Κ18 η Κεντρική Προκήρυξη των Διασυλλογικών Αγώνων 2020

Σε 23 ομίλους θα διεξαχθούν οι Διασυλλογικοί Αγώνες «ατομικών αγωνισμάτων» της κατηγορίας Κ18 το Σάββατο 4 ή την Κυριακή 5 Ιουλίου σύμφωνα

με το νέο αγωνιστικό πρόγραμμα της Ομοσπονδίας.

Η Ομοσπονδία κατάρτησε την Κεντρική Προκήρυξη του αγώνα, προσαρμοσμένη στο εγκεκριμένο από την ΓΓΑ Υγειονομικό Πρωτόκολλο.

Η ημερομηνία διεξαγωγής των αγώνων είναι δυνατόν να τροποποιηθεί σε ένα όμιλο, λόγω ειδικών τοπικών αγωνιστικών συνθηκών, με την απαραίτητη προϋπόθεση ότι η καταληκτική ημερομηνία διεξαγωγής τους θα είναι μέχρι 5 Ιουλίου.

Εάν υπάρξουν έγγραφα αιτήματα από Ε.Α.Σ. για αλλαγή ημερομηνίας διεξαγωγής των αγώνων ενός ομίλου λόγω ειδικών συνθηκών (διαθεσιμότητα σταδίων, Φ.Φ., ακτοπλοϊκά δρομολόγια κ.λ.π), αυτά θα εξετάζονται κατά περίπτωση  από τον Σ.Ε.Γ.Α.Σ.

Στους αγώνες αυτούς μπορούν να συμμετάσχουν αθλήτριες και αθλητές της κατηγορίας Κ18 που έχουν γεννηθεί το 2003 και το 2004 και της κατηγορίας Κ16 που έχουν γεννηθεί το 2005 και το 2006.

Το ωρολόγιο πρόγραμμα των αγώνων θα ολοκληρώνεται σε μία ημέρα, σε ένα ή δύο το πολύ κύκλους.

Όλες τις λεπτομέρειες διεξαγωγής των Διασυλλογικών Κ18 για το 2020 που προβλέπονται από την προκήρυξη των αγώνων μπορείτε να τις δείτε Ε Δ Ω  

Οι 23 Ομιλοι 

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  Κ 18  –  ΟΜΙΛΟΙ

2019 – 14 ΟΜΙΛΟΙ                            2020 – 23 ΟΜΙΛΟΙ

Α/Α

ΕΑΣ

ΠΕΡΙΟΧΗ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

 ΠΟΛΗ

1

ΑΝΑΤΟΛ ΜΑΚ – ΘΡΑ

ΘΡΑΚΗ

4/7/2020

ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ

2

ΑΝΑΤΟΛ ΜΑΚ – ΘΡΑ

ANAT  MAKEΔΟΝ

4/7/2020

ΚΑΒΑΛΑ

3

ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝ

ΠΕΛΛΑ-ΚΙΛΚΙΣ

4/7/2020

ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ

4

ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝ

ΠΙΕΡΙΑ-ΗΜΑΘ

5/7/2020

ΚΑΤΕΡΙΝΗ

5

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΟΚΗΣ

ΘΕΣΝΙΚΗΣ

4/7/2020

ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ

6

ΔΥΤ    ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΔΥΤ  ΜΑΚΕΔΟΝ

5/7/2020

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ

7

ΗΠΕΙΡΟΥ – ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΗΠΕΙΡΟΣ

4/7/2020

ΓΙΑΝΝΕΝΑ

8

ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

ΛΑΡΙΣΑ-ΜΑΓΝΗΣ

4/7/2020

ΛΑΡΙΣΑ

9

ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

ΤΡΙΚΑΛΑ-ΚΑΡΔΙ.

5/7/2020

ΤΡΙΚΑΛΑ

10

ΒΟΡ. ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣ

ΑΧΑΙΑ

4/7/2020

ΠΑΤΡΑ

11

ΠΕΡ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ

ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ

5/7/2020

ΤΡΙΠΟΛΗ

12

ΑΘΗΝΩΝ

ΑΘΗΝΑ

4/7/2020

ΑΓ ΚΟΣΜΑΣ

13

ΑΝ ΣΤΕΡ-ΕΥΒΟΙΑ

ΧΑΛΚΙΔΑ

4/7/2020

ΧΑΛΚΙΔΑ

14

ΠΕΙΡΑΙΑ/ΔΥΤ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ-ΔΥΤ ΑΤΤ

5/7/2020

ΑΓ ΚΟΣΜΑΣ

15

ΚΡΗΤΗΣ

ΗΡΑΚΛ-ΛΑΣΙΘΙ

4/7/2020

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

16

ΚΡΗΤΗΣ

ΧΑΝΙΑ-ΡΕΘΥΜΝ

5/7/2020

ΧΑΝΙΑ

17

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

ΜΥΚ-ΣΥΡ-ΤΗΝ-ΑΝΔ-ΜΗΛ

4/7/2020

ΜΥΚΟΝΟΣ

18

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

ΝΑΞ-ΠΑΡ-ΣΑΝΤ

4/7/2020

ΝΑΞΟΣ

19

ΔΩΔΕΚΑΝΝΗΣΟΥ

ΡΟΔΟΣ

4/7/2020

ΡΟΔΟΣ

20

ΔΩΔΕΚΑΝΝΗΣΟΥ

ΚΩΣ-ΛΕΡΟΣ-   ΠΑΤΜΟΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ

5/7/2020

ΚΩΣ

21

ΧΙΟΥ ΣΑΜΟΥ

ΧΙΟΣ-ΣΑΜ-ΙΚΑΡ

4/7/2020

ΧΙΟΣ

22

ΛΕΣΒΟΥ

ΛΕΣΒΟΣ

4/7/2020

ΜΥΤΙΛΗΝΗ

23

ΛΕΣΒΟΥ

ΛΗΜΝΟΣ

5/7/2020

ΜΥΡΙΝΑ