Αναλυτικά η ομάδα (φετινές επιδόσεις)

Ανδρες Κ20
Επί κοντώ: Αντώνης Σάντας (ΑΟ Φιλοθέης) 5,10 μ.
Επί κοντώ: Γιάννης Ρίζος (ΑΣ Άρης) 5,20 μ.
Μήκος: Αλέξης Αργυρόπουλος (ΑΣ Κόροιβος Αμ.) 5,20 μ.
Τριπλούν: Ανδρέας Πανταζής (ΑΟ Μεγάρων) 15,87 μ.
Σφαιροβολία: Ιάσωνας Μαχαίρας (ΓΣ Ηλιούπολης) 18,45 μ.
Σφυροβολία: Χρήστος Φραντζεσκάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 81,62 μ.
Σφυροβολία: Θοδωρής Ζιώγας (ΓΑΣ Νιγρίτας Βισάλτης) 71,91 μ.
Σφυροβολία: Κώστας Ζάλτος (ΓΣ Μανδρών) 73,34 μ.
Ακοντισμός: Δημήτρης Τσίτσος (ΟΦΚΑ Φίλιππος Γ.) 72,91 μ.

Γυναίκες Κ20
5.000 μ.: Δάφνη Λαβασά (ΑΟ Βουλιαγμένης) 16.59.73
Ύψος: Παναγιώτα Δόση (ΑΟ Κέρκυρας 2015) 1,83 μ.
Επί κοντώ: Αριάδνη Αδαμοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) 4,10 μ.
Τριπλούν: Σπυριδούλα Καρύδη (ΓΣ Κερκυραϊκός) 13,64 μ.
Σφαιροβολία: Μαρία Μαγκούλια (Ένωση Καζωνης- Κάλυμνος 2000) 15,03 μ.
Σφυροβολία: Σταυρούλα Κοσμίδου (Αίολος Μακ.) 61,56 μ.
Ακοντισμός: Ελίνα Τζένγκο (ΑΣ Κένταυρος) 61,48 μ.
Ακοντισμός: Μαργαρίτα Τσουκαλά (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 52,03 μ.
10.000 μ. βάδην: Όλγα Φιάσκα (Αθλοκίνηση Μυτ.) 46.39.06
10.000 μ. βάδην: Κυριακή Φιλτισάκου (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 51.02.13

Livestreaming

Τα βιογραφικά των Ελλήνων μας

Δείτε startlist και αποτελέσματα

Οι αναλυτικές συμμετοχές

Τα ελληνικά μετάλλια στην διοργάνωση

1ος 400 μ. Δημήτρης Γράβαλος 46.54, 2003 - Τάμπερε
1ος 400 μ. εμπ. Γιώργος Βαμβακάς 50.67, 1979
1ος μήκος Μίλτος Τεντόγλου 8,07 μ., 2017- Γκροσέτο
1ος μήκος Λούης Τσάτουμας 7,98 μ., 2001 – Γκροσέτο
1η τριπλούν Σπυριδούλα Καρύδη 14,00 μ., 2019 - Μπορός
1ος Ακοντισμός Γιάννης Σμαλιός 77,25 μ., 2005 – Κάουνας
1ος Ακοντισμός Δημήτρης Πολυμέρου 72,80 μ., 1993 – Σαν Σεμπάστιαν
2ος 800 μ. Γιάννης Κονάρη 1.49.9, 1975 – Αθήνα
2ος 110 μ. εμπ. Κώστας Δουβαλίδης 13.99, 2005 – Κάουνας
2ος 400 μ. Περικλής Ιακωβάκης 46.68, 1997 - Λιουμπιάνα
2ος 3.000 μ. στιπλ Κωνσταντίνος Σάκαρης 5.37.2, 1975 - Αθήνα
2ος Επί κοντώ Κώστας Φιλιππίδης 5,45 μ., 2005 – Κάουνας
2η Τριπλούν Αθανασία Πέρρα 13,73 μ., 2001 - Γκροσέτο
2ος Σφυροβολία Σάββας Σαριτζόγλου 67,68 μ., 1989 - Βαράζντιν
2ος Χρήστος Φραντζεσκάκης 84,22 μ., 2019- Μπορός
2η ακοντισμός Μαρία Ζέρβα 56,47 μ., 2005 – Κάουνας
2η 10.000 μ. βάδην Αθανασία Τσουμελέκα 49.29.20, 2001 - Γκροσέτο
2η 4Χ400 μ. (Μουστακίδης, Οικονομίδης, Λέσσης, Ιακωβάκης) 3.08.29, 1997 - Λιουμπιάνα
3ος 100 μ. Αγγελος Παυλακάκης 10.47, 1995 - Νιρεγιχάσα
3ος 400 μ. Δημήτρης Ρέγας 46.79, 2005 – Κάουνας
3ος 400 μ. Γιώργος Ντούπης 47.03, 1999 – Ρίγα
3ος 3.000 μ. στιπλ Χριστόφορος Μερούσης 8.51.87, 2001 - Γκροσέτο
3ος Επί κοντώ Σταύρος Κουρουπάκης 5,35 μ., 2001 - Γκροσέτο
3ος μήκος Μιχάλης Μερτζανίδης 7,63 μ., 2005 – Κάουνας
3η Αγγελική Τσιολακούδη 54,76 μ., 1995 – Νιρεγιχάσα
3ος σφαιροβολία Οδυσσέας Μουζενίδης 20,67 μ. π.ρ- 2017- Γκροσέτο
3ος ακοντισμός Δημήτρης Τσίτσος 77,79 μ. 2019- Μπορός

