Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

Ανδρες

100 μ.: Κώστας Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων) 10.41
100 μ.: Σωτήρης Γκαραγκάνης (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 10.43
400 μ.: Μιχάλης Παππάς (ΕΚΑ Δωδώνη) 47.00
10.000 μ.: Γιώργος Τάσσης (Τρίτων Χαλκίδας ) 30.09.12
10.000 μ.: Μάριος Αναγνώστου (Αναγέννηση Λαμίας) 30.10.09
Ύψος: Αντώνης Μέρλος (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) 2,18 μ.
Επί κοντώ: Εμανουήλ Καραλής (ΓΣ Κηφισιάς) 5,71 μ.
Μήκος: Μίλτος Τεντόγλου (ΓΣ Κηφισιάς) 8,18 μ.
Μήκος: Θανάσης Παπαδόπουλος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 7,74 μ.
Μήκος: Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης (Κερκυραϊκός ΓΣ) 7,70 μ.
Τριπλούν: Δημήτρης Μονόπωλης (Κερκυραϊκός ΓΣ) 16,24 μ.
Τριπλούν: Νίκος Ανδρικόπουλος (Αμεινίας Μεσογείων)  16.20 μ.
Σφαιροβολία: Οδυσσέας Μουζενίδης (ΑΣ Κένταυρος) 19,18 μ.
10αθλο: Αλέξανδρος Σπυριδωνίδης (ΠΑΟΚ) 7.426 β.
10αθλο: Άρης Περιστέρης (ΓΑΣ Παιανίας) 7.357 β.
20χλμ. βάδην: Γιώργος Τζατζιμάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 1.25.46
4Χ100 μ.: Ζήκος, Γκαραγκάνης, Γιάννης Κόκκινος (ΟΦΗ), Παππάς, Παναγιώτης Αρβανίτης (ΑΓΣΙ)

Γυναίκες Κ23
10.000 μ.: Ειρήνη – Ρία Μιχαλά (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακ.) 35.56.30
400 μ. εμπ.: Ολυμπία Καραγιάννη (ΜΕΑΣ Τρίτων) 58.77

Ύψος: Δέσποινα Μαλταμπέ (Αμεινίας Μεσογείων) 1,82 μ.
Μήκος: Ελένη Κουτσαλιάρη (ΓΕ Γρεβενών) 6,34 μ.
Σφαιροβολία: Σοφία Καϊσίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακ.) 15,76 μ.
20χλμ. βάδην: Σοφία Αλικανιώτη (ΓΑΣ Ιλισσος) 1.40.10

