Δείτε αποτελέσματα από τους αγώνες

Συμμετοχές Άνδρες

Συμμετοχές Γυναίκες

Βαθμολογία Ανδρες/Γυναίκες

Δείτε πληροφορίες για την αίθουσα κλήσεως

Οι τρεις πρώτοι/τες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος 2017

Όρια Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Βερολίνου

Πανελλήνια ρεκόρ

Για την καλύτερη ενημέρωση σας μπορείτε να ακολουθήστε τις επίσημες σελίδες της ομοσπονδίας σε Facebooktwitter και instagram.

Οι αγώνες θα μεταδοθούν ζωντανά από την ΕΡΤ2 στις 19.00

 
ΣΑΒΒΑΤΟ, 14 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018
ΠΡΩΪΝΟ  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ Α/Γ Προκριματικός/
Τελικός
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
9:00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός Προπ. Λαδόπουλου - Όριο: 57,00μ.
9:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός Όριο: 41,00μ.
9:00 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Γ Προκριματικός 2 group Όριο: 3,70μ.
9:15 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Α Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα - Όριο: 15,00μ.
9:15 100μ. με Εμπόδια Γ Προκριματικές Σειρές  
9:35 110μ. με Εμπόδια Α Προκριματικές Σειρές  
10:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Γ Προκριματικός 2 group Όριο: 1,70μ.
10:00 400μ. Γ Προκριματικές Σειρές  
10:25 400μ. Α Προκριματικές Σειρές  
10:30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός Α΄group Όριο: 15,90μ.
10:45 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Γ Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα - Όριο: 12,20μ.
11:00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Γ Προκριματικός Όριο: 44,00μ.
11:10 100μ. Γ Προκριματικές Σειρές  
11:30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός Β΄group Όριο: 15,90μ.
11:35 100μ. Α Προκριματικές Σειρές  
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
16:45 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:05 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:10 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:30 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:45 100μ. με Εμπόδια Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:55 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:00 110μ. με Εμπόδια Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:15 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
19:21 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
19:30 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
19:35 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:36 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
19:40 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:50 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:55 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
20:00 400μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
20:10 1500μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
20:20 1500μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
20:30 1500μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
20:40 1500μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
20:50 3.000μ. με Φ.Ε. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
21:10 3.000μ. με Φ.Ε. Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
21:35 4 X 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
21:44 4 X 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
21:50 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
21:59 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
22:08 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 3  

 

 

KΥΡΙΑΚΗ, 15 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018
ΠΡΩΪΝΟ  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ Α/Γ Προκριματικός/
Τελικός
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
9:00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός Προπ. Λαδόπουλου - Όριο: 48,00μ.
9:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός Α΄group Όριο: 47,00μ.
9:00 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Α Προκριματικός Όριο: 4,0μ.
9:15 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Γ Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα - Όριο: 5,80μ.
9:30 400μ. με Εμπόδια Γ Προκριματικές Σειρές  
9:55 400μ. με Εμπόδια Α Προκριματικές Σειρές  
10:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Α Προκριματικός 2 group Όριο: 2,00μ.
10:15 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός Β΄group Όριο: 47,00μ.
10:20 800μ. Γ Προκριματικές Σειρές  
10:30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός Α΄group Όριο: 12,50μ.
10:40 800μ. Α Προκριματικές Σειρές  
10:45 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Α Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα - Όριο: 7,40μ.
11:05 200μ. Γ Προκριματικές Σειρές  
11:15 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Α Προκριματικός Όριο: 62,00μ.
11:30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός Β΄group Όριο: 12,50μ.
11:30 200μ. Α Προκριματικές Σειρές  
         
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
16:45 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:05 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:10 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:30 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:55 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:05 400μ. με Εμπόδια Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:15 400μ. με Εμπόδια Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:25 200μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
19:31 200μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
19:35 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:40 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:45 200μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
19:51 200μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
19:55 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
20:00 800μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
20:10 800μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
20:20 5.000μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
20:50 5.000μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
21:15 4 X 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
21:24 4 X 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
21:35 4 X 400μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
21:44 4 X 400μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  

Παρατηρήσεις: μετά την ολοκλήρωση του ελέγχου των δηλώσεων σε περίπτωση που σε ορισμένα αγωνίσματα δεν υπάρχει η ανάλογη συμμετοχή οι προκριματικοί θα καταργούνται. Επίσης οι ώρες έναρξης των αγωνισμάτων μπορεί να τροποποιηθούν. Σε κάθε περίπτωση όλοι οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να