Το πρόγραμμα (ώρες Ελλάδας)

Πέμπτη (18/7)
Πρωί
10.55 Σφυροβολία (Α) πρ. Ζάλτος (όριο 72,00 μ.)
11.00 Επί κοντώ (Α) Σάντας, Ρίζος (όριο 5,30 μ.)
11.06 100 μ. εμπ. 7αθλου
11.30 100 μ. εμπ. (Γ)
12.00 Ύψος 7αθλου
12.03 Σφυροβολία (Α) πρ. Φραντζεσκάκης, Ζιώγας (όριο 72,00 μ.)
12.10 110 μ. εμπ. (Α) πρ.
12.45 400 μ. (Α) πρ.
13.21 Δισκοβολία (Γ) πρ. 
13.25 100 μ. (Γ) πρ.
13.30 Τριπλούν (Γ) πρ. Καρύδη (όριο 13,10 μ.)
14.00 Σφαιροβολία (Α) Μαχαίρας (όριο 19,25 μ.)
14.05 100 μ.(Α) πρ.
14.39 Δισκοβολία (Γ) πρ.
14.45 400 μ. (Γ) πρ.

Απόγευμα
17.00 800 μ. (Γ) πρ.
17.04 Σφαιροβολία 7αθλου
17.32 1.500 μ. (Α)
18.08 Ύψος (Γ) πρ. Δόση (όριο 1,83 μ.)
18.04 100 μ. (Γ) Ημ.
18.15 Ακοντισμός (Γ) πρ. Τζένγκο, Τσουκαλά (όριο 52,00 μ.)
18.28 100 μ. (Α) ημ.
19.00 1.500 μ. (Α) πρ.
19.20 Μήκος (Α) πρ. Αργυρόπουλος (όριο 7,55 μ.)
19.25 200 μ. 7αθλου
19.50 3.000 μ. (Α) πρ.
20.20 3.000 μ. στιπλ (Γ)
Παρασκευή (19/7)
Πρωί
10.50 Δισκοβολία (Α) πρ.
11.00 100 μ. 10αθλου
11.02 Μήκος 7αθλου
11.05 Επί κοντώ (Γ) πρ. Αδαμοπούλου
11.35 800 μ. (Α) πρ.
12.05 3.000 μ. στιπλ (Α) πρ.
12.35 Μήκος 10άθλου
12.48 100 μ. εμπ. (Γ) ημ.
13.19 110 μ. εμπ. (Α) ημ.
13.25 Σφυροβολία (Γ) πρ. Κοσμίδου
13.30 Ύψος (Α) πρ.
13.41 800 μ. (Γ) ημ.
14.13 400 μ. εμπ. (Α) πρ.
14.15 Σφαιροβολία 10αθλου
14.48 400 μ. εμπ. (Γ) πρ.


