ΕΣΑΣ (Εθνικό Συμβούλιο Αγωνιστικού Σχεδιασμού)
Πρόεδρος: Κώστας Κεντέρης
Συντοντιστής Ομάδων: Λάμπρος Παπακώστας

Ομάδες
Αναπτυξιακού- σωματειακού αθλητισμού
Συντονιστής: Γιάννης Μυστακίδης
Μέλη
Γιάννης Θεμελίδης
Λούλα Καρατζά
Σπύρος Αραμπατζής
Χάρης Παπαδιάς
Φλώρα Ρεντούμη
Ζωή Βαρέλη
Μάρκος Καλούδης
Βασίλης Πλάτωνας
Χρήστος Χατζηβασιλείου
Στέφανος Ματάκης
Δημήτρης Παππάς
Λυκούργος Τσάκωνας
Άγγελος Παυλακάκης
Χρήστος Μελέτογλου
Ξένια Αργειτάκη

Υψηλού Αθλητισμού
Συντονιστής: Γιώργος Γιατρουδάκης
Μέλη
Λάμπρος Παπακώστας
Γιάννης Θεμελίδης
Ξένια Αργειτάκη
Τασούλα Κελεσίδου
Νίκος Τσώνης
Κώστας Γκατσιούδης
Γιάννης Κουτσιώρας
Χρήστος Μελέτογλου
Ζωή Βαρέλη
Χρήστος Χρυσοστομίδης
Δημήτρης Ευαγγελόπουλος
Γιώργος Πομάσκι
Άγγελος Παυλακάκης
Μαρία Μπελιμπασάκη
Δημήτρης Δαμασκηνός
Γιάννης Μυστακίδης
Λυκούργος Τσάκωνας
Λούλα Καρατζά

Αγώνων
Συντονιστής: Γιάννης Λιούμπας
Μέλη
Χάρης Παπαδιάς
Ανδρέας Γκόγκας
Νίκος Τσώνης
Νότης Παπούλιας
Δημήτρης Χαλβατζάρας
Μάρκος Καλούδης
Βασίλης Πλάτωνας
Χρήστος Χατζηβασιλείου
Στέφανος Ματάκης
Κατερίνα Στεφανίδη
Περικλής Ιακωβάκης

Εξεύρεσης πόρων- στρατηγικός σχεδιασμός
Συντονιστής: Σωτήρης Κυρανάκος
Μέλη
Γιώργος Γιατρουδάκης
Γιάννης Λιούμπας
Τασούλα Κελεσίδου
Μάρκος Καλούδης
Βασίλης Πλάτωνας
Χρήστος Χατζηβασιλείου
Στέφανος Ματάκης
Νότης Παπούλιας
Ανδρέας Γκόγκας

Εκτελεστικής Επιτροπής Μαραθωνίου

Πρόεδρος: Σοφία Σακοράφα
Αντιπρόεδρος: Γιώργος Γιατρουδάκης
Μέλη
Παναγιώτης Μελαχρινός
Γιάννης Λιούμπας
Παναγιώτης Δημάκος
Κώστας Τριαντάφυλλος
Σωτήρης Κυρανάκος
Στέφανος Ματάκης
Μάρκος Καλούδης
Αγγελική Προκάκη
Τεχνικός Σύμβουλός: Ηλίας Ζαχαρόγιαννης
Συντονιστής: Δημήτρης Χαλβατζάρας
Γραμματέας: Γεωργία Σαγιαδινού

Επιτροπή Αθλητικών Υποδομών και εξοπλισμού
Πρόεδρος: Πέτρος Μαντάς
Μέλη: Αλέξης Αλεξόπουλος
Στέλιος Δημότσιος
Γιώργος Συμεωνίδης
Κώστας Βινατσέλας
Κώστας Γκιοζαλίτης
Ανδρέας Γκόγκας
Δημήτρης Χαλβατζάρας
Χρήστος Χρυσοστομίδης
Σπύρος Βασδέκης
Γιάννης Βούρος
Γραμματέας: Διονύσης Φουντουλάκης

Επιτροπή Αγώνων σε Δημόσιο Δρόμο και Βουνό
Πρόεδρο: Παναγιώτης Μελαχρινός
Μέλη: Γιάννης Μπόλας
Δημήτρης Χαχάμης
Αστέριος Τσιφτσόγλου
Νίκος Κιβρακίδης
Βαγγέλης Βασιλείου
Ηλίας Καφφές
Βαγγέλης Χατζατουριάν
Βασίλης Τζουμάκας
Γιώργος Αλεβιζάκης
Παναγιώτης Παπούλιας
Μάρκος Καλούδης
Χρήστος Χατζηβασιλείου
Στέφανος Ματάκης
Βασίλης Πλάτωνας
Δημήτρης Χαλβατζάρας
Άγγελος Προβατάς
Γιώργος Δούσης
Γιάννης Ποδιώτης
Παντελής Κολόκας

