ΤΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

ΤΑ ΟΡΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ

ΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΓΏΝΩΝ

ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΆ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ 2017 ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ

 Οι αγώνες θα μεταδοθούν ζωντανά από την ΕΡΤ Sports

ΤΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΆ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΜΑΣ

Ανδρες

Κώστας Δουβαλίδης (AO Ηφαιστίας)


Αγώνισμα: 110 μ. εμπ.
Προπονητής: Μπάμπης Σδρόλας
Ατ. Ρεκόρ: 13.33
Φετινό Ρεκόρ: 13.46
Ημ. Γέννησης : 10/3/87
Προηγούμενη συμμετοχή:

2007 - Οσάκα 28ος 13.74 πρ.
2011 – Νταεγού 19ος 13.59 πρ.
2013 – Μόσχα 19ος 13.55
2015 – Πεκίνο 24ος 13.79 ημ./13.58 πρ.
2017 – Λονδίνο 28ος 13.62 πρ.

Εμμανουήλ Καραλής (ΓΣ Κηφισιάς)


Αγώνισμα: Επί κοντώ
Προπονητής: Ανδρέας Τσώνης
Ατ. Ρεκόρ: 5,71 μ.
Φετινό Ρεκόρ: 5,71 μ.
Ημ. Γέννησης: 20/10/1999
Προηγούμενη συμμετοχή:
2017 – Λονδίνο 21ος 5,45 μ. πρ.

Κώστας Φιλιππίδης (ΠΓΣ) 


Αγώνισμα: Επί κοντώ
Προπονητής: Δημήτρης Κυτέας
Ατ. Ρεκόρ: 5,91 μ.
Φετινό Ρεκόρ: 5,75 μ.
Ημ. Γέννησης: 26/11/1986
Προηγούμενη συμμετοχή:

2005 - Ελσίνκι 5,45 μ. πρ.
2009 - Βερολίνο 17ος  5,55 μ. πρ.
2011 – Νταεγού 6ος 5,75 μ./5,65 μ.πρ.
2013 – Μόσχα 10ος 5,65 μ./5,55 μ.
2015 – Πεκίνο 25ος 5,55 μ. πρ.

Μίλτος Τεντόγλου (ΓΣ Κηφισιάς)

Αγώνισμα: Μήκος
Προπονητής: Γιώργος Πομάσκι
Ατ. Ρεκόρ: 8,32 μ.
Φετινό Ρεκόρ: 8,32 μ.
Ημ. Γέννησης: 18/3/1998
Προηγούμενη συμμετοχή:
2017 – Λονδίνο 19ος 7,79 μ. πρ.

Μιχάλης Αναστασάκης (Ελευθέριος Βενιζέλος)


Αγώνισμα: Σφυροβολία
Προπονητής: Αλέξανδρος Παπαδημητρίου
Ατ. Ρεκόρ: 77,72 μ.
Φετινό Ρεκόρ: 76,63 μ.
Ημ. Γέννησης: 3/12/1994
Προηγούμενη συμμετοχή:
2017 – Λονδίνο 28ος 70,94 μ. πρ.

Χρήστος Φραντζεσκάκης (Ελευθέριος Βενιζέλος)

Αγώνισμα: Σφυροβολία
Προπονητής: Κωστής Παπαμαρκάκης
Ατ. Ρεκόρ: 76,67 μ.
Φετινό Ρεκόρ: 76,67 μ.
Ημ. Γέννησης: 20/4/00
Προηγούμενη συμμετοχή: -

Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ (ΑΟ Μυκόνου)


Αγώνισμα: 50χλμ. βάδην
Προπονητής: Ηλίας Γκαραβέλας
Ατ. Ρεκόρ: 3.49.56
Φετινό Ρεκόρ: 3.56.19
Ημ. Γέννησης: 18/9/1988
Προηγούμενη συμμετοχή:
2013 – Μόσχα 20χλμ. βάδην 16ος 1.23.48
2015 – Πεκίνο 20χλμ. βάδην 25ος 1.24.11
2017 – Λονδίνο 42ος 20χλμ. βάδην1.23.56

2017 - Λονδίνο 50χλμ. βάδην εγκ.

Γυναίκες
Ραφαέλα Σπανουδάκη (ΓΣ Ηλιούπολης)


Αγώνισμα: 200 μ.
Προπονητής: Κώστας Βογιατζάκης
Ατ. Ρεκόρ: 23.16
Φετινό Ρεκόρ: 23.16
Ημ. Γέννησης: 7/6/94
Προηγούμενη συμμετοχή: -

Ειρήνη Βασιλείου (Αμεινίας Μεσογείων)

Αγώνισμα: 400 μ.
Προπονητής: Αρης Βισκαδουράκης
Ατ. Ρεκόρ: 51.75
Φετινό Ρεκόρ: 51.75
Ημ. Γέννησης: 18/3/1990
Προηγούμενη συμμετοχή:
2017- Λονδίνο 23η 53.27ημ./52.61

Νικόλ Κυριακοπούλου (ΑΟ Κάμειρος 2009)


Αγώνισμα: Επί κοντώ
Προπονητής: Ανδρέας Τσώνης
Ατ. Ρεκόρ: 4,83 μ.
Φετινό Ρεκόρ: 4,72 μ.
Ημ. Γέννησης: 21/3/86
Προηγούμενη συμμετοχή:
2009 - Βερολίνο 19η 4.40 μ. πρ.
2011 – Νταεγού 8η 4,65 μ./4,55 μ.
2013 – Μόσχα 13η 4,45 μ. πρ.
2015 – Πεκίνο 3η 4,80 μ./4,55 μ.