Τα βιογραφικά των αθλητών και αθλητριών μας

Οι θέσεις των αθλητών μας στο Παγκόσμιο του 2016

Ελληνικά μετάλλια στην ιστορία της διοργάνωσης

Αναλυτικές συμμετοχές ανά αγώνισμα

Οι θέσεις των αθλητών και αθλητριών μας στα αγωνίσματα τους

Αναλυτικό πρόγραμμα αγώνων

Livestreaming στο κανάλι της IAAF στο youtube

 

Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών

ΤΡΊΤΗ 10/7
Πρωί
09.10 Σφαιροβολία (Ε) πρ. Α΄γκρουπ Μουζενίδης
10.24 Σφαιροβολία (Ε) πρ. Β΄γκρουπ Μαχαίρας
10.25 1.500 μ. (Ε) πρ. Μηλιαράς
11.20 Μήκος (Ε) πρ. Αργυρόπουλος

Απόγευμα
16.15 Επί κοντώ (Ν) πρ. Αδαμοπούλου
18.10 Σφαιροβολία (Ε) Τελικός Μουζενίδης
18.50 10.000 μ. (Ε) Τελικός Αναγνώστου

ΤΕΤΑΡΤΗ 11/7
Πρωί
11.30 Σφαιροβολία (Ν) πρ. Β΄γκρουπ Μαγκούλια
12.20 Σφυροβολία (Ε) πρ. Α' γκρουπ Ζάλτος
13.40 Σφυροβολία (Ε) πρ. Β΄γκρουπ Φραντζεσκάκης

ΠΕΜΠΤΗ 12/7

Πρωί
10.00 3.000 μ. στιπλ (Ε) πρ. Σάκης
10.35 400 μ. εμπ. (Ε) πρ. Δρίτσας

Απόγευμα
19.45 Ύψος (Ε) πρ. Μέρλος


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13/7
Απόγευμα
18.00 Τριπλούν (Ε) πρ. Πανταζής
18.30 4Χ100 μ. (Ε) πρ. Ελλάδα
19.28 400 μ. εμπ. (Ε) ημ.

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/7
Πρωί
10.40 Ύψος (Ε) Τελικός
10.45 10.000 μ. βάδην (Ε) Τελικός Τζατζιμάκης

Απόγευμα
15.00 Τριπλούν (Ε) Τελικός
15.52 400 μ. εμπ. (Ε) Τελικός
16.40 4Χ100 μ. (Ε) Τελικός

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/7
13.45 3.000 μ. στιπλ (Ε) Τελικός Σάκης

 

Τα βιογραφικά των Ελλήνων αθλητών και αθλητριών

Αναλυτικό πρόγραμμα

Live αποτελέσματα

Τελικές συμμετοχές

Η παρουσία της ελληνικής ομάδας στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του 2016 στην Τιφλίδα

Η διοργάνωση θα μεταδοθεί σε livestreaming 

Tα ελληνικά μετάλλια

Γκιορ 2018

2η 5.000 μ. βάδην Όλγα Φιάσκα 23.39.12
2ος ακοντισμός Γεράσιμος Καλογεράκης 77,45 μ.
3η μήκος Σπυριδούλα Καρύδη 6,23 μ. π.ρ.Κ
3η σφυροβολία Σταυρούλα Κοσμίδου 65,98 μ.


Τιφλίδα 2016
1ος επί κοντώ Εμμανουήλ Καραλής 5.45μ.
1ος μήκος Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης 7,60 μ.
1ος σφαιροβολία Οδυσσέας Μουζενίδης 21,51 μ.
2ος ύψος Αντώνης Μέρλος 2,16 μ.
3η ύψος Δέσποινα Μαλταμπέ 1,75 μ.

Πρόγραμμα με ελληνικές συμμετοχές

Πέμπτη 5/7

Πρωί
11.00 Σφυροβολία (Κ) προκριματικός Α΄γκρουπ Φρίγγη
11.03 100 μ. εμπ. 7αθλου Τσουκαλά
11.25 5.000 μ. βάδην (Κ) Τελικός Φιάσκα, Σεφεριάδη
12.05 Ύψος 7αθλου Τσουκαλά
12.23 Σφυροβολία (Κ) προκριματικός Β΄γκρουπ Κοσμίδου
14.00 Ακοντισμός (Π) προκριματικός Α΄γκρουπ Καλογεράκης

Απόγευμα
19.06 800 μ. (Κ) προκριματικός Ιωαννίδου, Πανοπούλου
19.50 Σφαιροβολία 7αθλου Τσουκαλά
21.08 200 μ. 7αθλου Τσουκαλά
21.33 2.000 μ. στιπλ (Κ) προκριματικός Ποργιοπούλου

