Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

Ανδρες

100 μ.: Κώστας Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων) 10.41
100 μ.: Σωτήρης Γκαραγκάνης (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 10.43
400 μ.: Μιχάλης Παππάς (ΕΚΑ Δωδώνη) 47.00
10.000 μ.: Γιώργος Τάσσης (Τρίτων Χαλκίδας ) 30.09.12
10.000 μ.: Μάριος Αναγνώστου (Αναγέννηση Λαμίας) 30.10.09
Ύψος: Αντώνης Μέρλος (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) 2,18 μ.
Επί κοντώ: Εμανουήλ Καραλής (ΓΣ Κηφισιάς) 5,71 μ.
Μήκος: Μίλτος Τεντόγλου (ΓΣ Κηφισιάς) 8,18 μ.
Μήκος: Θανάσης Παπαδόπουλος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 7,74 μ.
Μήκος: Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης (Κερκυραϊκός ΓΣ) 7,70 μ.
Τριπλούν: Δημήτρης Μονόπωλης (Κερκυραϊκός ΓΣ) 16,24 μ.
Τριπλούν: Νίκος Ανδρικόπουλος (Αμεινίας Μεσογείων)  16.20 μ.
Σφαιροβολία: Οδυσσέας Μουζενίδης (ΑΣ Κένταυρος) 19,18 μ.
10αθλο: Αλέξανδρος Σπυριδωνίδης (ΠΑΟΚ) 7.426 β.
10αθλο: Άρης Περιστέρης (ΓΑΣ Παιανίας) 7.357 β.
20χλμ. βάδην: Γιώργος Τζατζιμάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 1.25.46
4Χ100 μ.: Ζήκος, Γκαραγκάνης, Γιάννης Κόκκινος (ΟΦΗ), Παππάς, Παναγιώτης Αρβανίτης (ΑΓΣΙ)

Γυναίκες Κ23
10.000 μ.: Ειρήνη – Ρία Μιχαλά (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακ.) 35.56.30
400 μ. εμπ.: Ολυμπία Καραγιάννη (ΜΕΑΣ Τρίτων) 58.77

Ύψος: Δέσποινα Μαλταμπέ (Αμεινίας Μεσογείων) 1,82 μ.
Μήκος: Ελένη Κουτσαλιάρη (ΓΕ Γρεβενών) 6,34 μ.
Σφαιροβολία: Σοφία Καϊσίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακ.) 15,76 μ.
20χλμ. βάδην: Σοφία Αλικανιώτη (ΓΑΣ Ιλισσος) 1.40.10