Κατερίνα Στεφανίδη (ΑΟ Φιλοθέης)


Αγώνισμα: Επί κοντώ
Προπονητής: Μίτσελ Κρίερ
Ατ. Ρεκόρ: 4,91 μ.
Φετινό Ρεκόρ: 4,83 μ.
Ημ. Γέννησης: 4/2/1990
Προηγούμενη συμμετοχή:
2015 – Πεκίνο 15η 4,45 μ. πρ.
2017 – Λονδίνο 1η 4,91 μ./4,60 μ.

Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΓΣ Κερατέας)

Αγώνισμα: Δισκοβολία
Προπονητής: Αλέξανδρος Παπαδημητρίου
Ατ. Ρεκόρ: 61,53 μ.
Φετινό Ρεκόρ: 59,02 μ.
Ημ. Γέννησης: 27/8/91
Προηγούμενη συμμετοχή:
2017 - Λονδίνο 22η 56,91 μ.

Σταματία Σκαρβέλη (ΓΣ Τρικάλων)

Αγώνισμα: Σφυροβολία
Προπονητής: Τζον Νιούελ
Ατ. Ρεκόρ: 71,33 μ.
Φετινό Ρεκόρ: 71,33 μ.
Ημ. Γέννησης: 17/8/95
Προηγούμενη συμμετοχή: -


Γκλόρια Πριβιλέτζιο (ΓΣ Γλυφάδας)


Αγώνισμα: Μαραθώνιος
Προπονητής: Γιάννης Περίφανος
Ατ. Ρεκόρ: 2.35.31
Φετινό Ρεκόρ: 2.35.31
Ημ. Γέννησης: 18/7/1988
Προηγούμενη συμμετοχή:
2017 – Λονδίνο 71η  2.57.06


Αντιγόνη Ντρισμπιώτη (Φωκιανός Καρδ.)


Αγώνισμα: 20χλμ. βάδην
Προπονητής: Θανάσης Δεληγιάννης
Ατ. Ρεκόρ: 1.30.56
Φετινό Ρεκόρ: 1.33.22
Ημ. Γέννησης: 21/3/1984
Προηγούμενη συμμετοχή:
2015 – Μόσχα 32η 1.33.42
2017 – Λονδίνο 24η 1.32.03

Αγγελική Μακρή (Ολυμπιάδα Πάτρας)


Αγώνισμα: 50χλμ. βάδην
Προπονήτρια: Ντίνα Μπορνιβέλη
Ατ. Ρεκόρ: 4.29.15
Φετινό Ρεκόρ: 4.29.15
Ημ. Γέννησης: 25/9/1978
Προηγούμενη συμμετοχή: -

Περισσότερα αποτελέσματα στην ενότητα ΑΓΩΝΕΣ/ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (πατήστε εδώ)

2020 Ημερίδα κλειστού Ανδρών/Γυναικών, Κ20, Κ18, Άγιος Κοσμάς (1/2)

2020-  Ημερίδα κλειστού στίβου Α/Γ, Κ20, Κ18, Άγιος Κοσμάς (26/1)
2020- Ημερίδα κλειστού στίβου Κ16, Κ14, Άγιος Κοσμάς (26/1)

2020- Ημερίδα κλειστού στίβου, Άγιος Κοσμάς (18/1)

2020 - Ημερίδα κλειστού Κ16, Κ14, Άγιος Κοσμάς (18/1)

2019 - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού

2019 - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών, Πάτρα

2019 - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ23, Λάρισα

2019 - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20, Κατερίνη

2019 - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16 Νότιος όμιλος

2019 - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18, Τρίκαλα

2019 - Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα, Γιάννενα

2019 - Ελλάδα- Κύπρος, Βόλος 

2019 - Athens Street Pole Vault, Ζάππειο 

2018 - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού

2018 - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών, Πάτρα

2018 - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ23, Λάρισα

2018 - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18, Κατερίνη

2018 - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16, Χαλκίδα

2018 - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16, Καβάλα

2018 - Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα, Κύπρος

2018 - Athens Street Pole Vault

Ιανουάριος
12 Κυρ Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Ανώμαλος Δρόμος), Νέα Σμύρνη (2χλμ, 3χλμ, 4χλμ, 5χλμ, 6χλμ, 8χλμ, 10χλμ)
19 Κυρ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Βάδην Α-Γ (Βάδην), Μαραθώνας (50χλμ)
19 Κυρ Λέβαδος 2020 (Βουνό), Λιβαδειά (23.7χλμ,10.8χλμ)
19 Κυρ Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου Σε Ανώμαλο Έδαφος (Ανώμαλος Δρόμος), Ξάνθη (2χλμ, 3χλμ, 4χλμ, 5χλμ, 6χλμ, 8χλμ, 10χλμ)
19 Κυρ Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου Σε Ανώμαλο Έδαφος (Ανώμαλος Δρόμος), Τήνος & Νάξος (2χλμ, 3χλμ, 4χλμ, 5χλμ, 6χλμ, 8χλμ, 10χλμ)
19 Κυρ Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου Σε Ανώμαλο Έδαφος (Ανώμαλος Δρόμος), Μαραθώνας (2χλμ, 3χλμ, 4χλμ, 5χλμ, 6χλμ, 8χλμ, 10χλμ)
26 Κυρ Ιωάννης Καποδίστριας (Δρόμος), Αίγινα (10χλμ,5χλμ,1χλμ)
26 Κυρ 31α Κυριακίδεια (Δρόμος), Φιλοθέη (10χλμ,1χλμ)
26 Κυρ Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου Σε Ανώμαλο Έδαφος (Ανώμαλος Δρόμος), Άργος Ορεστικό (2χλμ, 3χλμ, 4χλμ, 5χλμ, 6χλμ, 8χλμ, 10χλμ)
26 Κυρ Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου Σε Ανώμαλο Έδαφος (Ανώμαλος Δρόμος), Γιαννιτσά (2χλμ, 3χλμ, 4χλμ, 5χλμ, 6χλμ, 8χλμ, 10χλμ)
26 Κυρ Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου Σε Ανώμαλο Έδαφος (Ανώμαλος Δρόμος), Άρτα (2χλμ, 3χλμ, 4χλμ, 5χλμ, 6χλμ, 8χλμ, 10χλμ)
26 Κυρ Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου Σε Ανώμαλο Έδαφος (Ανώμαλος Δρόμος), Άγιος Νικόλαος (2χλμ, 3χλμ, 4χλμ, 5χλμ, 6χλμ, 8χλμ, 10χλμ)
26 Κυρ Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου Σε Ανώμαλο Έδαφος (Ανώμαλος Δρόμος), Χίος (2χλμ, 3χλμ, 4χλμ, 5χλμ, 6χλμ, 8χλμ, 10χλμ)