20χλμ. βάδην: Ευσταθία Κουρκουτσάκη (ΓΑΣ Ιλισσος) 1.41.03

Τα βιοργαφικά των Ελλήνων αθλητών και αθλητριών

Αναλυτικά οι συμμετοχές ανά αγώνισμα

Διαβάστε το οργανωτικό για την αναχώρηση της ομάδας

Startlist και αποτελέσματα

Livestreaming

Τα ελληνικά μετάλλια

1ος 100 μ. 10.18 (w) Αγγελος Παυλακάκης Τούρκου (Φινλανδία) 1997
1ος 100 μ. 10.19 Χριστόφορος Χοίδης Γκέτεμποργκ (Σουηδία) 1999
1ος 200 μ. 20.59 Λυκούργος Τσάκωνας Οστράβα (Τσεχία) 2011
1ος 10.000 μ. 29.00.78 10 Γιάννης Κανελλόπουλος Μπίντγκοζ (Πολωνία) 2003
1ος 110 μ. εμπ. 13.49 Κώστας Δουβαλίδης Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) 2007
1ος Μήκος 8,24 μ. Λούης Τσάτουμας Μπίντγκοζ (Πολωνία) 2003
1η 100 μ. Γεωργία Κοκλώνη 11.33 (Μπίντγκοζ) 2003
1η 100 μ. 11.03 Μαρία Καρασταμάτη Ερφουρτ (Γερμανία) 2005
1η Τριπλούν 14,34 μ. Βούλα Παπαχρήστου Κάουνας (Λιθουανία) 2009
1η Τριπλούν 14,40μ. Βούλα Παπαχρήστου Οστράβα (Τσεχία) 2011
2ος 400 μ. εμπ. 49.63 Περικλής Ιακωβάκης Αμσατερνταμ (Ολλανδία) 2001
2ος 400 μ. εμπ. 50.04 Μινάς Αλοζίδης Ερφουρτ (Γερμανία) 2005
2η Υψος 1,92 μ. Αντωνία Στεργίου Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) 2007
2η Επί κοντώ 4,45 μ. Κατερίνα Στεφανίδη Οστράβα (Τσεχία) 2011
2ος Ακοντισμός Γιάννης Κυριαζής Μπίντγκοζ (Πολωνία) 2017
3ος 400 μ. εμπ. 49.97 Περικλής Ιακωβάκης Γκέτεμποργκ (Σουηδία) 1999
3ος Υψος 2,26 μ. Αντώνης Μάστορας Τάμπερε (Φινλανδία) 2013 
3ος Επί κοντώ 5,55 μ. Δημήτρης Πατσουκάκης Κάουνας (Λιθουανία) 2009
3ος Ακοντισμός 79,37 μ. Σπύρος Λεμπέσης Κάουνας (Λιθουανία) 2009
3η 10.000 μ. 33.57.74 Αναστασία Καρακατσάνη Τάμπερε (Φινλανδία) 2013
3η Τριπλούν 13,94 μ. Αθανασία Πέρρα Ερφουρτ (Γερμανία) 2005
3η Επταθλο 5.863 β. Βασιλική Δεληνικόλα Μπίντγκοζ (Πολωνία) 2003

Το πρόγραμμα

Πέμπτη 11/7
Πρωί
11.00 100 μ. εμπ. 7αθλου
11.05 Σφυροβολία (Γ) Α΄γκρουπ
11.10 Μήκος Ανδρων πρ. Τεντόγλου, Παπαδόπουλος, Μαντζουρογιάννης
11.45 100 μ. Α προκρ. Ζήκος, Γκαραγκάνης
12.15 Υψος 7αθλου
12.20 400 μ. Γ πρ.
12.35 Σφυροβολία (Γ) β΄γκρουπ
12.50 200 μ. (Γ) πρ.
13.20 400 μ. (Α) πρ. Παππάς

Απόγευμα

17.00 Σφαιροβολία (Α) πρ. Μουζενίδης
17.00 Δισκοβολία (Γ) α΄ γκρουπ
17.20 100 μ. εμπ. (Γ) πρ.
17.30 Επί κοντώ (Α) πρ. Καραλής
17.55 800 μ. (Γ) πρ.
18.20 110 μ. εμπ. Α πρ.
18.30 Σφαιροβολία 7αθλου
18.55 3.000 μ στιπλ (Γ) πρ.
19.27 Ακοντισμός (Α) α΄ γκρουπ
19.30 100 μ. (Α) Ημ. Ζήκος, Γκαραγκάνης
19.45 100 μ. (Γ) Ημ.
20.00 1.500 μ. (Α) πρ.
20.05 Τριπλούν (Γ) πρ.
20.20 200 μ. 7αθλου
20.45 Ακοντισμός (Α) β΄ γκρουπ
20.50 10.000 μ. (Α) Τελικός Τάσσης, Αναγνώστου

Παρασκευή 12/7
Πρωι
10.30 Σφυροβολία (Α) α΄γκρουπ
11.25 Μήκος 7αθλου
11.30 400 μ. εμπ. (Γ) πρ. Καραγιάννη
11.35 Ύψος (Γ) πρ. Μαλταμπέ
12.00 400 μ. εμπ. (Α) πρ.
12.30 1.500 μ. (Γ) πρ.
12.45 800 μ. Α πρ.
13.05 Ακοντισμός 7αθλου α΄ γκρουπ
14.00 Σφαιροβολία (Γ) πρ. Καϊσσίδου