Παρασκευή 6/7
Το πρόγραμμα
Πρωί
11.00 Μήκος 7αθλου Τσουκαλά
11.05 110 μ. εμπ. (Π) προκριματικός ΚαμαρινόςΤοτολίδης
11.05 Eπί κοντώ (Π) προκριματικός ΣάνταςΧύτας
11.40 10.000 μ. βάδην (Π) τελικός Κελεπούρης
13.10 Ύψος (Κ) προκριματικός Δόση
13.35 Σφυροβολία (Π) προκριματικός Β΄γκρουπ Ζιώγας

Απόγευμα

17.00 Ακοντισμός 7αθλου Τσουκαλά
18.00 110 μ. εμπ. (Π) Ημιτελικός Καμαρινός, Τοτολίδης
18.05 Μήκος (Κ) Τελικός Καρύδη
19.38 3.000 μ. (Κ) Τελικός Σπύρου 
20.20 800 μ. 7αθλου Τσουκαλά
20.57 Σφυροβολία (Κ) Τελικός Κοσμίδου, Φρίγγη
21.26 800 μ. (Κ) Ημιτελικός Πανοπούλου, Ιωαννίδου
22.03 2.000 μ. στιπ. (Π) Παπαγιαννούλας


Σάββατο 7/7

Πρωί

11.05 Μήκος (Π) προκριματικός Φαίκογλου
12.08 Δισκοβολία (Κ) προκριματικός Β΄γκρουπ Κεσσίδη
13.30 Ακοντισμός (Κ) προκριματικός Α΄γκρουπ  Τσουκαλά
14.50 Ακοντισμός (Κ) προκριματικός Β΄γκρουπ Τζένγκο

Απόγευμα

20.43 Ακοντισμός (Π) Τελικός Καλογεράκης
20.50 Τριπλουν (Κ) προκριματικός Καρύδη
22.00 110 μ. εμπ. (Π) Τελικός Καμαρινός


Κυριακή 8/7

Απόγευμα

18.25 Επί κοντώ (Π) Τελικός Σάντας, Χύτας
19.30 Ακοντισμός (Κ) Τελικός Τζένγκο
19.35 Τριπλούν (Κ) Τελικος Καρύδη
20.48 Ύψος (Κ) Τελικός Δόση
21.15 Δισκοβολία (Κ) Τελικό Κεσσίδη

 

Διαβάστε όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τα εννέα μέλη της ελληνικής ομάδας

Η παρουσία της χώρας μας στη διοργάνωση

Οι αριθμοί του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος

Δείτε τα entries

Τα ελληνικά μετάλλια στο Παγκόσμιο κλειστού

ΧΡΥΣΑ
Χάρης Παπαδιάς 60 μ. 6.50 1997 Παρίσι
Κατερίνα Θάνου 60 μ. 6.96 1999 Μαεμπάσι
Κατερίνα Κόφφα 200 μ. 22.76 1997 Παρίσι
Δημήτρης Χονδροκούκης ύψος 2,33 2012 Κωνσταντινούπολη
Κώστας Φιλιπππίδης επί κοντώ 5,80 μ. 2014 Σόποτ


ΑΣΗΜΕΝΙΑ
Λάμπρος Παπακώστας Ύψος 2,35 μ. 1995 Βαρκελώνη
Λάμπρος Παπακώστας Ύψος 2,32 μ. 1997 Παρίσι

ΧΑΛΚΙΝΑ
Γιώργος Θεοδωρίδης 60 μ. 6.54 2004 Βουδαπέστη
Πηγή Δεβετζή Τριπλούν 14,73 μ. 2004 Βουδαπέστη
Κατερίνα Στεφανίδη επί κοντώ 4,80 μ. 2016 Πόρτλαντ
Βούλα Παπαχρήστου 14,15 μ. 2016 Πόρτλαντ

 

Αναλυτικά οι θέσεις των αθλητών και αθλητριών με βάση τα entries

60 μ. εμπ. 42 αθλητές
Κώστας Δουβαλίδης 7.69
20ος αθλητής
17η επίδοση
Κορυφαίος: Ιτον (ΗΠΑ) 7.43

Επί κοντώ 17 αθλητές
Φιλιππίδης 5,85 μ. 
5ος αθλητής
4η επίδοση
Εμμανουήλ Καραλής 5,78 μ.
11ος αθλητής
7η επίδοση
Κορυφαίος: Λισεκ (Πολωνία) 5,91 μ.

Μήκος 17 αθλητές
Μίλτος Τεντόγλου 7,95 μ.
10ος αθλητής
10η επίδοση
Κορυφαίος: Μανιόνγκα (Ν. Αφρική) 8,40 μ.