Φεβρουάριος
01 Σαβ Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου Σε Ανώμαλο Έδαφος (Ανώμαλος Δρόμος), Ρόδος ή Λέρος (2χλμ, 3χλμ, 4χλμ, 5χλμ, 6χλμ, 8χλμ, 10χλμ)
02 Κυρ 21ος Δρόμος Βουνού (Βουνό), Παπάγου (21.1χλμ)
02 Κυρ Loutraki Run (Δρόμος), Λουτράκι (10χλμ,3χλμ,1χλμ)
02 Κυρ Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου Σε Ανώμαλο Έδαφος (Ανώμαλος Δρόμος), Θεσσαλονίκη (2χλμ, 3χλμ, 4χλμ, 5χλμ, 6χλμ, 8χλμ, 10χλμ)
02 Κυρ Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου Σε Ανώμαλο Έδαφος (Ανώμαλος Δρόμος), Τρίκαλα (2χλμ, 3χλμ, 4χλμ, 5χλμ, 6χλμ, 8χλμ, 10χλμ)
02 Κυρ Ευρωπαϊκό Κύπελλο Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος Πρωταθλητών Συλλόγων Α-Γ (S) & E-N (U20) (Ανώμαλος Δρόμος), ()
08 Σαβ 1o Atromitos Ultra (Υπεραπόστασης), Μαραθώνας (100χλμ,50χλμ,24h,12h)
09 Κυρ Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου Σε Ανώμαλο Έδαφος (Ανώμαλος Δρόμος), Πάτρα (2χλμ, 3χλμ, 4χλμ, 5χλμ, 6χλμ, 8χλμ, 10χλμ)
09 Κυρ Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου Σε Ανώμαλο Έδαφος (Ανώμαλος Δρόμος), Μήλος (2χλμ, 3χλμ, 4χλμ, 5χλμ, 6χλμ, 8χλμ, 10χλμ)
09 Κυρ Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου Σε Ανώμαλο Έδαφος (Ανώμαλος Δρόμος), Λέσβος (2χλμ, 3χλμ, 4χλμ, 5χλμ, 6χλμ, 8χλμ, 10χλμ)
16 Κυρ Βαδίζω Στην Πάτρα - Race Walking 2020 (Βάδην), Πάτρα (3χλμ, 5χλμ, 10χλμ, 20χλμ)
16 Κυρ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Βάδην 20 Χλμ U23 (Βάδην), Πάτρα (20χλμ)
23 Κυρ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου (Ανώμαλος Δρόμος), Τρίκαλα (3χλμ, 4χλμ, 5χλμ, 6χλμ, 8χλμ, 10χλμ)


Μάρτιος
07 Σαβ 1ος Οικονόμειος Δρόμος (Βουνό), Τσαριτσάνη (10χλμ,2.5χλμ,800m)
07 Σαβ FISU Παγκόσμιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Ανώμαλος Δρόμος), Μαρακές / Μαρόκο ()
08 Κυρ 8ος Μαραθώνιος Ναυπλίου (Δρόμος), Ναύπλιο (42.2χλμ,21.1χλμ,5χλμ,2.5χλμ)
15 Κυρ Μπλόκο Καλογρέζας (Δρόμος), Νέα Ιωνία (10χλμ,1.5χλμ)
15 Κυρ 2ος Πελάσγιος Δρόμος (Δρόμος), Λάρισα (3.4χλμ,1χλμ)
15 Κυρ Αγώνας Δρόμου" Γιάννης Παπανικόλας" (Δρόμος), Κάλυμνος (4χλμ,3χλμ,2χλμ,1χλμ,600m)
22 Κυρ Ημιμαραθώνιος Αθήνας (Δρόμος), Αθήνα (21.1χλμ,5χλμ,3χλμ,1χλμ)
22 Κυρ Βαλκανικό Πρωτ. Ημιμαραθωνίου (Δρόμος), Ζάγκρεπ / Κροατία ()
28 Σαβ Δρόμος Γιοφυριού (Δρόμος), Άρτα (21.1χλμ,5χλμ,800m,600m,300m)
29 Κυρ Φλόγα Ησαΐα 2020 (Βουνό), Δεσφίνα (21.1χλμ,10χλμ)
29 Κυρ 5ος Μαραθώνιος Ολυμπίας (Δρόμος), Αρχ. Ολυμπία (42.2χλμ,21.1χλμ,5χλμ,2.5χλμ)
29 Κυρ 6th Panorama Charity Fun Run (Δρόμος), Πανόραμα (10χλμ,5χλμ,2χλμ)
29 Κυρ Run Greece Λάρισας (Δρόμος), Λάρισα (10χλμ,5χλμ,1χλμ)
29 Κυρ Kifisia Run (Δρόμος), Κηφισιά (10χλμ,5χλμ,1χλμ)
29 Κυρ Παγκόσμιο Πρωτ. Ημιμαραθωνίου (S) (Δρόμος), Γκντύνια / Πολωνία ()


