Πανελλήνια Πρωταθλήματα Α/Γ και Κ23. Προκήρυξη, πρόγραμμα

Το Καυτανζόγλειο Στάδιο της Θεσσαλονίκης θα φιλοξενήσει τα πανελλήνια πρωταθλήματα, ανδρών-γυναικών που είναι αφιερωμένο στη μνήμη του Ηλία Μισαηλίδη και ανδρών-γυναικών Κ23 στη μνήμη Κώστα Παπαναστίου, τα οποία θα διεξαχθούν ταυτόχρονα, το Σαββατοκύριακο 25 και 26 Ιουνίου.  

Όπως προβλέπεται από την προκήρυξη που εξέδωσε ο ΣΕΓΑΣ, σύμφωνα με τα αποτελέσματα του τελικού και του προκριματικού θα γίνεται Ξεχωριστή κατάταξη, βαθμολόγηση και απονομή επάθλων, για κάθε μία από τα δύο κατηγορίες ανδρών-γυναικών και ανδρών-γυναικών Κ23.

Ξεχωριστή θα είναι επίσης και η βαθμολογία για κάθε κατηγορία.

Οι δηλώσεις συμμετοχής θα πρέπει να αποσταλούν με email μέχρι και την Πέμπτη 16 Ιουνίου 2022 και ώρα 14:00 στον Σ.Ε.Γ.Α.Σ. στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected] καθώς και στις κατά τόπους Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Μετά την παρέλευση αυτής της προθεσμίας δεν θα γίνεται δεκτή καμμία δήλωση συμμετοχής.

Οι όροι διεξαγωγής καθώς και όλες οι πληροφορίες σχετικά με το δικαίωμα συμμετοχής στα αγωνίσματα, τα όρια πρόκρισης, τα διαδοχικά ύψη, τα όρια βαθμολόγησης και καταβολής εξόδων, το πάχος σόλας των αγωνιστικών παπουτσιών για κάθε κατηγορία αγωνισμάτων και άλλες χρήσιμες πληροφορίες θα βρελίτε στην 

 Ωρολόγιο πρόγραμμα

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ – ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ, ΣΑΒΒΑΤΟ, 25 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022
ΠΡΩΪΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣΑΓΩΝΙΣΜΑΑ/ΓΠροκριματικός/ ΤελικόςΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
8:30ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΑΠροκριματικόςΌριο: 57,00μ.
9:00ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝΑΠροκριματικός 2 group2 σκάμματα – Όριο: 15,00μ.
9:15100μ. με ΕμπόδιαΓΠροκριματικές Σειρές
9:30ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΑΠροκριματικός 2 groupΌριο: 4,80μ.
9:35110μ. με ΕμπόδιαΑΠροκριματικές Σειρές
10:00ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣΓΠροκριματικός 2 groupΌριο: 1,70μ.
10:00400μ.ΓΠροκριματικές Σειρές 
10:15ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΓΠροκριματικόςΌριο: 41,00μ.
10:25400μ.ΑΠροκριματικές Σειρές 
10:45ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝΓΠροκριματικός 2 group2 σκάμματα – Όριο: 12,20μ.
11:00ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΑΠροκριματικόςΌριο: 15,90μ.
11:10100μ.ΓΠροκριματικές Σειρές 
11:35100μ.ΑΠροκριματικές Σειρές 
12:00ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΓΠροκριματικόςΌριο: 44,00μ.
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
16:15ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΑΤΕΛΙΚΟΣ 
18:00ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΓΤΕΛΙΚΟΣ 
18:05ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝΑΤΕΛΙΚΟΣ 
18:30ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΑΤΕΛΙΚΟΣ 
18:40ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΑΤΕΛΙΚΟΣ 
18:45100μ. με ΕμπόδιαΓΤΕΛΙΚΟΣ 
18:55ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣΓΤΕΛΙΚΟΣ 
19:00110μ. με ΕμπόδιαΑΤΕΛΙΚΟΣ 
19:15100μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1 
19:21100μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2 
19:30100μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1 
19:36100μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2 
19:40ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΓΤΕΛΙΚΟΣ 
19:45ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝΓΤΕΛΙΚΟΣ 
19:50400μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1 
19:56400μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2 
20:05400μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1 
20:11400μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2 
20:151500μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1 
20:251500μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2 
20:351500μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1 
20:451500μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2 
20:553.000μ. με Φ.Ε.ΓΤΕΛΙΚΟΣ 
21:103.000μ. με Φ.Ε.ΑΤΕΛΙΚΟΣ 
21:354 X 100μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1 
21:444 X 100μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2 
21:504 X 100μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1 
21:594 X 100μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2 
22:084 X 100μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 3 