60 μ. 52 αθλήτριες
Ραφαέλα Σπανουδάκη 7.29
34η θεση 
21η επίδοση
Κορυφαία: Ολιβερ (ΗΠΑ) 7.02

400 μ. 38 αθλήτριες
Μαρία Μπελιμπασάκη 52.28
13η θέση
12η επίδοση
Κορυφαία: Οκόλο (ΗΠΑ) 51.16

60 μ. εμπ. 41 αθλήτριες
Ελισάβετ Πεσιρίδου 8.11
22η θέση
19η επίδοση
Κορυφαία: Νέλβις (ΗΠΑ) 7.70

Επί κοντώ 13 αθλήτριες
Κατερίνα Στεφανίδη 4,83 μ.
4η θέση
4η επίδοση
Κορυφαία: Ναζότ (ΗΠΑ) 4,91 μ.

Τριπλούν 17 αθλήτριες
Βούλα Παπαχρήστου 14,25 μ.
5η θέση
5η επίδοση
Κορυφαία Ορτζι (ΗΠΑ) 14,53 μ.

 

Το πρόγραμμα και οι ελληνικές συμμετοχές

Πέμπτη (1/3) ΕΡΤ2 20.45

20.45 Ύψος (Α) Τελικός

20.45 Υψος (Γ) Τελικός

22.15 3.000 μ. (Γ) Τελικός

Παρασκευή (2/3) ΕΡΤ2 12.00/21.05

Πρωί

12.00 60 μ. (Α) 7αθλου

12.18 60 μ. εμπ. (Γ) 5αθλου

12.35 60 μ. (Γ) προκριματικός Σπανουδάκη

12.40 Μήκος (Α) 7αθλου

13.20 400 μ. (Α) προκριματικός

13.55 Υψος (Γ) 7αθλου

14.00 Σφαιροβολία (Α) 7αθλου

14.10 400 μ. (Γ) προκριματικός Μπελιμπασάκη

14.50 3.000 μ. (Α) προκριματικός

15.15 Σφαιροβολία (Γ) 5αθλου

Απόγευμα

20.05 60 μ. εμπ. (Γ) προκριματικός Πεσιρίδου

20.50 60 μ. (Γ) Ημιτελικός

21.13 800 μ. (Α) προκριματικός

21.35 Μήκος (Α) Τελικός Τεντόγλου

21.45 Υψος (Α) 7αθλου

21.48 1.500 μ. (Γ) προκριματικός

22.10 Σφαιροβολία (Α) Τελικός

22.17 800 μ. (Γ) 5αθλου

22.32 400 μ. (Γ) Ημιτελικός

23.06 400 μ . (Α) Ημιτελικός

22.38 60 μ. (Γ) Τελικός

Σάββατο (3/3) ΕΡΤ2 12.00/20.00

Πρωί

12.00 60 μ. εμπ. 7αθλου

12.15 60 μ. (Α) προκριματικός

13.00 Τριπλούν (Γ) Τελικός Παπαχρήστου

13.05 Επί κοντώ (Α) 7αθλου

13.15 1.500 μ. (Α) προκριματικός

13.45 Σφαιροβολία (Α) Τελικός

13.50 800 μ. (Γ) προκριματικός

14.31 4Χ400 μ. (Α) προκριματικός

15.05 4Χ400 μ. (Γ) προκριματικός

Απόγευμα

20.00 Επί κοντώ (Γ) Τελικός Στεφανίδη

20.05 60 μ. εμπ. (Γ) Ημιτελικός

20.30 60 μ. εμπ. (Α) προκριματικός Δουβαλίδης

21.08 Τριπλούν (Α) Τελικός

21.11 60 μ. (Α) Ημιτελικός

21.35 800 μ. (Α) Τελικός

21.50 1.000 μ. (Α) 7αθλου

22.05 400 μ. (Γ) Τελικός

22.20 400 μ. (Α) Τελικός

22.39 1.500 μ. (Γ) Τελικός

22.55 60 μ. εμπ. (Γ) Τελικός

23.09 60 μ. (Α) Τελικός

Κυριακή (4/3) ΕΡΤ2 16.40

17.00 Επί κοντώ (Α) Τελικός Φιλιππίδης/Καραλής

17.05 60 μ. εμπ. (Α) Ημιτελικός

17.27 Μήκος (Γ) Τελικός

17.35 3.000 μ. (Α) Τελικός

17.58 800 μ. (Γ) Τελικός

18.12 1.500 μ. (Α) Τελικός

18.30 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός

19.00 60 μ. εμπ. (Α)Τελικός

19.25 4Χ400 μ. (Α) Τελικός

OSense O-Sense