Απρίλιος
04 Σαβ 6ος Ημιμαραθώνιος Βόλου (Δρόμος), Βόλος (21.1χλμ,5χλμ,500m)
04 Σαβ Ευριπίδεια Διαδρομή (Δρόμος), Μύκονος (10χλμ,5χλμ,1χλμ)
05 Κυρ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10χλμ Σε Δημόσια Οδό (Δρόμος), Ηράκλειο (10χλμ)
05 Κυρ Run Greece Ηρακλείου (Δρόμος), Ηράκλειο (10χλμ,5χλμ,1χλμ)
05 Κυρ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Βάδην (Βάδην), Μέγαρα (20χλμ)
05 Κυρ 15ος Μαραθώνιος Μεσσήνης (Δρόμος), Μεσσήνη (42.2χλμ,10χλμ,3χλμ,1χλμ)
05 Κυρ Trikala City Run (Δρόμος), Τρίκαλα (5χλμ,1χλμ,200m)
05 Κυρ Kallithea Run (Δρόμος), Καλλιθέα (10χλμ,5χλμ,4x2.5χλμ)
05 Κυρ Moraitis Run (Δρόμος), Σχολή Μωραΐτη (10Χλμ,5χλμ,1χλμ,600m)
05 Κυρ Elafos Mountain Running (Βουνό), Ρόδος (10χλμ,2.7χλμ)
05 Κυρ 8ος Φιλανθρωπικός Αγώνας Βουνού "Αυτισμός-Ελπίδα" (Βουνό), Ωραιόκαστρο (15χλμ,5χλμ,1χλμ)
12 Κυρ Μαραθώνιος Θεσσαλονίκης «Μέγας Αλέξανδρος» (Δρόμος), Θεσσαλονίκη (42.2χλμ,)
12 Κυρ Μαραθώνιος Κρήτης (Δρόμος), Χανιά (42.2χλμ,10χλμ,5χλμ,2.5χλμ)
26 Κυρ 11ος Ποσειδώνιος Ημιμαραθώνιος (Δρόμος), Π. Φάληρο (21.1χλμ,10.5χλμ,5χλμ,1χλμ)
26 Κυρ Πελάσγιος Ημιμαραθώνιος Δρόμος (Δρόμος), Λάρισα (21.1χλμ,5χλμ)


Μάιος
02 Σαβ 10ος Πράσινος Ημιμαραθώνιος (Δρόμος), Λευκάδα (21.1χλμ,10χλμ,5χλμ,1χλμ)
03 Κυρ Άσπρη Πολιτεία (Δρόμος), Άσπρα Σπίτια (10χλμ,5χλμ,1.5χλμ)
03 Κυρ 7ος Μαραθώνιος Ρόδου (Δρόμος), Ρόδος (42.2χλμ,21.1χλμ,5χλμ,1χλμ)
03 Κυρ Run Deskati (Δρόμος), Δεσκάτη (5χλμ,1χλμ)
03 Κυρ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινού Δρόμου (Βουνό), Δεσκάτη (16χλμ)
10 Κυρ Ειρηνοδρομία (Δρόμος), Αγ. Δημήτριος (10χλμ,5χλμ,2.5χλμ,1χλμ)
10 Κυρ 16ος Γύρος Νέας Σμύρνης (Δρόμος), Ν. Σμύρνη (7.5χλμ)
10 Κυρ Τρέχω Στα Στρατόπεδα (Δρόμος), Θεσσαλονίκη (10χλμ,5χλμ,2χλμ)
10 Κυρ Run Greece Καστοριάς (Δρόμος), Καστοριά (21.1χλμ,10χλμ,5χλμ,1χλμ)
10 Κυρ Via Egnatia Run (Δρόμος), Αλεξανδρούπολη (21.1χλμ, 5χλμ, 1χλμ)
10 Κυρ 72ος Βενιζέλειος Δρόμος (Δρόμος), Χανιά (10χλμ, 2.3χλμ)
17 Κυρ Γύρος Πόλης Ρεθύμνου (Δρόμος), Ρέθυμνο (10χλμ,5χλμ,1χλμ)
17 Κυρ Patmos Run (Δρόμος), Πάτμος (10χλμ,5χλμ,1χλμ)
18 Δευ Βαλκανικό Πρωτ. Ορεινού Δρόμου & Βουνού (S,U20) (Βουνό), Poiana Brasov / Ρουμανία ()
22 Παρ 10ος Ολύμπιος Δρόμος (Υπεραπόστασης), Νεμέα (177.5χλμ,61.5χλμ)
23 Σαβ 3ο Olympic Day Run Greece (Δρόμος), Θεσσαλονίκη (10χλμ,5χλμ,1χλμ)
24 Κυρ Sithonia Halfmarathon (Δρόμος), Νικήτη (21.1χλμ,5χλμ,2χλμ ,1χλμ)
24 Κυρ Run Greece Ιωαννίνων (Δρόμος), Ιωάννινα (10χλμ,5χλμ,1χλμ)
31 Κυρ Stymphalia Lake Run (Δρόμος), Νεμέα (21.5χλμ,10χλμ,5χλμ,1χλμ)


