπλοϊκώς από το λιμάνι του Πειραιά (Πύλη Ε2) την Τετάρτη (13/7) στις 20.00. Οι αθλητές και αθλήτριες θα παραλάβουν τον ρουχισμό τους την Τετάρτη (12-14.00) από τα γραφεία του ΣΕΓΑΣ (Συγγρού 137).

Αναλυτικά η ομάδα

Άνδρες Κ20

100 μ./4X100 μ. : Πούλλακος (ΠΑΣ Ζωγράφου), Εκχόσου (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης 2017)
200 μ./4X100 μ. : Γ. Καμπίτσης (ΣΑΚΑ)
400 μ.: Νικολίν Ντερβίση (ΝΓΣ Ηρακλής)
800 μ./4X400 μ.: Αργύρης (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών)
1.500 μ./4X400 μ.: Σκούρτης (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών)
3.000 μ.: Σγούρος (Σητειακός)
3.000 μ. στιπλ/4X400 μ.: Βαρέλης (ΓΣ Κηφισιάς)
5.000 μ.: Κύρτσης (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου)
110 μ. εμπ./4X100 μ. : Καρακατσάνης (ΓΑΣ Μ.Αλέξανδρος Γ.)
400 μ. εμπ./4X400 μ.: Εμμανουηλίδης (ΓΣ Κηφισιάς)
Ύψος: Μίτα (ΑΣ Πρέβεζα), Χάσος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος
Επί κοντώ: Τζιόμαλλος (ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93), Παπαναστασίου (ΑΣ Ολυμπιακή Δομή)
Μήκος/4X100 μ. : Σταματονικολός (ΓΣ Ηλιούπολης)
Μηκος: Χήτας (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου)
Τριπλούν: Σπύρος- Ανδρέας Καραλής (ΟΣΦΠ)
Σφαιροβολία: Ζάραγκας (ΓΣ Πήγασος Αγ. Δημητρίου)
Σφυροβολία: Μαντζουράνης (ΓΣ Κηφισιάς)
Δισκοβολία: Αδαμάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Ακοντισμός: Κολέτσι (ΓΕΗ)
10 αθλο: Τσαμπάς (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου), Ιατρόπουλος, (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρος)

Γυναίκες Κ20

100μ./4Χ100 μ.: Μαργιωλή (ΓΣ Πήγασος Αγίου Δημητρίου), Μιχάλοβιτς (ΟΣΦΠ)
200 μ./4Χ100 μ.: Αργυροπούλου (Πελασγός Λάρισας)
400 μ./4Χ400 μ.: Νατσιοπούλου (ΓΑΣ Αρχέλαος)
800 μ./4Χ400 μ.: Δεσπολάρη (ΓΣ Απόλλων Πύργου)
1500 μ.: Χατζηπαναγιώτη (ΑΣ Σχολή Μωραϊτη)
3000 μ.: Βυθούλκα (ΑΟ Πέλωψ Πατρών), Κανάκη (ΓΑΣ Ιλισσός)
3000 μ. στιπλ/4Χ400 μ.: Ραφαϊλάκη (ΑΟ Λασιθίου)
5000 μ.: Βυθούλκα (ΑΟ Πέλωψ Πατρών)
100 μ. εμπ./4Χ100 μ.: Βασιλείου (ΓΣ Πρωτέας Ηγ.)
400 μ. εμπ./4Χ400 μ.: Παππά (ΓΣ Πρωτέας Ηγ.)
Ύψος: Ελληνούδη (ΟΦΚΑ Σέρρες)
Επί κοντώ: Φλώρου -Δημητριάδου (ΓΣ Κηφισιάς)
Μήκος/4Χ100 μ.: Σταθάκη (ΓΑΣ Σκάλας)
Τριπλούν: Βαλέρη (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)
Σφαιροβολία: Ανδρεάδη (ΓΣ Κερατσινίου)
Σφυροβολία: Τζατζιμάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Δισκοβολία: Αλεξέεβα (Αίολος Μακεδονίας)
Ακοντισμός: Δήμα (ΓΣΦΑ Αριστέας Άργους)
7αθλο: Ντραγκομίροβα (ΑΣ Κένταυρος), Ποϊραζίδη (Απόλλων Πύργου)