Απόγευμα
17.00 100 μ. εμπ. (Γ) ημ.
17.15 400 μ. (Γ) Ημ.
17.30 Μήκος (Α) Τελικός Τεντόγλου
17.35 110 μ. εμπ. (Α) Ημ.
17.40 Σφυροβολία (Γ) Τελικός
17.55 400 μ. (Α) Ημ.
18.15 3.000 μ. στιπλ (Α) πρ.
18.20 Επί κοντώ (Γ) πρ.
18.45 100 μ. (Γ) Τελικός
18.55 100 μ. (Α) Τελικός
19.05 800 μ. 7αθλου
19.30 Δισκοβολία (Γ) τελικός
19.35 100 μ. εμπ. (Γ) τελικός
19.45 110 μ. εμπ. (Α) τελικός
19.50 Τριπλούν (Γ) τελικός
19.55 200 μ. (Γ) πρ.
20.00 Σφαιροβολία (Α) τελικός Μουζενίδης
20.20 200 μ. (Α) πρ.
20.50 10.000 μ. (Γ) Τελικός Μιχάλα


Σάββατο (13/7)
11.00 Ακοντισμός (Γ) α΄γκρουπ
11.05 100 μ. 10άθλου Περιστέρης
11.30 Ύψος (Α) πρ. Μέρλος
12.00 μήκος 10άθλου Περιστέρης
12.15 Ακοντισμός (Γ) β΄γκρουπ
12.20 4Χ400 μ. (Α) πρ.
13.20 Μήκος (Γ) πρ. Κουτσαλιάρη
13.35 Δισκοβολία (Α) πρ.
13.40 Σφαιροβολία 10αθλου Περιστέρης


Απόγευμα
17.15 Ύψος 10αθλου Περιστέρης
17.55 Σφυροβολία (Α) τελικός
18.00 400 μ. εμπ. (Γ) ημ. Καραγιάννη
18.20 400 μ. εμπ. (Α) ημ.
18.30 Επί κοντώ (Α) Τελικός Καραλής
18.35 Τριπλούν (Α) πρ. Μονόπωλης, Ανδρικόπουλος
18.40 200 μ. (Γ) ημ.
18.55 200 μ. (Α) ημ.
19.10 400 μ. (Γ) Τελικός
19.20 1.500 μ. (Α) Τελικός
19.30 Ύψος (Γ) Τελικός
19.32 400 μ. (Α) Τελικός
19.40 800 μ. (Γ) Τελικός
19.40 σφαιροβολία (Γ) Τελικός
19.45 ακοντισμός (Α) Τελικός
19.50 3.000 μ. στιπλ (Γ) Τελικός
20.10 400 μ. 10άθλου
20.45 200 μ. (Γ) Τελικός
20.55 200 μ. (Α) Τελικός
21.05 5.000 μ. (Α) Τελικός

Κυριακή 14/7

πρωί
10.30 110 μ. 10αθλου Περιστέρης
11.20 Δισκοβολία 10αθλου α΄γκρουπ Περιστέρης
12.00 4Χ100 μ. (Γ) πρ.
12.20 4Χ100 μ. (Α) πρ. Ελλάδα
13.15 20χλμ. βάδην (Γ) τελικός Αλικανιώτη, Κουρκουτσάκη
14.10 επί κοντώ 10αθλου Περιστέρης
15.15 20χλμ. βάδην (Α) τελικός Τζατζιμάκης
15.50 Ακοντισμός δεκάθλου α΄γκρουπ Περιστέρης