Ιούνιος
07 Κυρ Allonissos Challenge 2020 (Μικτή επιφ.), Αλόννησος (30χλμ,10χλμ,5χλμ,2χλμ)
07 Κυρ 6ος Ορεινός Ημιμαραθώνιος Δολιανών (Βουνό), Άνω Δολιανά (21.1χλμ,5χλμ,1χλμ)
07 Κυρ 3ος Ημιμαραθώνιος Βερδικούσιας (Βουνό), Βερδικούσια (21.1χλμ,5χλμ,1χλμ)
20 Σαβ 3ος Δρόμος Ερχιέων (Μικτή επιφ.), Σπάτα (10χλμ,2χλμ)
26 Παρ Olympus Vertical (Βουνό), Λιτόχωρο (4.25χλμ)
27 Σαβ Olympus Marathon (Βουνό), Δίον Όλυμπος (44χλμ)
27 Σαβ Olympus Ultra (Βουνό), Δίον Όλυμπος (71χλμ)
27 Σαβ Βαλκανικό Πρωτάθλημα 10χλμ Σε Δημόσιο Δρόμο (Δρόμος), Brcko / Βοζνία & Ερζεγοβίνη ()
28 Κυρ Melindra Trail (Βουνό), Λιτόχωρο (5χλμ)
28 Κυρ Κόψη Αετών (Βουνό), Λιτόχωρο (14χλμ)

Ιούλιος
04 Σαβ 18ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ορεινού Δρόμου & Βουνού up-downhill (S,U20) (Βουνό), Σινφάες / Πορτογαλία ()

Αύγουστος
01 Σαβ Ευρυτάνειος Δρόμος (Βουνό), Κρίκελλο (21.1χλμ,6χλμ,1χλμ)

Σεπτέμβριος
13 Κυρ Στα Ίχνη Της Ιεράς Οδού (Δρόμος), Ελευσίνα (21.1χλμ, 5χλμ)
19 Σαβ 3οι Αγώνες "Agia Marina Races" (Βουνό-Δρόμος), Αίγινα (17.5χλμ,5χλμ,3χλμ,1.5χλμ)
20 Κυρ Kallithea Halfmarathon (Δρόμος), Καλλιθέα (21.2χλμ,5χλμ,RELAYS)
20 Κυρ 8ος Τροφώνιος Δρόμος (Δρόμος), Λιβαδειά (21.1χλμ,10χλμ,5χλμ,2χλμ ,1χλμ)
20 Κυρ 3ος Αγώνας Unesco (Δρόμος), Λάρισα (7χλμ,800m)
20 Κυρ Run Greece Αλεξανδρούπολης (Δρόμος), Αλεξανδρούπολη (10χλμ,5χλμ,1χλμ)
20 Κυρ Βαλκανικό Πρωτ. Μαραθωνίου (Δρόμος), Kyustendil / Βουλγαρία ()
25 Παρ Σπάρταθλον (Υπεραπόστασης), Σπάρτη (246χλμ)
27 Κυρ 2ος Ημιμαραθώνιος "Σιρρις" (Δρόμος), Σέρρες (21.1χλμ)
27 Κυρ Ημιμαραθώνιος Κέρκυρας (Δρόμος), Κέρκυρα (21.1.χλμ,5χλμ,3χλμ,1χλμ)

Οκτώβριος
04 Κυρ Στις Γειτονιές Των Μικρασιατών Προσφύγων (Δρόμος), Νέα Ιωνία (10χλμ,1χλμ)
04 Κυρ Ημιμαραθώνιος Κρήτης (Δρόμος), Αρκαλοχώρι (21.1χλμ,10χλμ,5χλμ,1χλμ ,200m)
04 Κυρ Run Greece Πάτρας (Δρόμος), Πάτρα (10χλμ,5χλμ,1χλμ)
09 Παρ Αγώνες Παρθένου Δάσους Παρανεστίου (Βουνό), Δράμα (162χλμ)
10 Σαβ 2ο Larissa Night Run (Δρόμος), Λάρισα (10χλμ,3χλμ,800m)
10 Σαβ Αγώνες Παρθένου Δάσους Παρανεστίου (Βουνό), Δράμα (110χλμ)
11 Κυρ Αγώνας Ιστορικής Μνήμης (Δρόμος), Ν. Σμύρνη (10χλμ,5χλμ,2.5χλμ)
11 Κυρ Ημιμαραθώνιος Λιμνοθάλασσας (Δρόμος), Μεσολόγγι (21.1χλμ,5χλμ,1χλμ)
11 Κυρ Chalkida Briges Halfmarathon (Δρόμος), Χαλκίδα (21.1χλμ,12χλμ,5χλμ,1χλμ)
11 Κυρ Αγώνες Παρθένου Δάσους Παρανεστίου (Βουνό), Δράμα (46χλμ)
11 Κυρ Αγώνες Παρθένου Δάσους Παρανεστίου (Βουνό), Δράμα (10χλμ)
11 Κυρ Άργος Ορεστικό Run (Δρόμος), Άργος Ορεστικό (10χλμ, 5χλμ)
17 Σαβ Νυχτερινός Ημιμαραθώνιος Θεσ/νικης (Δρόμος), Θεσσαλονίκη (21.1χλμ,5χλμ)
18 Κυρ 5ος Παράκτιος Δρόμος (Δρόμος), Ηγουμενίτσα (10χλμ,5χλμ,1χλμ)
18 Κυρ 13ος Αγώνας Ορεινού Δρόμου Άρμα Δυτ. Πάρνηθας (Βουνό), Φυλή (10χλμ, 17χλμ)
18 Κυρ 5ος Ξενοδάμειος Δρόμος Αντίκυρας (Βουνό), Αντίκυρα (10χλμ,5χλμ,1χλμ)
18 Κυρ Run Greece Ρόδου (Δρόμος), Ρόδος (10χλμ,5χλμ,1χλμ)
18 Κυρ Ημιμαραθώνιος Πάτρας ¨Φάνης Τσιμιγκάτος" (Βουνό), Πάτρα (21.1χλμ,10χλμ,1χλμ)
24 Σαβ Kallithea Night Run (Δρόμος), Καλλιθέα (10χλμ,5χλμ,4x2.5χλμ)
24 Σαβ 6ος Meteora Trail Run (Βουνό), Καλαμπάκα (24χλμ,10χλμ)
25 Κυρ Το 10αρι Του Λαγκαδά (Δρόμος), Λαγκαδάς (10χλμ,5χλμ,1χλμ)
25 Κυρ Δρόμος Ελευθερίας (Θερμοπύλες Αλαμάνα Γοργοπόταμος) (Δρόμος), Λαμία (21χλμ, 5χλμ, 1.5χλμ)
27 Τρι Ευγένειος Δρόμος (Δρόμος), Ιεράπετρα (10χλμ)