Παρατηρήσεις: μετά την ολοκλήρωση του ελέγχου των δηλώσεων σε περίπτωση που σε ορισμένα αγωνίσματα δεν υπάρχει η ανάλογη συμμετοχή οι προκριματικοί θα καταργούνται. Επίσης οι ώρες έναρξης των αγωνισμάτων μπορεί να τροποποιηθούν. Σε κάθε περίπτωση όλοι οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να ενημερώνονται από το site του ΣΕΓΑΣ.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ – ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ, KΥΡΙΑΚΗ, 26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022
 
ΠΡΩΪΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣΑΓΩΝΙΣΜΑΑ/ΓΠροκριματικός/ΤελικόςΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
8:30ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΓΠροκριματικόςΌριο: 48,00μ.
9:00ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣΓΠροκριματικός 2 group2 σκάμματα – Όριο: 5,80μ.
9:35ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΓΠροκριματικόςΌριο: 3,70μ.
9:30400μ. με ΕμπόδιαΓΠροκριματικές Σειρές
9:55400μ. με ΕμπόδιαΑΠροκριματικές Σειρές
10:00ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣΑΠροκριματικός 2 groupΌριο: 2,00μ.
10:15ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΑΠροκριματικόςΌριο: 47,60μ.
10:20800μ.ΓΠροκριματικές Σειρές
10:40800μ.ΑΠροκριματικές Σειρές
10:45ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣΑΠροκριματικός 2 group2 σκάμματα – Όριο: 7,40μ.
11:00ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΓΠροκριματικόςΌριο: 12,50μ.
11:05200μ.ΓΠροκριματικές Σειρές
11:30200μ.ΑΠροκριματικές Σειρές
12:00ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΑΠροκριματικόςΌριο: 62,00μ.
  
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
16:15ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΓΤΕΛΙΚΟΣ 
18:00ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΑΤΕΛΙΚΟΣ 
18:05ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣΓΤΕΛΙΚΟΣ 
18:30ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΓΤΕΛΙΚΟΣ 
18:40ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΓΤΕΛΙΚΟΣ 
18:55ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣΑΤΕΛΙΚΟΣ 
19:05400μ. με ΕμπόδιαΓΤΕΛΙΚΟΣ 
19:15400μ. με ΕμπόδιαΑΤΕΛΙΚΟΣ 
19:25200μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1 
19:31200μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2 
19:35ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣΑΤΕΛΙΚΟΣ 
19:40ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΑΤΕΛΙΚΟΣ 
19:45200μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1 
19:51200μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2 
20:00800μ.ΓΤΕΛΙΚΟΣ 
20:10800μ.ΑΤΕΛΙΚΟΣ 
20:205.000μ.ΓΤΕΛΙΚΟΣ 
20:505.000μ.ΑΤΕΛΙΚΟΣ 
21:154 X 400μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1 
21:244 X 400μ.ΓΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2 
21:354 X 400μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1 
21:444 X 400μ.ΑΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2 

   Παρατηρήσεις: μετά την ολοκλήρωση του ελέγχου των δηλώσεων σε περίπτωση που σε ορισμένα αγωνίσματα δεν υπάρχει η ανάλογη συμμετοχή οι προκριματικοί θα καταργούνται. Επίσης οι ώρες έναρξης των αγωνισμάτων μπορεί να τροποποιηθούν. Σε κάθε περίπτωση όλοι οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να ενημερώνονται από το site του ΣΕΓΑΣ.