20χλμ. βάδην: Ευσταθία Κουρκουτσάκη (ΓΑΣ Ιλισσος) 1.41.03

Τα βιοργαφικά των Ελλήνων αθλητών και αθλητριών

Αναλυτικά οι συμμετοχές ανά αγώνισμα

Διαβάστε το οργανωτικό για την αναχώρηση της ομάδας

Startlist και αποτελέσματα

Livestreaming

Τα ελληνικά μετάλλια

1ος 100 μ. 10.18 (w) Αγγελος Παυλακάκης Τούρκου (Φινλανδία) 1997
1ος 100 μ. 10.19 Χριστόφορος Χοίδης Γκέτεμποργκ (Σουηδία) 1999
1ος 200 μ. 20.59 Λυκούργος Τσάκωνας Οστράβα (Τσεχία) 2011
1ος 10.000 μ. 29.00.78 10 Γιάννης Κανελλόπουλος Μπίντγκοζ (Πολωνία) 2003
1ος 110 μ. εμπ. 13.49 Κώστας Δουβαλίδης Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) 2007
1ος Μήκος 8,24 μ. Λούης Τσάτουμας Μπίντγκοζ (Πολωνία) 2003
1η 100 μ. Γεωργία Κοκλώνη 11.33 (Μπίντγκοζ) 2003
1η 100 μ. 11.03 Μαρία Καρασταμάτη Ερφουρτ (Γερμανία) 2005
1η Τριπλούν 14,34 μ. Βούλα Παπαχρήστου Κάουνας (Λιθουανία) 2009
1η Τριπλούν 14,40μ. Βούλα Παπαχρήστου Οστράβα (Τσεχία) 2011
2ος 400 μ. εμπ. 49.63 Περικλής Ιακωβάκης Αμσατερνταμ (Ολλανδία) 2001
2ος 400 μ. εμπ. 50.04 Μινάς Αλοζίδης Ερφουρτ (Γερμανία) 2005
2η Υψος 1,92 μ. Αντωνία Στεργίου Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) 2007
2η Επί κοντώ 4,45 μ. Κατερίνα Στεφανίδη Οστράβα (Τσεχία) 2011
2ος Ακοντισμός Γιάννης Κυριαζής Μπίντγκοζ (Πολωνία) 2017
3ος 400 μ. εμπ. 49.97 Περικλής Ιακωβάκης Γκέτεμποργκ (Σουηδία) 1999
3ος Υψος 2,26 μ. Αντώνης Μάστορας Τάμπερε (Φινλανδία) 2013 
3ος Επί κοντώ 5,55 μ. Δημήτρης Πατσουκάκης Κάουνας (Λιθουανία) 2009
3ος Ακοντισμός 79,37 μ. Σπύρος Λεμπέσης Κάουνας (Λιθουανία) 2009
3η 10.000 μ. 33.57.74 Αναστασία Καρακατσάνη Τάμπερε (Φινλανδία) 2013
3η Τριπλούν 13,94 μ. Αθανασία Πέρρα Ερφουρτ (Γερμανία) 2005
3η Επταθλο 5.863 β. Βασιλική Δεληνικόλα Μπίντγκοζ (Πολωνία) 2003

Το πρόγραμμα

Πέμπτη 11/7
Πρωί
11.00 100 μ. εμπ. 7αθλου
11.05 Σφυροβολία (Γ) Α΄γκρουπ
11.10 Μήκος Ανδρων πρ. Τεντόγλου, Παπαδόπουλος, Μαντζουρογιάννης
11.45 100 μ. Α προκρ. Ζήκος, Γκαραγκάνης
12.15 Υψος 7αθλου
12.20 400 μ. Γ πρ.
12.35 Σφυροβολία (Γ) β΄γκρουπ
12.50 200 μ. (Γ) πρ.
13.20 400 μ. (Α) πρ. Παππάς

Απόγευμα

17.00 Σφαιροβολία (Α) πρ. Μουζενίδης
17.00 Δισκοβολία (Γ) α΄ γκρουπ
17.20 100 μ. εμπ. (Γ) πρ.
17.30 Επί κοντώ (Α) πρ. Καραλής
17.55 800 μ. (Γ) πρ.
18.20 110 μ. εμπ. Α πρ.
18.30 Σφαιροβολία 7αθλου
18.55 3.000 μ στιπλ (Γ) πρ.
19.27 Ακοντισμός (Α) α΄ γκρουπ
19.30 100 μ. (Α) Ημ. Ζήκος, Γκαραγκάνης
19.45 100 μ. (Γ) Ημ.
20.00 1.500 μ. (Α) πρ.
20.05 Τριπλούν (Γ) πρ.
20.20 200 μ. 7αθλου
20.45 Ακοντισμός (Α) β΄ γκρουπ
20.50 10.000 μ. (Α) Τελικός Τάσσης, Αναγνώστου

Παρασκευή 12/7
Πρωι
10.30 Σφυροβολία (Α) α΄γκρουπ
11.25 Μήκος 7αθλου
11.30 400 μ. εμπ. (Γ) πρ. Καραγιάννη
11.35 Ύψος (Γ) πρ. Μαλταμπέ
12.00 400 μ. εμπ. (Α) πρ.
12.30 1.500 μ. (Γ) πρ.
12.45 800 μ. Α πρ.
13.05 Ακοντισμός 7αθλου α΄ γκρουπ
14.00 Σφαιροβολία (Γ) πρ. Καϊσσίδου

