Στις εγκαταστάσεις του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας είναι σε εξέλιξη ημερίδα κλειστού στίβου.

Τεχνικές οδηγίες

Συμμετοχές 2019

Ρεκόρ διοργάνωσης

Πρωταθλητές σύλλογοι

Νταμπλούχοι

Πολυνίκες

Εμφάνιση στολής

Προκήρυξη

Ορια συμμετοχής στις κορυφαίες διοργανώσεις του 2019

Αποτελέσματα 2018

Νικητές 2018 και 2017

ΑΝΔΡΕΣ 2018 ΣΕΦ 2017 ΣΕΦ
60 μ. Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων) 6.72 Τριβυζάς (ΟΣΦΠ) 6.71
200 μ. Τριβυζάς (ΟΣΦΠ) 21.35 Τριβυζάς (ΟΣΦΠ) 21.38
400 μ. Θεοδώρου Θεόδωρος (ΓΣ Ηλιούπολης) 49.21 Κωνσταντής (ΑΟ Φιλοθέης) 49.20/Λογοθέτης (ΓΣ Κηφισιάς) 49.20
800 μ. Δημητράκης (Παναξιακός) 1.51.22 Δημητράκης (Παναξιακός) 1.50.63
1.500 μ. Δημητράκης (Παναξιακός) 3.44.19 Δημητράκης (Παναξιακός) 3.47.48
3.000 μ. Τάσσης (Τρίτων Χαλκ.) 8.23.56 Φράγγου (ΓΣ Κηφισιάς) 8.27.87
60 μ. εμπ. Δουβαλίδης (ΣΚΑ Δράμας) 7.69 Δουβαλίδης (ΣΚΑ Δράμας) 7.78
Υψος Μπανιώτης (Ολυμπιάδα Κ.) 2,24 μ. Τεσσαρομάτης (ΟΦΚΑ Σέρρες) 2,12 μ.
Επί κοντώ Καραλής (ΓΣ Κηφισιάς) 5,78 μ. Φιλιππίδης (ΠΓΣ) 5,70 μ.
Μήκος Συρίγγος (ΓΣ Κηφισιάς) 7,69 μ. Γαλαζούλας (ΓΣ Ελ. Βενιζέλος) 7,67 μ.
Τριπλούν  Τσιάμης (ΟΣΦΠ) 16,24 μ. Τσιάμης (ΟΣΦΠ) 16,10 μ.
Σφαιροβολία Νικόλας Σκαρβέλης (ΓΣ Τρικάλων) 19,82μ. Σταματόγιαννης (Πίνδαρος Θ.) 20,22 μ.
5.000 μ. βάδην Παπαμιχαήλ (ΑΟ Μυκόνου) 19.52.44 Παπαμιχαήλ (ΑΟ Μυκόνου) 19.12.98 
7αθλο Ανδρέογλου Τζάνης (ΣΚΑ Δράμας) 4.799
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
2018 2017
60 μ. Σπανουδάκη (ΓΣ Ηλιούπολης) 7.29 Μπελιμπασάκη (Πανναξιακός) 7.30
200 μ. Μπελιμπασάκη (Παναξιακός) 23.02 Φέρρα (ΟΣΦΠ) 23.90
400 μ. Μπελιμπασάκη (Παναξιακός) 53.62 Φέρρα (ΟΣΦΠ) 54.01
800 μ. Γιαννοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) 2.07.89 Γιαννοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) 2.06.12
1.500 μ. Γιαννοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) 4.22.37 Κυριακοπούλου (ΓΣ Γλυφάδας) 4.29.48
3.000 μ. Καρακατσάνη (ΓΣ Γλυφάδας) 9.36.07 Καρακατσάνη (Εθνικός Αλεξανδρούπολης) 9.28.44
60 μ. εμπ. Πεσιρίδου (ΓΣ Κηφισιάς) 8.11 Πεσιρίδου (ΓΣ Κηφισιάς) 8.04
Υψος Βαγγέλη (ΓΣ Ελευθέριος Β.) Ντούπη (ΓΣ Κηφισιάς) 1,76 μ.
Επί κοντώ Πόλακ (ΑΟ Μεγάρων) 4,35 μ. Πόλακ (ΑΟ Μεγάρων) 4,10 μ./Λεδάκη (Ελ. Βενιζέλος) 4,10 μ.
Μήκος Αλεξούλη (Πελασγός) 6,23 μ. Αλεξούλη (Πελασγός) 6,46 μ.
Τριπλούν  Αλβερτσιάν (Ελευθέριος Βενιζέλος) 12,83 μ. Παπαχρήστου 13,90 μ.
Σφαιροβολία Καισίδου (ΓΕ Νάουσας) 13,68 μ. Τζήκα (ΑΕΚ) 13,31 μ.
3.000 μ. βάδην Τσινοπούλου (Βέλος Π. Φαλήρου)13.03.78 Τσινοπούλου (Βέλος Π. Φαλήρου) 13.14.90
5αθλο Τσουκαλά (Απόλλων Πύργου) 3.631 β. Υφαντίδου (ΜΕΑΣ Τρίτων) 4.042 β.

