Η κεντρική προκήρυξη των Διασυλλογικών Αγώνων Κ16 2020

Οι διασυλλογικοί Αγώνες της κατηγορίας Κ16 θα διεξαχθούν σύμφωνα με το νέο αγωνιστικό πρόγραμμα της Ομοσπονδίας

την Κυριακή 28 Ιουνίου, σε 24 ομίλου σε όλη τη χώρα.  

Η Ομοσπονδία κατάρτησε την Κεντρική Προκήρυξη του αγώνα, προσαρμοσμένη στο εγκεκριμένο από την ΓΓΑ Υγειονομικό Πρωτόκολλο.

Σύμφωνα με την προκήρυξη  η  ημερομηνία διεξαγωγής των αγώνων είναι δυνατόν να τροποποιηθεί σε ένα όμιλο, λόγω ειδικών τοπικών αγωνιστικών συνθηκών.  Εάν υπάρξουν έγγραφα αιτήματα από Ε.Α.Σ. για αλλαγή ημερομηνίας διεξαγωγής των αγώνων ενός ομίλου λόγω ειδικών συνθηκών (διαθεσιμότητα σταδίων, Φ.Φ., ακτοπλοϊκά δρομολόγια κ.λ.π), αυτά θα εξετάζονται κατά περίπτωση  από τον Σ.Ε.Γ.Α.Σ.

Το ωρολόγιο πρόγραμμα των αγώνων θα ολοκληρώνεται σε ένα κύκλο ενώ σε αυτή την κατηγορία μπορούν να συμμετάσχουν αθλητές και αθλήτριες της κατηγορίας Κ16 που έχουν γεννηθεί τα έτη 2005 – 2006 και Κ14 που έχουν γεννηθεί το 2007

Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε 24 ομίλους, σύμφωνα με τον παρακάτω πίνακα ενώ ΟΛΟΚΛΗΡΗ την προκήρυξη που περιλαμβάνει όλες τις λεπτομέρειες διεξαγωγής του αγώνα μπορείτε να τη δείτε Ε Δ Ω.

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ  Κ 16 2020 – ΟΜΙΛΟΙ

2019 – 14 ΟΜΙΛΟΙ                            2020 – 24 ΟΜΙΛΟΙ

Α/Α

ΕΑΣ

ΠΕΡΙΟΧΗ

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ

 ΠΟΛΗ

1

ΑΝΑΤΟΛ ΜΑΚ – ΘΡΑ

ΘΡΑΚΗ

20/6/2020

ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ

2

ΑΝΑΤΟΛ ΜΑΚ – ΘΡΑ

ANAT  MAKEΔ

21/6/2020

ΚΑΒΑΛΑ

3

ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝ

ΠΕΛΛΑ-ΚΙΛΚΙΣ

20/6/2020

ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ

4

ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝ

ΗΜΑΘ – ΠΙΕΡΙΑ

21/6/2020

ΚΑΤΕΡΙΝΗ

5

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΟΚΗΣ

ΘΕΣΝΙΚΗΣ

28/6/2020

ΚΑΥΤΑΤΖΟΓΛΕΙΟ

6

ΔΥΤΙΚΗΣ. ΜΑΚΕΔΟΝ

ΔΥΤ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

28/6/2020

ΓΡΕΒΕΝΑ

7

ΗΠΕΙΡΟΥ

ΗΠΕΙΡΟΣ

21/6/2020

ΓΙΑΝΝΕΝΑ

8

ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΚΕΡΚΥΡΑΣ

28/6/2020

ΚΕΡΚΥΡΑ

9

ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

ΛΑΡΙΣΑΣ-ΜΑΓΝΗΣΙΑ

27/6/2020

ΛΑΡΙΣΑ

10

ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

ΤΡΙΚΑΛΑ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ

28/6/2020

ΚΑΡΔΙΤΣΑ ή ΛΑΡΙΣΑ

11

ΒΟΡ. ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ

ΒΟΡ  ΠΕΛΟΠΟΝ

21/6/2020

ΠΑΤΡΑ

12

ΠΕΡ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ

ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ

29/6/2020

ΤΡΙΠΟΛΗ

13

ΑΘΗΝΩΝ

ΑΘΗΝΑ

28/6/2020

ΑΓ ΚΟΣΜΑΣ

14

ΑΝ ΣΤΕΡ-ΕΥΒΟΙΑ

ΧΑΛΚΙΔΑ

28/6/2020

ΧΑΛΚΙΔΑ

15

ΠΕΙΡΑΙΑ/ΔΥΤ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ-ΔΥΤ ΑΤΤ

29/6/2020

ΑΓ ΚΟΣΜΑΣ

16

ΚΡΗΤΗΣ

ΗΡΑΚΛ-ΛΑΣΙΘΙ

28/6/2020

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

17

ΚΡΗΤΗΣ

ΧΑΝΙΑ-ΡΕΘΥΜΝ

28/6/2020

ΧΑΝΙΑ

18

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

ΜΥΚ-ΣΥΡ-ΤΗΝ-ΑΝΔ-ΜΗΛ

28/6/2020

ΜΥΚΟΝΟΣ

19

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

ΝΑΞ-ΠΑΡ-ΣΑΝΤ

28/6/2020

ΝΑΞΟΣ

20

ΔΩΔΕΚΑΝΝΗΣΟΥ

ΡΟΔΟΣ

25/6/2020

ΡΟΔΟΣ

21

ΔΩΔΕΚΑΝΝΗΣΟΥ

ΚΩΣ-ΛΕΡΟΣ-   ΠΑΤΜΟΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ

28/6/2020

ΚΩΣ

22

ΧΙΟΥ ΣΑΜΟΥ

ΧΙΟΣ-ΣΑΜΟΣ -ΙΚΑΡΙΑ

28/6/2020

ΧΙΟΣ

23

ΛΕΣΒΟΥ

ΛΕΣΒΟΣ

28/6/2020

ΜΥΤΙΛΗΝΗ

24

ΛΕΣΒΟΥ

ΛΗΜΝΟΣ

28/6/2020

ΜΥΡΙΝΑ