Γραμματέας: Άγγελος Προβατάς, Γεωργία Σαγιαδινού

Επιτροπή Επιμόρφωσης και Επιστημονικής υποστήριξης

Πρόεδρος: Γιώργος Γιατρουδάκης
Συντοντιστής: Σπύρος Κέλλης
Μέλη: Γιάννης Μυστακίδης
Κώστας Τριαντάφυλλος
Δημήτρης Σούλας
Ξένια Αργειτάκη
Γιάννης Κουτσιώρας
Χρήστος Μελέτογλου
Βαγγέλης Χατζατουριάν
Φρόσω Πατσού
Ειρήνη Μπαρμπαρούτση
Φωτεινή Αραμπατζή
Πλούταρχος Σαρασλανίδης
Γιώργος Κυπραίος
Διονύσης Χίσσας
Στέφανος Ματάκης
Θεόφιλος Πηλιανίδης
Γραμματέας: Φωτεινή Κασίδη

Κεντρική Επιτροπή Κριτών
Πρόεδρος: Ιάκωβος Πετσούλας
Μέλη: Γιάννης Μπόλας
Γεωργία Ζωγράφου
Σάββας Νικολαϊδης
Αστέριος Τσιφτσόγλου
Θόδωρος Βόσσος
Επρόσωπος Ομοσπονδίας κριτών
Κώστας Διαλυνάς
Γραμματέας: Διονυσία Παναγούλη

Επιτροπή Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων
Πρόεδρος: Παρασκευή Παχατουρίδου
Μέλη: Κωνσταντίνα Ρετσινά
Δημήτρης Πάππας
Ηλίας Καφές
Αστέριος Τσιφτσόγλου
Ζωή Βαρέλη
Παναγιώτης Αχλάδης
Γιάννης Βούρος
Γραμματέας: Βίλυ Μπάκα

Υγειονομική Επιτροπή
Πρόεδρος: Γιώργος Γιατρουδάκης
Μέλη: Διονύσης Χίσσας
Βασίλης Ζώης
Παναγιώτης Αντωνακάκης
Ανδρέας Γκόγκας
Δήμητρα Εμμανουήλ
Ελισάβετ Αναστασάκη
Εκπρόσωπος ΕΚΑΒ
Μιμή Μαρσέλου
Ιωάννης Κατσάρας
Γραμματέας: Ιωάννα Μπουζίκα, Κλεοπάτρα Παπανικόλάου, Φωτεινή Κασίδη

Επιτροπή Νησιωτικής Πολιτικής

Πρόεδρος: Κώστας Τριαντάφυλλος
Μέλη: Κωνσταντίνα Ρετσινά
Μιχάλης Παυλούς
Βασίλης Ζήκας
Δημήτρης Πάππας
Καλλιόπη Δαχτυλίδη
Κώστας Κελαηδίτης
Παναγιώτης Δεμερτζής
Χριστόφορος Ανδρουλιδάκης
Μάρκος Καλούδης
Νατάσσα Παγκάλου
Γιάννης Πετρής
Κώστας Διαλυνάς
Γιάννης Τζήκας

Οικονομική Επιτροπή
Πρόεδρος: Γιάννης Λιούμπας
Μέλη: Ηλίας Βασιλειάδης
Κώστας Βινατσέλας
Γιώργος Ζαφείρης
Δημήτρης Καρκατσέλης
Γιάννης Ψωμιάδης
Σταύρος Καραγγελής
Γραμματέας: Διονύσης Φουντουλάκης

Επιτροπή Προμηθειών
Πρόεδρος: Παναγιώτης Μελαχρινός
Μέλη: Αλέξης Αλεξόπουλος
Πέτρος Μαντάς
Κώστας Τριαντάφυλλος
Γιαννης Ψωμιάδης
Γραμματέας: Τάσος Κασιόλας/Νικής Μαδούρος

Δικαστική Επιτροπή
Πρόεδρος: Ιάκωβος Πετσούλας
Αναπληρωματικός πρόεδρος: Παναγιώτης Μελαχρινός
Γραμματέας: Παρασκευή Παχατουρίδου
Αναπληρωματικός γραμματέας: Παναγιώτης Δημάκος
Μέλη: Γιάννης Μαρακάκης
Γιάννης Μπόλας
Κώστας Τριαντάφυλλος
Αναπληρωματικά μέλη:
Ζωή Βαρέλη
Βαγγέλης Χατζατουργιάν
Δημήτρης Χαχάμης
Γραμματέας: Καλυψώ Δέρβου

Επιτροπή Μεταγραφών
Πρόεδρος: Παρασκευή Παχατουρίδου
Μέλη: Γιάννης Μυστακίδης
Γιάννης Κάρμης
Γιώργος Παναγόπουλος
Γιάννης Μαρακάκης

OSense O-Sense