Νοέμβριος
01 Κυρ Αρκάδιος Δρόμος (Δρόμος), Αρκάδι (23χλμ)
07 Κυρ Μαραθώνιος Αθήνας (Δρόμος), Αθήνα (10χλμ)
08 Κυρ Μαραθώνιος Αθήνας (Δρόμος), Αθήνα (42.2χλμ,5χλμ,1χλμ)
08 Κυρ Τελικός Run Greece (Δρόμος), Αθήνα (3χλμ)
08 Κυρ UltraPelionTrail (Βουνό), Βόλος (80χλμ, 23χλμ)
14 Σαβ Βαλκανικό Πρωτ. Ανωμάλου Δρόμου (Ανώμαλος Δρόμος), Kragujevac / Σερβία ()
22 Κυρ Δρόμος του Κρασιού (Δρόμος), Αμύνταιο (10χλμ, 5χλμ)
29 Κυρ 6ος Παλαμήδειος Άθλος (Δρόμος), Ναύπλιο (10χλμ,3χλμ,1.5χλμ)
29 Κυρ Δημοκρίτειος Ημιμαραθώνιος Ξάνθης (Δρόμος), Ξάνθη (21.1χλμ,5χλμ)


Δεκέμβριος
01 Τρι 1ο Sparta Marathon Run (Δρόμος), Σπάρτη (42.2χλμ)
06 Κυρ 17ος Ημιμαραθώνιος Τύρναβος-Λάρισα (Δρόμος), Λάρισα (21.1χλμ, 5χλμ)
13 Κυρ Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Ανώμαλος Δρόμος), Αλίαρτος (2χλμ, 3χλμ, 4χλμ, 5χλμ, 6χλμ, 8χλμ, 10χλμ)
13 Κυρ 27ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (S,U23,U20), (Ανώμαλος Δρόμος), Δουβλίνο-Φίνγκαλ/Ιρλανδία ()
13 Κυρ Χειμωνιάτικος Ενιπέας (Βουνό), Λιτόχωρο (22.5χλμ, 11χλμ)

Ιανουάριος


19 Σαβ. Μεσογειακοί Αγώνες Κ23, Μασσαλία

19 Σαβ. Ημερίδα κλειστού στίβου Α/Γ, Κ20,Κ18, Κ16, Αγιος Κοσμάς

20 Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 50χλμ. βάδην Ανδρών - Γυναικών,
Σχινιάς/Μαραθώνα
25 Παρ. Ημερίδα κλειστού στίβου Α/Γ, Κ20,Κ18, Κ16, ΣΕΦ
27 Κυρ. Ημερίδα κλειστού στίβου Α/Γ, Κ20,Κ18, Κ16, Αγιος Κοσμάς
27 Κυρ. Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου σε ανώμαλο έδαφος

Φεβρουάριος

3 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα συλλόγων σε ανώμαλο έδαφος, Αλπμουφέιρα (Πορτογαλία)
9-10 Σαβ. - Κυρ, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού Α/Γ και συνθέτων, ΣΕΦ
10 Κυρ.Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)
16 Σαβ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)
24 Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα σε ανώμαλο δρόμο, Τρίκαλα

Μάρτιος

1-3 Παρ. - Κυρ., Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κλειστού στίβου, Γλασκώβη (Μ. Βρετανία)
9-10 Σαβ. - Κυρ., Ευρωπαϊκό Χειμερινό Κύπελλο ρίψεων, Σαμορίν (Σλοβακία)
17 Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου δρόμου, Αθήνα
17 Κυρ. 8ος Ημιμαραθώνιος Αθήνας, Αθήνα
23 Σαβ. Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων, Θεσσαλονίκη
24 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα βάδην 20.000 μ. Κ23, Ημερίδα Α/Γ, Κ20, Κ18, Μέγαρα
30 Κυρ. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα σε ανώμαλο έδαφος, Άαρχους (Δανία)
31 Κυρ, Run Greece, Λάρισα

Απρίλιος

6 Σαβ. Διασυλλογικοί Αγώνες Κ18
7 Κυρ. Run Greece, Ηράκλειο
7 Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ορεινού δρόμου

13 Σαβ. Διασυλλογικοί Αγώνες Κ14 (ΠΠ/ΠΚ Β΄), Α΄αγώνας
13 Σαβ. Φωτιάδεια, Πάτρα
14 Κυρ. "Κώστας Γιαταγάνας", Αθήνα
16 -17 Τρ.- Τετ. Σχολικοί Αγώνες (β΄φάση)
20 Σάβ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην, Αλεξανδρούπολη
20 Σαβ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 20χλμ. βάδην Α/Γ, Αλεξανδρούπολη
20 Διασυλλογικοί Αγώνες Κ16 (ΠΠΑ/ΠΚΑ)
21 Κυρ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, Κίεβο (Ουκρανία)
21 Κυρ. "Χατζηαδαμίδεια 2019", Κιλκίς
23-24 Τρίτ. - Τετ. Διασυλλογικοί Αγώνες συνθέτων αγωνισμάτων Α/Γ, Κ18
24 Τετ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000μ. Α/Γ, Κ23, Κ20, Μέγαρα
24 "Αλέκα Σιούλη", Πάτρα

