Η ομάδα για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ18 της Κωνσταντινούπολης

Το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ18 θα γίνει στις 9 Ιουνίου στην Κωνσταντινούπολη με τη συμμετοχή 14 αγοριών και 15 κοριτσιών από τη χώρα μας.

Η διοργάνωση θα αποτελέσει ιδανική ευκαιρία για τους νεαρούς αθλητές να κυνηγήσουν καλές επιδόσεις και τα όρια συμμετοχής για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του Γκιορ (5-8/7).

Η ομάδα θα αναχωρήσει για Κωνσταντινούπολη την Παρασκευή (8/6) στις 08.25 π.μ, με πτήση της Aegean A3 990 και θα επιστρέψει στην Αθήνα την Κυριακή το μεσημέρι (ώρα άφιξης 12.05 μ.μ) με την πτήση A3 991 της Aegean.

Τα μέλη της αποστολής θα συναντηθούν στο αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος στις 06.45, όπου θα δοθεί ο αθλητικός ιματισμός των αθλητών και συνοδών της επαρχίας.

Για τους αθλητές και συνοδούς που διαμένουν στην Αττική ο αθλητικός ιματισμός θα δοθεί στα γραφεία της ομοσπονδίας την Πέμπτη (7/6, 14:00 – 16:00). Παρακαλούνται οι αθλητές και οι συνοδοί που θα μετακινηθούν με τα μέσα μαζικής μεταφοράς (λεωφορείο-τρένο-καράβι) να έχουν μαζί τους τα παραστατικά της μετακίνησής τους (διόδια-αποδείξεις βενζίνης-αποδείξεις εισιτηρίων) και να τα παραδώσουν στον αρχηγό της αποστολής για να γίνει η απόδοση τους.
Ολοι θα πρέπει να έχουν μαζί τους διαβατήριο, το οποίο πρέπει να είναι σε ισχύ τουλάχιστον μέχρι 10/12/ 2018. Για οποιαδήποτε πληροφορία τα μέλη της αποστολής μπορούν να επικοινωνούν με τον αρχηγό της αποστολής Σάββα Νικολαίδη (6977 271 028) και τον εθνικό προπονητή της κατηγορίας Κ18 Αποστόλη Αποστολοπουλο (6975 888 931).

Η αποστολή

ΠΑΙΔΕΣ
ΑΓΩΝΙΣΜΑ   ΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΓΕΝ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ
100 μ.    Γιάννης Καριοφύλλης  2002 ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ
400 μ.    Μάριος Χάσκης 2001 ΑΓΣΙ ΙΩΑΝΝΙΔΩΝ
800 μ.   Αλέξανδρος Μπαλτσιώτης  2001 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
1.500 μ.   Γιώργος – Παναγιώτης Μαθιόπουλος  2001 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
3.000 μ.   Νέστορας Κολιός 2001 ΑΓΣΙ ΙΩΑΝΝΙΔΩΝ
110 μ. ΕΜΠ.   Βασίλης Αρβανίτης  2002 ΓΣ ΕΔΕΣΣΑΣ
2.000 μ. Φ. Ε.   Αθανάσιος Παπαγιαννούλας  2001 ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΥΨΟΣ   Αλέξης Δογάνης  2001 ΓΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ
ΜΗΚΟΣ   Γκαλήπ Φαϊκογλου  2002 ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ           
ΤΡΙΠΛΟΥΝ   Νίκος Κατραμάδος  2001 ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ   Δημήτρης Κωτσιάκος  2001 ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ   Κωνσταντίνος Γεννίκης  2002 ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΩΝ
ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ   Θεόδωρος Ζιώγας  2002 2002  ΓΑΣ ΝΙΓΡΙΤΑΣ ”ΒΙΣΑΛΤΗΣ”
ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ   Γεράσιμος Καλογεράκης  2001 ΟΦΗ
 
ΑΓΩΝΙΣΜΑ   ΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΓΕΝ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ
100 μ.    Μαρκέλλα – Καλλιόπη Παπανδρέου 2002 ΣΑΚ ΑΘΗΜΩΝ
400 μ.    Ελλη – Ευτυχία Δεληγιάννη  2002 ΣΑΚ ΑΘΗΜΩΝ
800 μ.   Ιωάννα Πανοπούλου 2001 ΣΑΚ ΑΘΗΝΩΝ
1.500 μ.   Κωνσταντίνα Χάντζου 2001 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1.500 μ.   Αδαμαντία Ανθούσα  2001 ΑΕ ΛΕΣΒΟΥ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 
3.000 μ.   Δάφνη- Ευτυχία Λαβασά 2001 ΑΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
3.000 μ.   Ιφιγένεια – Χριστίνα Κασκανιώτη 2001 ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
100 μ. ΕΜΠ.   Ιωάννα Σαρακηνού 2001 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
2.000 μ. Φ. Ε.   Μαρίνα Ποργιοπούλου 2001 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93
ΥΨΟΣ   Δανάη Παπακώστα 2002 ΟΦΚΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΜΗΚΟΣ   Σπυριδούλα Καρύδη 2001 ΚΕΡΚΥΡΑΊΚΟΣ ΓΣ
ΤΡΙΠΛΟΥΝ   Σπυριδούλα Καρύδη 2001 ΚΕΡΚΥΡΑΊΚΟΣ ΓΣ
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ   Μαργαρίτα Τσουκαλά  2001 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ   Σοφία Κεσσίδη 2002 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 
ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ   Σταυρούλα Κοσμίδου  2001 ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΠΘ
ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ   Παναγιώτα Φρίγγη 2002 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ   Μαργαρίτα Τσουκαλά  2001 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