Δεύτερη θέση για Βασιλάκη στη Λετονία

Στην Λετονία άνοιξαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις ο Κώστας Βασιλάκης και η Κατερίνα Κουτλή.
Οι δύο αθλητές των μεσαίων αποστάσεων συμμετείχαν στο μίτινγκ, που έγινε στην πόλη Κούλντιγκα και πραγματοποίησαν καλές εμφανίσεις στα 1.000 μέτρα. Ο Βασιλάκης παρά το γεγονός ότι ήταν μπροστά στο μεγαλύτερο μέρος της κούρσας, τερμάτισε τελικά δεύτερος με 2.30.09, ενώ η Κουτλή ήταν 9η με 3.06.89. Οι δύο αθλητές αναμένεται να συμμετάσχουν στην ημερίδες του ΣΕΦ κι έπειτα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού.

Εξάλλου, τον δεύτερο αγώνα του στη σεζόν έκανε ο Αντώνης Μέρλος, που ξεπέρασε τα 2,08 μ. στο ύψος σε αγώνες στο Κλέμσον και βελτίωσε το φετινό του ρεκόρ. Ο νικητής το καλοκαίρι στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κ20 στη συνέχεια απέτυχα στα 2,13 μέτρα.