Απόγευμα

17.45 Μήκος (Γ) Τελικός
18.00 400 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
18.05 Επί κοντώ (Γ) Τελικός
18.15 400 μ. εμπ. (Α) Τελικός
18.15 Ακοντισμός (Γ) τελικός
18.25 1.500 μ. (Γ) Τελικός
18.40 3.000 μ. στιπλ (Α) Τελικός
18.45 Ύψος (Α) Τελικός  Μέρλος
19.00 800 μ. (Α) Τελικός
19.15 1.500 μ. 10άθλου Περιστέρης
19.30 Τριπλούν (Α) Τελικός
19.35 5.000 μ. (Γ) Τελικός
19.55 Δισκοβολία (Α) Τελικός
20.10 4Χ100 μ. (Α) Τελικός
20.25 4Χ100 μ. (Γ) Τελικός

Τεχνικές οδηγίες

Συμμετοχές 2019

Ρεκόρ διοργάνωσης

Πρωταθλητές σύλλογοι

Νταμπλούχοι

Πολυνίκες

Εμφάνιση στολής

Προκήρυξη

Ορια συμμετοχής στις κορυφαίες διοργανώσεις του 2019

Αποτελέσματα 2018

Νικητές 2018 και 2017

ΑΝΔΡΕΣ 2018 ΣΕΦ 2017 ΣΕΦ
60 μ. Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων) 6.72 Τριβυζάς (ΟΣΦΠ) 6.71
200 μ. Τριβυζάς (ΟΣΦΠ) 21.35 Τριβυζάς (ΟΣΦΠ) 21.38
400 μ. Θεοδώρου Θεόδωρος (ΓΣ Ηλιούπολης) 49.21 Κωνσταντής (ΑΟ Φιλοθέης) 49.20/Λογοθέτης (ΓΣ Κηφισιάς) 49.20
800 μ. Δημητράκης (Παναξιακός) 1.51.22 Δημητράκης (Παναξιακός) 1.50.63
1.500 μ. Δημητράκης (Παναξιακός) 3.44.19 Δημητράκης (Παναξιακός) 3.47.48
3.000 μ. Τάσσης (Τρίτων Χαλκ.) 8.23.56 Φράγγου (ΓΣ Κηφισιάς) 8.27.87
60 μ. εμπ. Δουβαλίδης (ΣΚΑ Δράμας) 7.69 Δουβαλίδης (ΣΚΑ Δράμας) 7.78
Υψος Μπανιώτης (Ολυμπιάδα Κ.) 2,24 μ. Τεσσαρομάτης (ΟΦΚΑ Σέρρες) 2,12 μ.
Επί κοντώ Καραλής (ΓΣ Κηφισιάς) 5,78 μ. Φιλιππίδης (ΠΓΣ) 5,70 μ.
Μήκος Συρίγγος (ΓΣ Κηφισιάς) 7,69 μ. Γαλαζούλας (ΓΣ Ελ. Βενιζέλος) 7,67 μ.
Τριπλούν  Τσιάμης (ΟΣΦΠ) 16,24 μ. Τσιάμης (ΟΣΦΠ) 16,10 μ.
Σφαιροβολία Νικόλας Σκαρβέλης (ΓΣ Τρικάλων) 19,82μ. Σταματόγιαννης (Πίνδαρος Θ.) 20,22 μ.
5.000 μ. βάδην Παπαμιχαήλ (ΑΟ Μυκόνου) 19.52.44 Παπαμιχαήλ (ΑΟ Μυκόνου) 19.12.98 
7αθλο Ανδρέογλου Τζάνης (ΣΚΑ Δράμας) 4.799
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
2018 2017
60 μ. Σπανουδάκη (ΓΣ Ηλιούπολης) 7.29 Μπελιμπασάκη (Πανναξιακός) 7.30
200 μ. Μπελιμπασάκη (Παναξιακός) 23.02 Φέρρα (ΟΣΦΠ) 23.90
400 μ. Μπελιμπασάκη (Παναξιακός) 53.62 Φέρρα (ΟΣΦΠ) 54.01
800 μ. Γιαννοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) 2.07.89 Γιαννοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) 2.06.12
1.500 μ. Γιαννοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) 4.22.37 Κυριακοπούλου (ΓΣ Γλυφάδας) 4.29.48
3.000 μ. Καρακατσάνη (ΓΣ Γλυφάδας) 9.36.07 Καρακατσάνη (Εθνικός Αλεξανδρούπολης) 9.28.44
60 μ. εμπ. Πεσιρίδου (ΓΣ Κηφισιάς) 8.11 Πεσιρίδου (ΓΣ Κηφισιάς) 8.04
Υψος Βαγγέλη (ΓΣ Ελευθέριος Β.) Ντούπη (ΓΣ Κηφισιάς) 1,76 μ.
Επί κοντώ Πόλακ (ΑΟ Μεγάρων) 4,35 μ. Πόλακ (ΑΟ Μεγάρων) 4,10 μ./Λεδάκη (Ελ. Βενιζέλος) 4,10 μ.
Μήκος Αλεξούλη (Πελασγός) 6,23 μ. Αλεξούλη (Πελασγός) 6,46 μ.
Τριπλούν  Αλβερτσιάν (Ελευθέριος Βενιζέλος) 12,83 μ. Παπαχρήστου 13,90 μ.
Σφαιροβολία Καισίδου (ΓΕ Νάουσας) 13,68 μ. Τζήκα (ΑΕΚ) 13,31 μ.
3.000 μ. βάδην Τσινοπούλου (Βέλος Π. Φαλήρου)13.03.78 Τσινοπούλου (Βέλος Π. Φαλήρου) 13.14.90
5αθλο Τσουκαλά (Απόλλων Πύργου) 3.631 β. Υφαντίδου (ΜΕΑΣ Τρίτων) 4.042 β.