Απόγευμα
17.00 100 μ. εμπ. (Γ) ημ.
17.15 400 μ. (Γ) Ημ.
17.30 Μήκος (Α) Τελικός Τεντόγλου
17.35 110 μ. εμπ. (Α) Ημ.
17.40 Σφυροβολία (Γ) Τελικός
17.55 400 μ. (Α) Ημ.
18.15 3.000 μ. στιπλ (Α) πρ.
18.20 Επί κοντώ (Γ) πρ.
18.45 100 μ. (Γ) Τελικός
18.55 100 μ. (Α) Τελικός
19.05 800 μ. 7αθλου
19.30 Δισκοβολία (Γ) τελικός
19.35 100 μ. εμπ. (Γ) τελικός
19.45 110 μ. εμπ. (Α) τελικός
19.50 Τριπλούν (Γ) τελικός
19.55 200 μ. (Γ) πρ.
20.00 Σφαιροβολία (Α) τελικός Μουζενίδης
20.20 200 μ. (Α) πρ.
20.50 10.000 μ. (Γ) Τελικός Μιχάλα


Σάββατο (13/7)
11.00 Ακοντισμός (Γ) α΄γκρουπ
11.05 100 μ. 10άθλου Περιστέρης
11.30 Ύψος (Α) πρ. Μέρλος
12.00 μήκος 10άθλου Περιστέρης
12.15 Ακοντισμός (Γ) β΄γκρουπ
12.20 4Χ400 μ. (Α) πρ.
13.20 Μήκος (Γ) πρ. Κουτσαλιάρη
13.35 Δισκοβολία (Α) πρ.
13.40 Σφαιροβολία 10αθλου Περιστέρης


Απόγευμα
17.15 Ύψος 10αθλου Περιστέρης
17.55 Σφυροβολία (Α) τελικός
18.00 400 μ. εμπ. (Γ) ημ. Καραγιάννη
18.20 400 μ. εμπ. (Α) ημ.
18.30 Επί κοντώ (Α) Τελικός Καραλής
18.35 Τριπλούν (Α) πρ. Μονόπωλης, Ανδρικόπουλος
18.40 200 μ. (Γ) ημ.
18.55 200 μ. (Α) ημ.
19.10 400 μ. (Γ) Τελικός
19.20 1.500 μ. (Α) Τελικός
19.30 Ύψος (Γ) Τελικός
19.32 400 μ. (Α) Τελικός
19.40 800 μ. (Γ) Τελικός
19.40 σφαιροβολία (Γ) Τελικός
19.45 ακοντισμός (Α) Τελικός
19.50 3.000 μ. στιπλ (Γ) Τελικός
20.10 400 μ. 10άθλου
20.45 200 μ. (Γ) Τελικός
20.55 200 μ. (Α) Τελικός
21.05 5.000 μ. (Α) Τελικός

Κυριακή 14/7

πρωί
10.30 110 μ. 10αθλου Περιστέρης
11.20 Δισκοβολία 10αθλου α΄γκρουπ Περιστέρης
12.00 4Χ100 μ. (Γ) πρ.
12.20 4Χ100 μ. (Α) πρ. Ελλάδα
13.15 20χλμ. βάδην (Γ) τελικός Αλικανιώτη, Κουρκουτσάκη
14.10 επί κοντώ 10αθλου Περιστέρης
15.15 20χλμ. βάδην (Α) τελικός Τζατζιμάκης
15.50 Ακοντισμός δεκάθλου α΄γκρουπ Περιστέρης

Απόγευμα

17.45 Μήκος (Γ) Τελικός
18.00 400 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
18.05 Επί κοντώ (Γ) Τελικός
18.15 400 μ. εμπ. (Α) Τελικός
18.15 Ακοντισμός (Γ) τελικός
18.25 1.500 μ. (Γ) Τελικός
18.40 3.000 μ. στιπλ (Α) Τελικός
18.45 Ύψος (Α) Τελικός  Μέρλος
19.00 800 μ. (Α) Τελικός
19.15 1.500 μ. 10άθλου Περιστέρης
19.30 Τριπλούν (Α) Τελικός
19.35 5.000 μ. (Γ) Τελικός
19.55 Δισκοβολία (Α) Τελικός
20.10 4Χ100 μ. (Α) Τελικός
20.25 4Χ100 μ. (Γ) Τελικός

OSense O-Sense