Μάιος

4 Σαβ. Διασυλλογικοί Αγώνες Α/Γ (α΄αγώνας) και 6άθλο Κ16
8- 9 Τετ. - Πέμπ. Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα, Ιωάννινα
11 Σαβ. Διασυλλογικοί Αγώνες Κ14 (ΠΠ/ΠΚ Β) (β΄αγώνας)
11 Σαβ. "Φεστιβάλ ρίψεων", Τρίπολη
11-12 Σαβ. - Κυρ. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Σκυταλοδρομιών, Γιοκοχάμα (Ιαπωνία)
11 Σαβ. "Βεργώτεια 2019" Κεφαλονιά
12 Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10χλμ. σε δημόσιο δρόμο, Καστοριά
12 Κυρ. Run Greece, Καστοριά
12 Κυρ. "Patras Race Walking Festival", Πάτρα
18 Διασυλλογικοί Αγώνες Α/Γ (β΄αγώνας) και 5αθλο Κ16
18 Σάβ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα βουνού, Καµπουλουνγκ Μολντοβενεσκ (Ρουμανία)
19 Κυρ. Ευρωπαϊκό Κύπελλο βάδην, Άλιτους (Λιθουανία)
19 Κυρ, Run Greece, Γιάννενα
24 Παρ. "Αλεξάνδρειοι δρόμοι", Θεσσαλονίκη
25 Σαβ. "Αμεινίας Παλήνεύς", Παλλήνη
25 Σαβ. "Ιόνιοι Αγώνες", Λευκάδα
25 Σαβ. Μάχη Κρήτης, Χανιά
25 Σαβ. Αχίλλεια, Γρεβενά
29 Τετ. "Ευάγγελος Δεπάστας", Σχηματάρι
29 Τετ. Γκραν Πρι Αλεξάνδρεια, Έδεσσα (International meeting with national permit)


Ιούνιος

1 Σαβ. "Θώδεια", Λουτράκι

1 Σαβ. Γιτάνεια, Ηγουμενίτσα
1 Σαβ. "Ηράκλεια 2019", Ηράκλειο
1 Σαβ. Χειμωνίδεια, Θεσσαλονίκη
5 Τετ. Μίτινγκ Αλμάτων, Καλλιθέα (International meeting with national permit)
5 Τετ. "Ζδράγκας 2019", Λάρισα
8 Σαβ. Ζαχαριάδεια, Θεσσαλονίκη
8 Σαβ. Καποδίστρεια, Κέρκυρα
8 Σαβ. Αιγιάλεια, Αίγιο
8 -9 Σαβ.- Κυρ. Παπαναστάσεια, Αθήνα
8 -9 Σάβ.- Κυρ. Μίτινγκ Συνθέτων, Νάξος (International meeting with national permit)
9 Κυρ. Διεθνές μίτινγκ "Βενιζέλεια- Χανιά", Χανιά (Classic meeting)
9 Κυρ "Ρήγας Ευσταθιάδης" Θεσσαλονίκη
12 Τετ. Πανιώνεια, Ν. Σμύρνη
12 Τετ. Women Gala, Φιλοθέη (Special Premium Meetings)

15 Σαβ. "Ορσίπεια", Μέγαρα
15 Σαβ. Αγώνες ρίψεων "Κώστας Σπανίδης", Θεσσαλονίκη
15 Σαβ. "Δ. Βραϊμάκης", Χαλκίδα
16 Κυρ. "Αέτεια/Κοτσίδεια", Θεσσαλονίκη
19 Τετ. "Τάσος Ξένος", Χολαργός
19 Τετ. Παπαφλέσσεια, Καλαμάτα (International meeting with national permit)
22- 23 Σαβ. - Κυρ, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και συνθέτων Κ20, Κατερίνη
22 Βαλκανικό Πρωτάθλημα 10χλμ. σε Δημόσιο δρόμο, Μπρκο (Βοσνία Ερζεγοβίνη)
23-28 Σαβ. - Παρ. Ευρωπαϊκοί Αγώνες, Μίνσκ (Λευκορωσία)

25 Τρ. Athens Street Pole Vault, Αθήνα (Special Premium Meetings)

26 Τετ. "Βουδούρεια 2019", Θήβα
29 Σαβ. "Κνώσεια 2019", Ηράκλειο
29-30 Σαβ. Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ23, Λάρισα

Ιούλιος

2-3  Τρ.- Τετ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20, Κλουζ (Ρουμανία)

4-5 Πεμπ. -Παρ.. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18, Τρίκαλα

6-7 Σάβ. - Κυρ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα συνθέτων αγωνισμάτων Σούπερ Λίγκα, Λουτσκ (Ουκρανία)
6-7 Σάβ. - Κυρ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα συνθέτων αγωνισμάτων 1η και 2η κατηγορία, Ριμπέιρα (Πορτογαλία)
6 Σαβ. Ευρωπαϊκό Κύπελλο 10.000 μ., Λονδίνο (Μ. Βρετανία)
10 Τετ. Γκραν Πρι Τοφάλεια, Πάτρα (International meeting with national permit)

10 Τετ. Γκραν Πρι, Αργος Ορεστικό (International meeting with national permit)

11-14 Πεμπ. - Κυρ. 12ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ23, Γκέβλε (Σουηδία)
14 Κυρ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ18, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)
13-14 Σαβ. - Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16, Καβάλα/Χαλκίδα
17 Τετ. Γκραν Πρι Δαβιτζόγλεια, Καβάλα (International meeting with national permit)
18-21 Πεμπ. - Κυρ. 26ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ20, Μπόρας (Σουηδία)
20 Σαβ. Δρόμεια, Βάρη (International meeting with national permit)
20-28 Ολυμπιακό φεστιβάλ Νεότητας Κ18, Μπακού (Αζερμπαιτζάν)
27-28 Σαβ. - Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ, Πάτρα
27-28 Σαβ.- Κυρ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα σκυταλοδρομιών, Ερζουρούμ (Τουρκία)