Το πρόγραμμα

Α΄ ΗΜΕΡΑ 

ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΟΡΙΟ

09:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής

15,00μ.

09:00

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής

14,50μ.

09:30

60μ.

ΕΠΤΑΘΛΟ 1

09:50

60μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

10:00

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

4,60μ.

10:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

1,70μ.

10:15

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΕΠΤΑΘΛΟ 2

10:20

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

4,60μ.

10:20

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

1,70μ.

11:00

60μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

11:30

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής

12,60μ.

11:40

400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

11:45

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΕΠΤΑΘΛΟ 3

12:40

400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

13:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΕΠΤΑΘΛΟ 4

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

17:15

3.000μ. Βάδην

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:20

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:40

5.000μ. Βάδην

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:15

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:20

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:30

60μ.

ΠΚ Α΄

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**

18:36

60μ.

ΠΚ Α΄

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**

18:45

60μ.

ΠΠ Α΄

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**

18:51

60μ.

ΠΠ Α΄

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**

19:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

19:05

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

19:10

60μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:16

60μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:25

60μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:31

60μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:40

400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:46

400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:55

400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

20:01

400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

20:10

1.500μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

20:20

1.500μ.

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

Β΄ ΗΜΕΡΑ 

ΠΡΩΪΝΌ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΟΡΙΟ

10:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής

5,80μ.

10:00

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής

13,00μ.

10:00

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

3,60μ.

10:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

2,05μ.

10:00

60μ. με Εμπόδια

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

10:20

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

3,60μ.

10.20

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

2,05μ.

10:20

60μ. με Εμπόδια

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

10:35

800μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

11:15

800μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

11:30

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής

7,30μ.

11:35

60μ. με Εμπόδια

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 1

11:50

200μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

12:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 2

12:45

200μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

13:15

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 3

13:30

60μ. με Εμπόδια

ΕΠΤΑΘΛΟ 5

14:30

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΕΠΤΑΘΛΟ 6

14:30

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 4

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

16:00

3.000μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

16:15

3.000μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η  ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

16:25

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

16:30

3.000μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

16:45

3.000μ.

ΑΝΔΡΩΝ

3η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:00

3.000μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η  ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:05

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:15

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:30

1000μ.

ΕΠΤΑΘΛΟ 7

 

17:45

800μ.

