Με τις ευχές Σεβαστή αναχώρησαν για τον Βόλο

Στα γραφεία της ομοσπονδίας συγκεντρώθηκαν σήμερα οι αθλητές και αθλήτριες που θα συμμετάσχουν στη συνάντηση “Ελλάδα/Κύπρος” το επόμενο διήμερο στο Βόλο.

Οι νεαροί αθλητές από την Αττική και τα νησιά ταξίδεψαν στο Βόλο με λεωφορείο από την Αθήνα, όμως, νωρίτερα δέχθηκαν τις ευχές του Βασίλη Σεβαστή. Ο γενικός γραμματέας της ομοσπονδίας μίλησε στους αθλητές και τις αθλήτριες, τους παρότρυνε να προσπαθούν για το καλύτερο και φυσικά τους ευχήθηκε καλή επιτυχία στην προσπάθεια τους, αλλά και γενικότερα στη ζωή τους. Στους μικρούς αθλητές μίλησε και ο εθνικός προπονητής Κ18 Απόστολος Αποστολόπουλος.

Οι αγώνες θα γίνουν Τετάρτη (7/8) και Πέμπτη (8/8) στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, το οποίο θα φιλοξενήσει για πρώτη φορά από την κατασκευή του, διοργάνωση στίβου, αυτού του επιπέδου.

Το πρόγραμμα των αγώνων

1η Ημέρα: 7 Αυγούστου 2019
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ Α/Κ
Πρωινό Πρόγραμμα
9:30 100μ. Δέκαθλο (1)
9:45 100μ. με Εμπόδια Έπταθλο (1)
10:00 Άλμα σε Μήκος Δέκαθλο (2)
10:15 Άλμα σε Ύψος Έπταθλο (2)
10:45 Σφαιροβολία Δέκαθλο (3)
     
Απογευματινό πρόγραμμα
17:00 Σφυροβολία Α
17:45 Τελετή Έναρξης  
18:00 110μ. με Εμπόδια Α
18:05 Δισκοβολία Κ
18:10 Άλμα σε Ύψος Δέκαθλον (4)
18:15 100μ. με Εμπόδια Κ
18:30 100μ. A
18:35 Άλμα Τριπλούν Α
18:40 100μ. K
18:50 400μ. A
18:55 Σφαιροβολία Έπταθλο (3)
19:00 400μ. Κ
19:05 Άλμα Επί Κοντώ A
19:15 1.500μ. Α
19:25 1.500μ. Κ
19:30 Σφαιροβολία Α
19:35 Άλμα Τριπλούν Κ
19:40 2.000μ. με Φ.Ε. Α
19:45 Άλμα σε Ύψος Κ
19:55 2.000μ. με Φ.Ε. Κ
20:15 200μ. Έπταθλο (4)
20:20 Ακοντισμός Κ
20:25 400μ. Δέκαθλο (5)
20:35 4X100μ. A
20:45 4X100μ. K
2η Ημέρα: 8 Αυγούστου 2019
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ Α/Κ
Πρωινό Πρόγραμμα
9:00 110μ. με Εμπόδια Δέκαθλο (6)
9:45 Δισκοβολία Δέκαθλο (7)
10:00 Άλμα σε Μήκος Έπταθλο (5)
10:45 Ακοντισμός Έπταθλο (6)
11:00 Άλμα Επί Κοντώ Δέκαθλο (8)
     
Απογευματινό πρόγραμμα
16:45 Σφυροβολία Κ
17:30 Ακοντισμός Δέκαθλο (9)
18:00 Δισκοβολία Α
18:00 400μ. με Εμπόδια Α
18:10 Άλμα σε Μήκος Α
18:15 400μ. με Εμπόδια Κ
18:20 Άλμα Επί Κοντώ Κ
18:30 200μ. Α
18:40 200μ. Κ
18:45 Σφαιροβολία Κ
18:50 800μ. Α
19:00 800μ. Κ
19:05 Άλμα σε Ύψος Α
19:10 800μ. Έπταθλο (7)
19:15 Άλμα σε Μήκος Κ
19:20 1.500μ. Δέκαθλο (10)
19:25 Ακοντισμός Α
19:30 3.000μ. Α
19:45 3.000μ. Κ
20:05 4 x 400μ. Α
20:15 4 x 400μ. Κ