Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ: 1η ημέρα απογευματινό πρόγραμμα

Το απογευματινό πρόγραμμα της δεύτερης ημέρας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ανδρών/Γυναικών και Ανδρών/Γυναικών Κ23 ανοίγει με το αγώνισμα της σφυροβολίας, το οποίο διεξάγεται στο Αθλητικό Κέντρο Λαδόπουλου.

Το πρώτο αγώνισμα εντός του Παμπελοποννησιακού Σταδίου είναι η δισκοβολία των Γυναικών στις 18.00 με τη συμμετοχή 12 αθλητριών, που πήραν την πρόκριση από τους πρωινούς προκριματικούς.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Tο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα διοργανώνει ο ΣΕΓΑΣ σε συνεργασία με την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βόρειας Πελοποννήσου και την αμέριστη βοήθεια της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας και του Δήμου Πατρέων.

Σημαντική είναι και φέτος η στήριξη της διοίκησης και των Υπαλλήλων του Παμπελοπονησσιακού σταδίου, που φροντίζουν για την ετοιμότητα της εγκατάστασης. Συμβολή έχει και η διοίκηση του Ολυμπιακού Σταδίου, η οποία έχει παραχωρήσει στην ομοσπονδία απαραίτητο υλικοτεχνικό εξοπλισμό για την άρτια διεξαγωγή των αγώνων.

Το απογευματινό πρόγραμμα και των δύο ημερών του Πανελληνίου πρωταθλήματος θα μεταδοθεί ζωντανά από την ΕΡΤ 3 από τις 19.15 το Σάββατο και τις 19.00 την Κυριακή.

Το πρωινό πρόγραμμα και των δύο ημερών θα μεταδοθεί ζωντανά σε livestream μετάδοση, από το κανάλι της Ομοσπονδίας στο YouTube. 

Στο site της ομοσπονδίας θα υπάρχουν live αποτελέσματα, ενώ θα μπορείτε να παρακολουθείτε τη ροή των αγώνων από τα social της Ομοσπονδίας σε Facebook και twitter.

Σάββατο απόγευμα

16:45

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 Προπ. Λαδόπουλου

18:00

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:05

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:30

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:40

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:45

100μ. με Εμπόδια

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:55

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:00

110μ. με Εμπόδια

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:15

100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

19:21

100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

19:30

100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

19:36

100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

19:40

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:45

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:50

400μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

19:56

400μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

20:05

400μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

20:11

400μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

20:15

1500μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

20:25

1500μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20:35

1500μ.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20:45

3.000μ. με Φ.Ε.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

21:00

3.000μ. με Φ.Ε.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

21:25

4 X 100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

21:34

4 X 100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

21:40

4 X 100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

21:49

4 X 100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

21:58

4 X 100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 3