ΠΕΝΤΑΘΛΟ5

 

17:55

60μ. με Εμπόδια

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:05

60μ. με  Εμπόδια

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:10

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:20

60μ. με Εμπόδια

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:27

60μ. με Εμπόδια

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:35

200μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:41

200μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:50

200μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:56

200μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:05

800μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:12

800μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:25

800μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:32

800μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:40

4Χ400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

20:05

4Χ400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

 

Στις εγκαταστάσεις του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας είναι σε εξέλιξη ημερίδα κλειστού στίβου.

Media Guide ENG

Media Guide GRE

Συμμετοχές Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Πρόγραμμα Τετραημέρου 36ου ΑΜΑ

ΠΕΜΠΤΗ, 8 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018

Γήπεδο Ταεκβοντό Φαλήρου
13.00'-20.00': ERGO Marathon EXPO & Κέντρο Εγγραφών ΑΜΑ
• 13.00: Επίσημη Έναρξη
13.30'-14.30': Συνέντευξη Τύπου ΣΕΓΑΣ για Αγώνες ΑΜΑ – Παρουσίαση Elite Αθλητών και Πανελληνίου Πρωταθλήματος Μαραθωνίου Δρόμου Ανδρών-Γυναικών

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 9 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018

Γήπεδο Ταεκβοντό Φαλήρου
10.00'-20.00': ERGO Marathon EXPO & Κέντρο Εγγραφών ΑΜΑ

Hilton Athens (Επίσημο Ξενοδοχείο-Media Center AMA & AIMS)
14.00'-14.30': Συνέντευξη Τύπου AIMS & ΣΕΓΑΣ – Παρουσίαση «ΚΑΛΥΤΕΡΩΝ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΩΝ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ 2018» & AIMS Gala Βραβεύσεων

Μέγαρο Μουσικής Αθηνών
19.30'-22.00': AIMS Gala Βραβεύσεων των «ΚΑΛΥΤΕΡΩΝ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΩΝ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ 2018» (Αίθουσα Banquet), ακολουθούμενο από Cocktail Δείπνο στον ίδιο χώρο.

ΣΑΒΒΑΤΟ, 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018
Hilton Athens (Επίσημο Ξενοδοχείο-Media Center AMA & AIMS)
08.15'-11.00': 12ο Συμπόσιο AIMS “Γενικός Κανονισμός Προστασίας Δεδομένων ('GDPR'): Επιπτώσεις και Αντίκτυπος στη Διοργάνωση Αγώνων Δρόμου” - Α’ & Β’ Συνεδρίες
Μαραθώνας
12.30'-13.15': Τελετή Έναρξης και Αφή Φλόγας Μαραθωνίου (Τύμβος Μαραθώνα) – Μεταφορά της Φλόγας στην Ιστορική Αφετηρία του Μαραθωνίου Δρόμου
10.00'-18.00': Κέντρο Εγγραφών ΑΜΑ
10.00'-20.00': ERGO Marathon EXPO

ΚΥΡΙΑΚΗ, 11 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018
07.45'-09.05': Αγώνας Δρόμου 5χλμ 'WIND'
08.35'-10.25': Αγώνας Δρόμου 10χλμ 'WIND'
08.50'-09.05': Αγώνας Δρόμου Αθλητών Special Olympic Hellas 1200μ.
09.00–17.30: Μαραθώνιος Δρόμος & Δυναμικό Βάδισμα (42.195μ. στην Αυθεντική Διαδρομή)
09.15'-10.20': Οκτώ (8) Αγώνες Δρόμου Παιδιών Δήμων 'ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ' της Αυθεντικής
10.25'-10.45': Αγώνας Δρόμου Παιδιών 1200μ. 'ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ'
10.35'-11.05': Ομαδικός Αγώνας Δρόμου 3χλμ. 'ERGO' (Τελικός του Run Greece)
16.15'-17.30': Απογευματινός Αγώνας Δρόμου 5χλμ 'WIND'

OSense O-Sense