Live Αποτελέσματα

Τα βιογραφικά των Ελλήνων αθλητών και αθλητριών

Με οδηγό τις προηγούμενες διοργανώσεις

Ελληνικά μετάλλια και συμμετοχές στην ιστορία της διοργάνωσης

Οι τελικές συμμετοχές στη διοργάνωση

Τα όρια πρόκρισης στους τελικούς

Αγώνισμα Ανδρες/Γυναίκες

Υψος 2,28 μ./1,94μ.
Επί κοντώ 5,75 μ/ -
Μήκος 8,00 μ./6,70 μ.
Τριπλούν 16,80 μ./14,10μ.
Σφαιροβολια 21,00 μ./18,40 μ.

Η ΕΡΤ θα μεταδώσει ζωντανά τους αγώνες, μέσα από τη συχνότητα της ΕΡΤ3 και τα κανάλια ΕΡΤ Sports στην δωρεάν ψηφιακή πλατφόρμα της ΕΡΤ, ERTFLIX.

Tο πρόγραμμα

Πέμπτη (4/3)
Απόγευμα
20.00 Ύψος (Α) πρ.
20.08 Μήκος (Α) πρ. Τεντόγλου, Περιστέρης
20.15 Σφαιροβολία (Γ) πρ.
20.30 3.000 μ. (Γ) πρ.
21.20 1.500 μ. (Α) πρ. Δημητράκης

Παρασκευή (5/3)
Πρωί
11.00 60 μ. εμπ. 5θάλου
11.11 Τριπλούν (Α) πρ. Τσιάμης, Ανδρικόπουλος
11.13 400 μ. (Α) πρ.
11.52 Ύψος 5αθλου
12.18 Σφαιροβολία (Α) πρ.
12.22 400 μ. (Γ) πρ. Βασιλείου
13.18 Μήκος (Γ) πρ.
13.22 1.500 μ. (Γ) πρ. Μαρινάκου
14.00 800 μ. (Γ) πρ. Γιαννοπούλου
14.05 Σφαιροβολία 5άθλου

Απόγευμα
20.00 Μήκος 5αθλου
20.06 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός
20.10 400 μ. (Α) Ημ.
20.13 Ύψος (Γ) πρ. Ζάκκα
20.33 400 μ. (Γ) Ημ.
20.55 800 μ. (Α) πρ.
21.20 Μήκος (Α) Τελικός
21.35 Σφαιροβολία (Α) Τελικός
21.45 800 μ. 5άθλου
22.00 3.000 μ. (Γ) Τελικός
22.35 1.500 μ. (Α) Τελικός

Σάββατο (6/3)
Πρωί
11.00 60 μ. 7αθλου
11.04 Επί κοντώ (Α) πρ. Φιλιππίδης
11.18 60 μ. (Α) πρ. Ζήκος, Νυφαντόπουλος
11.42 Μήκος επτάθλου
12.25 3.000 μ. (Α) πρ.
13.05 Τριπλούν (Γ) πρ. Παπαχρήστου, Καρύδη
13.10 60 μ. εμπ. (Γ) πρ. Πεσιρίδου
14.05 60 μ. εμπ. (Α) πρ.
14.15 Σφαιροβολία 7αθλου
14.50 60 μ. (Α) Ημ.

Απόγευμα

19.45 Επί κοντώ (Γ) Τελικός Πόλακ
19.50 Ύψος 7αθλου
20.00 800 μ. (Γ) Ημ.
20.25 800 μ. (Α) Ημ.
20.40 Μήκος (Γ) Τελικός
20.50 1.500 μ. (Γ) Τελικός
21.10 400 μ. (Α) Τελικός
21.25 400 μ. (Γ) Τελικός
21.58 60 μ. (Α) Τελικός

Κυριακή (7/3)
Πρωί

11.18 60 μ. (Γ) πρ. Σπανουδάκη, Γάτου, Σαμάνη
11.53 Τριπλούν (Α) Τελικός
12.00 Επί κοντώ επτάθλου
12.25 Υψος (Α) Τελικός
13.40 60 μ. (Γ) Ημ.
14.05 60 μ. εμπ. (Α) Ημ.
14.30 60 μ. εμπ. (Γ) πρ.

Απόγευμα
18.00 60 μ. εμπ. (Α) Τελικός
18.05 Επί κοντώ (Α) Τελικός
18.15 60 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
18.20 Τριπλούν (Γ) Τελικός
18.30 1.000 μ. 7αθλου
18.45 Ύψος (Γ) Τελικός
18.52 3.000 μ. (Α) Τελικός
19.13 800 μ. (Γ) Τελικός
19.25 800 μ. (Α) Τελικός
19.46 60 μ. (Γ) Τελικός
19.57 4Χ400 μ. (Α) Τελικός
20.10 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός

Το πρώτο γκρουπ της ελληνικής ομάδας βρίσκεται από χθες το βράδυ στο ξενοδοχείο, που θα καταλύσει η αποστολή μας για τις επόμενες ημέρες.  

Σε δύο γκρουπ θα αναχωρήσει η εθνική μας ομάδα Ανδρών/Γυναικών, που θα συμμετάσχει στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, το οποίο ξεκινάει την Πέμπτη (4/3) στο Τορούν.

Η Ραφαέλα Σπανουδάκη θα κληθεί στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κλειστού στο Τορούν να δώσει συνέχεια σε μια σειρά εξαιρετικών εμφανίσεων στα 60 μ., που συνόδευσαν την παρουσία της στη χειμερινή σεζόν.

Ο Μίλτος Τεντόγλου στα 23 του χρόνια αποτελεί τον κορυφαίο Ευρωπαίο άλτη του μήκους και έναν από τους ανερχόμενους παγκοσμίως.

 

Με 19 αθλητές και αθλήτριες θα συμμετάσχει η χώρα μας στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κλειστού που ξεκινάει την Πέμπτη στο Τορούν της Πολωνίας.

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 35χλμ. βάδην έγινε σήμερα στην περιοχή "Βαρέα" στα Μέγαρα με τους κορυφαίους αθλητές και αθλήτριες μας στο αγώνισμα να πραγματοποιούν, πολύ καλές παρουσίες.

Οι τελικές συμμετοχές στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα διαμόρφωσαν και το οριστικό πρόγραμμα της φετινής διοργάνωσης.

Η Όλγα Φιάσκα (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση, αφού με τη σημερινή της εμφάνιση στα 20χλμ. βάδην στη διοργάνωση των Μεγάρων, έδειξε πως σύντομα θα είναι σε θέση να διεκδικήσει τη συμμετοχή σε μεγάλες διοργανώσεις της κατηγορίας Γυναικών.

OSense O-Sense