Πανελλήνιοι Συνθέτων Αγωνισμάτων

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συνθέτων αγωνισμάτων θα διεξαχθεί στη Θεσσαλονίκη το Σαββατοκύριακο 7 και 8 Ιουλίου.

 

Η διοργάνωση για είναι μια γιορτή για τα σύνθετα αγωνίσματα, αφού για πρώτη φορά μετέχουν σε αυτήν αθλητές και αθλήτριες όλων των ηλικιακών κατηγοριών. Στους αγώνες θα συμμετάσχει και η πρωταθλήτρια μας Σοφία Υφαντίδου, έστω κι αν φέτος γυμνάζεται αποκλειστικά και μόνο για τον ακοντισμό. Στους Άνδρες Πήτας, Σκαρβέλης Μάντης και Σπυριδωνίδης αναμένεται να κάνουν δυνατό αγώνα.

Υστερα από ερωτήσεις σωματείων σχετικά με το δικαίωμα συμμετοχής στο πανελλήνιο πρωτάθλημα συνθέτων αγωνισμάτων ο ΣΕΓΑΣ εξέδωσε ανακοίνωση στην οποία διευκρινίζονται λεπτομέρειες και την οποία μπορείτε να διαβάσετε ΕΔΩ

Οι δηλώσεις συμμετοχής ολοκληρώθηκαν και κατά κατηγορία είναι μπορείτε να τις δείτε ΕΔΩ

 

Σάββατο 7 Ιουλίου 2018  
   Πρωΐνή Περίοδος
         
Ώρα
έναρξης
Αγώνισμα Α/Γ & ΝΑ/Γ
Ε/Ν
Π/Κ
Αγώνι-σμα Παρατηρήσεις
08:30 100μ. με Εμπόδια Ν 1 Σειρές
08:45 100μ. με Εμπόδια Γ & ΝΓ 1 Σειρές
09:10 Άλμα σε Ύψος Ν 2 Στρώμα 1
09:15 100μ. Α & ΝΑ 1 Σειρές
09:25 Άλμα σε Ύψος Γ & ΝΓ 2 Στρώμα 2
09:35 100μ. Ε 1 Σειρές
09:55 Άλμα σε Μήκος Α & ΝΑ 2 Σκάμμα 1
10:15 Άλμα σε Μήκος Ε 2 Σκάμμα 2
10:20 100μ. Π 1 Σειρές
11:00 Σφαιροβολία Α & ΝΑ 3 Βαλβίδα 1
11:00 Άλμα σε Μήκος Π 2 Σκάμμα 1
11:00 Άλμα σε Μήκος Π 2 Σκάμμα 2
11:10 100μ. με Εμπόδια Κ 1 Σειρές
11:20 Σφαιροβολία Ε 3 Βαλβίδα 2
11:55 Άλμα σε Ύψος Κ 2 Στρώμα 1
11:55 Άλμα σε Ύψος Κ 2 Στρώμα 2
12:20 Σφαιροβολία Π 3 Βαλβίδα
         
Απογευματινή Περίοδος  
         
Ώρα
έναρξης
Αγώνισμα Α/Γ & ΝΑ/Γ
Ε/Ν
Π/Κ
Αγώνι-σμα Παρατηρήσεις
17:00 Άλμα σε Ύψος Α & ΝΑ 4 Στρώμα 1
17:05 Άλμα σε Ύψος Ε 4 Στρώμα 2
17:30 Σφαιροβολία Ν 3 Βαλβίδα 2
17:35 Σφαιροβολία Γ & ΝΓ 3 Βαλβίδα 1
18:45 Σφαιροβολία Κ 3 Βαλβίδες 1 & 2
19:00 Άλμα σε Ύψος Π 4 Στρώματα 1 & 2
19:05 200μ. Γ & ΝΓ 4 Σειρές
19:20 200μ. Ν 4 Σειρές
19:35 400μ. Α & ΝΑ 5 Σειρές
19:55 400μ. Ε 5 Σειρές
20:15 200μ. Κ 4 Σειρές
21:00 400μ. Π 5 Σειρές
         
 
Β’ Ημέρα, Κυριακή 8 Ιουλίου 2018
 
         
Ώρα
έναρξης
Αγώνισμα Α/Γ & ΝΑ/Γ
Ε/Ν
Π/Κ
Αγώνι-
σμα
Παρατηρήσεις
08:30 110μ. με Εμπόδια Α & ΝΑ 6 Σειρές
08:50 110μ. με Εμπόδια Ε 6 Σειρές
09:00 Άλμα σε Μήκος Κ 1 Σκάμματα 1 & 2
09:30 Δισκοβολία Α – ΝΑ & Ε 7 Βαλβίδα 1
10:05 Άλμα σε Μήκος Γ & ΝΓ 5 Σκάμμα 1
10:05 Άλμα σε Μήκος Ν 5 Σκάμμα 2
10:10 Ακοντισμός Κ 6 Διάδρομος 1
10:40 110μ. με Εμπόδια Π 6 Σειρές
11:15 Άλμα Επί Κοντώ Α & ΝΑ 8 Στρώμα 1
11:15 Άλμα Επί Κοντώ Ε 8 Στρώμα 2
11:20 Ακοντισμός Ν 6 Διάδρομος 1
11:20 Ακοντισμός Γ & ΝΓ 6 Διάδρομος 2
11:20 Δισκοβολία Π 7 Βαλβίδα 1
12:45 Άλμα Επί Κοντώ Π 8 Στρώματα 1 & 2
         
Απογευματινή Περίοδος
         
Ώρα
έναρξης
Αγώνισμα Α/Γ & ΝΑ/Γ
Ε/Ν
Π/Κ
Αγώνι-
σμα
Παρατηρήσεις
17:30 Ακοντισμός Α & ΝΑ 9 Διάδρομος 1
17:30 Ακοντισμός Ε 9 Διάδρομος 2
18:30 Ακοντισμός Π 9 Διάδρομος 1
18:30 800μ. Κ 1 Σειρές
18:50 800μ. Ν 1 Σειρές
19:00 800μ. Γ & ΝΓ 1 Σειρές
19:10 1.500μ. Α & ΝΑ 10 Σειρές
19:20 1.500μ. Ε 10 Σειρές
19:40 1.500μ. Π 10 Σειρές