Η Κεντρική Προκήρυξη των Διασυλλογικών Αγώνων Α/Γ  

Το Σαββατοκύριακο 18 και 19 Ιουλίου θα διεξαχθούν οι Διασυλλογικοί Αγώνες Ανδρών και Γυναικών σε 20 Ομίλους σε ολόκληρη τη χώρα

οι οποίοι θα διεξαχθούν σύμφωνα με τους όρους της Προκήρυξη που κατάρτησε η Ομοσπονδία και η οποία είναι προσαρμοσμένη στο εγκεκριμένο από την ΓΓΑ Υγειονομικό Πρωτόκολλο.

Η ημερομηνία διεξαγωγής των αγώνων είναι δυνατόν να τροποποιηθεί σε ένα όμιλο, λόγω ειδικών τοπικών αγωνιστικών συνθηκών, με την απαραίτητη προϋπόθεση ότι η καταλυτική ημερομηνία διεξαγωγής τους θα είναι μέχρι 19 Ιουλίου. 

Εάν υπάρξουν έγγραφα αιτήματα από Ε.Α.Σ. για αλλαγή ημερομηνίας διεξαγωγής των αγώνων ενός ομίλου λόγω ειδικών συνθηκών (διαθεσιμότητα σταδίων, Φ.Φ., ακτοπλοϊκά δρομολόγια κ.λ.π), αυτά θα εξετάζονται κατά περίπτωση  από τον Σ.Ε.Γ.Α.Σ.

Στους αγώνες μπορούν να συμμετάσχουν αθλήτριες και αθλητές της κατηγορίας Ανδρών-Γυναικών που έχουν γεννηθεί το 1997 και μεγαλύτεροι-ες, της κατηγορίας Κ23 (1998-2000), Κ20 (2001-2002) και Κ18 (2003-2004).

Το ωρολόγιο πρόγραμμα των αγώνων θα ολοκληρώνεται σε δύο  κύκλους.

Όλες τις λεπτομέρειες διεξαγωγής των Διασυλλογικών Α/Γ για το 2020 που προβλέπονται από την προκήρυξη των αγώνων μπορείτε να τις δείτε Ε Δ Ω  

Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε 20 ομίλους, σύμφωνα με τον παρακάτω πίνακα, στον οποίο αναφέρονται και οι πόλεις διεξαγωγής των αγώνων.

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ  ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ  /  ΟΜΙΛΟΙ

2019 – 11 ΟΜΙΛΟΙ                            2020 – 20 ΟΜΙΛΟΙ

Α/Α

ΕΑΣ

ΠΕΡΙΟΧΗ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

 ΠΟΛΗ

1

ΑΝΑΤΟΛ ΜΑΚ – ΘΡΑ

ΑΝ ΜΑΚ-ΘΡΑΚΗ

18-19/7/2020

ΔΡΑΜΑ

2

ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝ

ΚΕΝΤΡ ΜΑΚΕΔ

18-19/7/2020

ΚΑΤΕΡΙΝΗ

3

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΟΚΗΣ

ΘΕΣΝΙΚΗΣ

18-19/7/2020

ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ

4

ΗΠΕΙΡΟΥ

ΗΠΕΙΡΟΣ

18-19/7/2020

ΓΙΑΝΝΕΝΑ

5

ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΔΥΤ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

18-19/7/2020

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ

6

ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

18-19/7/2020

ΛΑΡΙΣΑ

7

ΒΟΡ. ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ

ΒΟΡ. ΠΕΛΟΠΟΝ

18-19/7/2020

ΠΑΤΡΑ

8

ΠΕΡ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ

ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ

18-19/7/2020

ΤΡΙΠΟΛΗ

9

ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗ

17-18/7/2020

ΑΓ ΚΟΣΜΑΣ

10

ΑΝ ΣΤΕΡ-ΕΥΒ/ΠΡ ΑΘΗΝΑ

ΧΑΛΚΙΔΑ/ΑΘΗΝΑ

18-19/7/2020

ΧΑΛΚΙΔΑ

11

ΠΕΙΡΑΙΑ/ΔΥΤ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ-ΔΥΤ ΑΤΤ

18-19/7/2020

ΑΓ ΚΟΣΜΑΣ

12

ΚΡΗΤΗΣ

ΗΡΑΚΛ-ΛΑΣΙΘΙ

18-19/7/2020

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

13

ΚΡΗΤΗΣ

ΧΑΝΙΑ-ΡΕΘΥΜΝ

18-19/7/2020

ΧΑΝΙΑ

14

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

ΜΥΚ-ΣΥΡ-ΤΗΝ-ΑΝΔ-ΜΗΛ

28/6/2020

ΜΥΚΟΝΟΣ

15

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

ΝΑΞ-ΠΑΡ-ΣΑΝΤ

28/6/2020

ΝΑΞΟΣ

16

ΔΩΔΕΚΑΝΝΗΣΟΥ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ

18-19/7/2020

ΡΟΔΟΣ

17

ΔΩΔΕΚΑΝΝΗΣΟΥ

ΚΩΣ-ΛΕΡΟΣ-   ΠΑΤΜΟΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ

16-17/7/2020

ΚΩΣ

18

ΧΙΟΥ ΣΑΜΟΥ

ΧΙΟΣ-ΣΑΜ-ΙΚΑΡ

18-19/7/2020

ΧΙΟΣ

19

ΛΕΣΒΟΥ

ΛΕΣΒΟΣ

28/6/2020

ΜΥΤΙΛΗΝΗ

20

ΛΕΣΒΟΥ

ΛΗΜΝΟΣ

29/6/2020

ΜΥΡΙΝΑ