Απόγευμα
16.05 Ακοντισμός 7αθλου
17.15 200 μ. (Α) πρ.
17.30 Ύψος 10αθλου
17.35 Ακοντισμός 7αθλου
18.00 400 μ. (Γ) Ημ.
18.05 Μήκος (Α) Τελικός
18.20 400 μ. (Α) ημ.
18.50 Δισκοβολία (Γ) Τελικός
18.52 200 μ. (Γ) πρ.
19.30 800 μ. 7αθλου
19.45 Σφαιροβολία (Α) Τελικός
20.00 3000 μ. (Γ) πρ.
20.35 Σφυροβολία (Α) Τελικός Φραντζεσκάκης, Ζιώγας
20.48 400 μ. 10άθλου
21.19 100 μ. (Α) Τελικός
21.35 100 μ. (Γ) Τελικός

Σάββατο 20/7
Πρωί

10.40 110 μ. 10άθλου
11.10 Μήκος (Γ) πρ.
11.20 Δισκοβολία 10αθλου
11.40 200 μ. (Γ) ημ.
12.10 200 μ. (Α) ημ.
12.30 Σφαιροβολία (Γ) πρ. Μαγκούλια (όριο 15,40 μ.)
13.00 4Χ400 μ. (Γ) πρ.
13.30 4Χ400 μ. (Α) πρ.
13.40 Επι κοντώ 10άθλου
14.00 Ακοντισμός (Α) πρ.
15.15 Ακοντισμός (Α) πρ. Τσίτσος (όριο 72,00 μ.)

Απόγευμα
17.05 Τριπλούν (Α) πρ. Πανταζής (όριο 15,70 μ.)
17.10 Ακοντισμός 10αθλου
17.25 Υψος (Γ) Τελικός Δόση
17.35 3.000 μ. (Α) Τελικός
17.50 400 μ. εμπ. (Γ) ημ
18.15 400 μ. εμπ. (Α) ημ.
18.33 3.000 μ. στιπλ (Γ) Τελικός
18.50 Επί κοντώ (Α) Τελικός Σάντας
19.00 800 μ. (Γ) Τελικός
19.15 1.500 μ. (Α) Τελικός
19.19 Τριπλούν (Γ) Τελικός Καρύδη
19.25 200 μ. (Γ) Τελικός
19.35 200 μ. (Α) Τελικός
19.44 Σφυροβολία (Γ) Τελικός Κοσμίδου
19.46 400 μ. (Γ) Τελικός
20.00 400 μ. (Α) Τελικός
20.16 100 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
20.31 110 μ. εμπ. (Α) Τελικός
20.45 1.500 μ. 10άθλου


Κυριακή (21/7)
Πρωί
11.00 10.000 μ. βάδην (Γ) Τελικός Φιάσκα, Φιλτισάκου
11.05 Δισκοβολία (Α) Τελικός
11.30 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός
12.05 10.000 μ. βάδην (Α) Τελικός
12.18 Μήκος (Γ) Τελικός
13.05 400 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
13.14 Ακοντισμός (Α) Τελικός Τσίτσος
13.20 400 μ. εμπ. (Α) Τελικός
13.30 3.000 μ. (Γ) Τελικός
13.52 4Χ100 μ. (Γ) πρ.
14.17 4Χ100 μ. (Α)πρ.

Απόγευμα
16.54 3.000 μ. στιπλ (Α) Τελικός
16.56 Επί κοντώ (Γ) Τελικός Αδαμοπούλου
17.12 Ύψος (Α) Τελικός
17.20 5.000 μ. (Α) Τελικός
17.37 Τριπλούν (Α) Τελικός Πανταζής
17.47 4Χ100 μ. (Γ) Τελικός
18.00 4Χ100 μ. (Α) Τελικός
18.25 5.000 μ. (Γ) Τελικός Λαβασά
18.45 Ακοντισμός (Γ) Τελικός Τζένγκο, Τσουκαλά
19.00 800 μ. (Α) Τελικός
19.33 1.500 μ. (Γ) Τελικός
19.50 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός
20.25 4Χ400 μ. (Α) Τελικός

OSense O-Sense