Το πρόγραμμα

Α΄ ΗΜΕΡΑ 

ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΟΡΙΟ

09:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής

15,00μ.

09:00

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής

14,50μ.

09:30

60μ.

ΕΠΤΑΘΛΟ 1

09:50

60μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

10:00

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

4,60μ.

10:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

1,70μ.

10:15

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΕΠΤΑΘΛΟ 2

10:20

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

4,60μ.

10:20

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

1,70μ.

11:00

60μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

11:30

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής

12,60μ.

11:40

400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

11:45

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΕΠΤΑΘΛΟ 3

12:40

400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

13:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΕΠΤΑΘΛΟ 4

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

17:15

3.000μ. Βάδην

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:20

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:40

5.000μ. Βάδην

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:15

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:20

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:30

60μ.

ΠΚ Α΄

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**

18:36

60μ.

ΠΚ Α΄

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**

18:45

60μ.

ΠΠ Α΄

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**

18:51

60μ.

ΠΠ Α΄

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**

19:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

19:05

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

19:10

60μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:16

60μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:25

60μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:31

60μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:40

400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:46

400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:55

400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

20:01

400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

20:10

1.500μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

20:20

1.500μ.

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

Β΄ ΗΜΕΡΑ 

ΠΡΩΪΝΌ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΟΡΙΟ

10:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής

5,80μ.

10:00

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής

13,00μ.

10:00

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

3,60μ.

10:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

2,05μ.

10:00

60μ. με Εμπόδια

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

10:20

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

3,60μ.

10.20

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

2,05μ.

10:20

60μ. με Εμπόδια

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

10:35

800μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

11:15

800μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

11:30

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής

7,30μ.

11:35

60μ. με Εμπόδια

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 1

11:50

200μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

12:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 2

12:45

200μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

13:15

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 3

13:30

60μ. με Εμπόδια

ΕΠΤΑΘΛΟ 5

14:30

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΕΠΤΑΘΛΟ 6

14:30

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 4

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

16:00

3.000μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

16:15

3.000μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η  ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

16:25

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

16:30

3.000μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

16:45

3.000μ.

ΑΝΔΡΩΝ

3η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:00

3.000μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η  ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:05

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:15

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:30

1000μ.

ΕΠΤΑΘΛΟ 7

 

17:45

800μ.

ΠΕΝΤΑΘΛΟ5

 

17:55

60μ. με Εμπόδια

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:05

60μ. με  Εμπόδια

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:10

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:20

60μ. με Εμπόδια

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:27

60μ. με Εμπόδια

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:35

200μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:41

200μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:50

200μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:56

200μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:05

800μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:12

800μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:25

800μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:32

800μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:40

4Χ400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

20:05

4Χ400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

 

Δείτε παρακάτω τις λίστες συμμετοχών, τις λίστες εκκίνησης και τα αποτελέσματα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κλειστού Στίβου

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ

ΟΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ 

ΟΙ 20 ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΝΕΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2018

ΟΙ 20 ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΝΕΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2018

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΙΘΟΥΣΑΣ ΚΛΗΣΗΣ

Το ωρολόγιο Πρόγραμμα

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΛΑΡΙΣΑ - ΣΑΒΒΑΤΟ, 28ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

Α/Γ

Προκριματικός/
Τελικός

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

8:00

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

Α

Προκριματικός

Προπ. Ρίψεων / Όριο: 50,00μ.

9:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

Γ

Προκριματικός

Όριο: 1,68μ.

9:00

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

Α

Προκριματικός

Όριο: 14,20μ.

9:00

100μ. με Εμπόδια

Γ

Προκριματικές Σειρές

 

9:15

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Γ

Προκριματικός

Κεντρικό / Όριο: 37,00μ.

9:15

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

Α

Προκριματικός

Όριο: 4,40μ.

9:20

110μ. με Εμπόδια

Α

Προκριματικές Σειρές

 

9:40

400μ.

Γ

Προκριματικές Σειρές

 

10:05

400μ.

Α

Προκριματικές Σειρές

 

10:30

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

Α

Προκριματικός

Κεντρικό / Όριο: 14,50μ.

10:40

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

Γ

Προκριματικός

Όριο: 11,80μ.

10:40

100μ.

Γ

Προκριματικές Σειρές

 

11:00

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

Γ

Προκριματικός

Κεντρικό / Όριο: 41,00μ.

11:00

100μ.

Α

Προκριματικές Σειρές

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

17:30

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

Προπ. Ρίψεων

18:00

100μ. με Εμπόδια

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:05

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:10

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:15

110μ. με Εμπόδια

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:20

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:30

100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

18:36

100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

18:50

100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

18:56

100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

19:10

400μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:15

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:20

400μ.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:30

1500μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

19:40

1500μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

19:50

1500μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

19:55

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20:00

1500μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

20:05

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20:10

3.000μ. με Φ.Ε.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20:15

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20:35

3.000μ. με Φ.Ε.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

21:00

4 X 100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

21:10

4 X 100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

21:20

4 X 100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

21:30

4 X 100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

21:40

4 X 100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 3

 

Παρατηρήσεις:μετά την ολοκλήρωση του ελέγχου των δηλώσεων σε περίπτωση που σε ορισμένα αγωνίσματα δεν υπάρχει η ανάλογη συμμετοχή οι προκριματικοί θα καταργούνται. Επίσης οι ώρες έναρξης των αγωνισμάτων μπορεί να τροποποιηθούν. Σε κάθε περίπτωση όλοι οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να ενημερώνονται από το siteτου ΣΕΓΑΣ.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΛΑΡΙΣΑ - ΚΥΡΙΑΚΗ, 29 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

 

 

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

Α/Γ

Προκριματικός/
Τελικός

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

8:00

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

Γ

Προκριματικός

Προπ. Ρίψεων / Όριο: 46,00μ.

9:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

Α

Προκριματικός

Όριο: 1,96μ.

9:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Γ

Προκριματικός

Όριο: 5,60μ.

9:00

400μ. με Εμπόδια

Γ

Προκριματικές Σειρές

 

9:15

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Α

Προκριματικός

Κεντρικό / Όριο: 43,00μ.

9:15

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

Γ

Προκριματικός

Όριο: 3,50μ.

9:20

400μ. με Εμπόδια

Α

Προκριματικές Σειρές

 

9:45

800μ.

Γ

Προκριματικές Σειρές

 

10:00

800μ.

Α

Προκριματικές Σειρές

 

10:20

200μ.

Γ

Προκριματικές Σειρές

 

10:30

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

Γ

Προκριματικός

Κεντρικό / Όριο: 12,00μ.

10:40

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Α

Προκριματικός

Όριο: 7,00μ.

10:45

200μ.

Α

Προκριματικές Σειρές

 

11:00

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

Α

Προκριματικός

Κεντρικό / Όριο: 56,00μ.