Αύγουστος

3-4 Σαβ. - Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συνθέτων Α/Γ, Κ23, Κ18, Θεσσαλονίκη

7-8 Τετ.- Πεμπ. Συνάντηση Ελλάδα-Κυπρος Κ18 Βόλος

9-11 Παρ. - Κυρ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ομάδων Σούπερ Λίγκα, Μπίντγκοζ (Πολωνία)

Σεπτέμβριος
2-3 Δευτ. - Τρ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ, Πράβετς (Βουλγαρία)
6 Παρ. Σιθώνεια, Νικήτη (International meeting with national permit)
21 Σαβ. Βιλαέτεια, Πύργος
22 Κυρ. Run Greece, Αλεξανδρούπολη
28 Σαβ. Μπεκιάρεια, Σέρρες

28-29 Σαβ. - Κυρ. Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες, Μυτιλήνη

28/9-6/10 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Α/Γ, Ντόχα (Κατάρ)

Οκτώβριος
28/9-6/10 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Α/Γ, Ντόχα (Κατάρ)
5 Σαβ. Διασυλλογικοί Αγώνες Κ14 (γ΄αγώνας)
6 Κυρ. Run Greece, Πάτρα
12 Σαβ. "24α Κωνσταντινίδεια", Νάουσα
12 Σαβ. "Δήλεια 2019", Μύκονος

13 Κυρ. Run Greece, Ρόδος

Νοέμβριος
3 Κυρ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, Βελιγράδι (Σερβία)
9 Σαβ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου, Μπεράνε (Μαυροβούνιο)
10 Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Αθήνα
10 Κυρ. Μαραθώνιος Αθήνας, Αυθεντικός, Αθήνα

Δεκέμβριος
8 Κυρ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα σε ανώμαλο έδαφος, Λισσαβώνα (Πορτογαλία)

Τηλεοπτική μετάδοση ΕΡΤ2 Σάββατο ( 19.00-20.30), Κυριακή (18.00- 19.30) και στο webtv της ΕΡΤ

Συμμετοχές - Ανδρες

Συμμετοχές - Γυναίκες

Ρεκόρ Πανελληνίου Πρωταθλήματος 

Πολυνίκες

Οι νταμπλούχοι στη διοργάνωση

Πανελλήνια ρεκόρ 

Προκήρυξη 32ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος

Τα σωματεία που έχουν επικρατήσει σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού

Ολα όσα έγιναν στο 31ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου (ΣΕΦ, 18-19/2/2017)

Τα αποτελέσματα του 2017

Ορια συμμετοχής στις κορυφαίες διοργανώσεις του 2018

 

 

Σάββατο 10/2

(κατεβάστε σε word)

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΟΡΙΟ

09:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής

15,00μ.

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής

14,5.

09:30

60μ.

ΕΠΤΑΘΛΟ 1

   

09:50

60μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

 

10:00

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

3,60μ.

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

2,05μ.

10:15

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΕΠΤΑΘΛΟ 2

   

10:20

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

3,60μ.

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

2,05μ.

11:00

60μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

 

11:30

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής

12,60μ.

11:40

400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

 

11:45

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΕΠΤΑΘΛΟ 3

   

12:40

400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

 

13:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΕΠΤΑΘΛΟ 4

   

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

17:15

3.000μ. Βάδην

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:20

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:40

5.000μ. Βάδην

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:15

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:30

60μ.

ΠΚ Α΄

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡA

18:35

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:36

60μ.

ΠΚ Α΄

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:45

60μ.

ΠΠ Α΄

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:51

60μ.

ΠΠ Α΄

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

19:05

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

19:10

60μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:16

60μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:25

60μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:31

60μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:40

400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:46

400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:55

400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

20:01

400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

20:10

1.500μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

20:20

1.500μ.

AΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

Κυριακή (11/2)

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΟΡΙΟ

10:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής

5,80μ.

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής

13,0.

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

4,60μ.

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

1,70μ.

60μ. με Εμπόδια

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

 

10:20

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

4,60μ.

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

1,70μ.

10:20

60μ. με Εμπόδια

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

 

10:35

800μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

 

11:15

800μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

 

11:30

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής

7,30μ.

11:35

60μ. με Εμπόδια

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 1

   

11:50

200μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

 

12:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 2

   

12:45

200μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

 

13:15

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 3

   

13:30

60μ. με Εμπόδια

ΕΠΤΑΘΛΟ 5

   

14:30

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΕΠΤΑΘΛΟ 6

   

14:30

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 4

   

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

16:00

3.000μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

16:15

3.000μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η   ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

16:25

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

16:30

3.000μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

16:45

3.000μ.

ΑΝΔΡΩΝ

3η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:00

3.000μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η   ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:05

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:25

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:30

1000μ.

ΕΠΤΑΘΛΟ 7

 

17:45

800μ.

ΠΕΝΤΑΘΛΟ5

 

17:55

60μ. με Εμπόδια

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:05

60μ. με   Εμπόδια

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:10

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:20

60μ. με Εμπόδια

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:27

60μ. με Εμπόδια

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:35

200μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:41

200μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:50

200μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:56

200μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:05

800μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:12

800μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:25

800μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:32

800μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:40

4Χ400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

20:05

4Χ400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

*το οριστικό ωρολόγιο πρόγραμμα θα ανακοινωθεί μετά την επεξεργασία των δηλώσεων συμμετοχής

OSense O-Sense