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

17:30

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

Προπ. Ρίψεων

18:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:05

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:20

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:30

400μ. με Εμπόδια

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:45

400μ. με Εμπόδια

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:00

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:05

200μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

19:11

200μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

19:20

200μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

19:26

200μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

19:40

800μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:50

800μ.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:55

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20:00

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20:05

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20:10

5.000μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20:40

5.000μ.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

21:05

4 X 400μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

21:14

4 X 400μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

21:20

4 X 400μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

21:29

4 X 400μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

 

Παρατηρήσεις:μετά την ολοκλήρωση του ελέγχου των δηλώσεων σε περίπτωση που σε ορισμένα αγωνίσματα δεν υπάρχει η ανάλογη συμμετοχή οι προκριματικοί θα καταργούνται. Επίσης οι ώρες έναρξης των αγωνισμάτων μπορεί να τροποποιηθούν. Σε κάθε περίπτωση όλοι οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να ενημερώνονται από το siteτου ΣΕΓΑΣ.

Media Guide ENG

Media Guide GRE

Συμμετοχές Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Πρόγραμμα Τετραημέρου 36ου ΑΜΑ

ΠΕΜΠΤΗ, 8 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018

Γήπεδο Ταεκβοντό Φαλήρου
13.00'-20.00': ERGO Marathon EXPO & Κέντρο Εγγραφών ΑΜΑ
• 13.00: Επίσημη Έναρξη
13.30'-14.30': Συνέντευξη Τύπου ΣΕΓΑΣ για Αγώνες ΑΜΑ – Παρουσίαση Elite Αθλητών και Πανελληνίου Πρωταθλήματος Μαραθωνίου Δρόμου Ανδρών-Γυναικών

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 9 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018

Γήπεδο Ταεκβοντό Φαλήρου
10.00'-20.00': ERGO Marathon EXPO & Κέντρο Εγγραφών ΑΜΑ

Hilton Athens (Επίσημο Ξενοδοχείο-Media Center AMA & AIMS)
14.00'-14.30': Συνέντευξη Τύπου AIMS & ΣΕΓΑΣ – Παρουσίαση «ΚΑΛΥΤΕΡΩΝ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΩΝ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ 2018» & AIMS Gala Βραβεύσεων

Μέγαρο Μουσικής Αθηνών
19.30'-22.00': AIMS Gala Βραβεύσεων των «ΚΑΛΥΤΕΡΩΝ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΩΝ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ 2018» (Αίθουσα Banquet), ακολουθούμενο από Cocktail Δείπνο στον ίδιο χώρο.

ΣΑΒΒΑΤΟ, 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018
Hilton Athens (Επίσημο Ξενοδοχείο-Media Center AMA & AIMS)
08.15'-11.00': 12ο Συμπόσιο AIMS “Γενικός Κανονισμός Προστασίας Δεδομένων ('GDPR'): Επιπτώσεις και Αντίκτυπος στη Διοργάνωση Αγώνων Δρόμου” - Α’ & Β’ Συνεδρίες
Μαραθώνας
12.30'-13.15': Τελετή Έναρξης και Αφή Φλόγας Μαραθωνίου (Τύμβος Μαραθώνα) – Μεταφορά της Φλόγας στην Ιστορική Αφετηρία του Μαραθωνίου Δρόμου
10.00'-18.00': Κέντρο Εγγραφών ΑΜΑ
10.00'-20.00': ERGO Marathon EXPO

ΚΥΡΙΑΚΗ, 11 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018
07.45'-09.05': Αγώνας Δρόμου 5χλμ 'WIND'
08.35'-10.25': Αγώνας Δρόμου 10χλμ 'WIND'
08.50'-09.05': Αγώνας Δρόμου Αθλητών Special Olympic Hellas 1200μ.
09.00–17.30: Μαραθώνιος Δρόμος & Δυναμικό Βάδισμα (42.195μ. στην Αυθεντική Διαδρομή)
09.15'-10.20': Οκτώ (8) Αγώνες Δρόμου Παιδιών Δήμων 'ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ' της Αυθεντικής
10.25'-10.45': Αγώνας Δρόμου Παιδιών 1200μ. 'ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ'
10.35'-11.05': Ομαδικός Αγώνας Δρόμου 3χλμ. 'ERGO' (Τελικός του Run Greece)
16.15'-17.30': Απογευματινός Αγώνας Δρόμου 5χλμ 'WIND'

OSense O-Sense