Τα ονόματα των αθλητών και προπονητών, που θα ενταχθούν στις κατηγορίες σχεδιασμού της νέας χρονιάς, επικύρωσε σήμερα το διοικητικό συμβούλιο της ομοσπονδίας.
Πέντε βασικές κατηγορίες με συνολικά 58 αθλητές και αθλήτριες και τρεις κατηγορίες, που αφορούν στις προεθνιικές ομάδες Νέων Α/Γ, Εφήβων/Νεανίδων και Παίδων/Κορασίδων περιλαμβάνει ο φετινός σχεδιασμός. Χωρισμένοι σε τρεις κατηγορίες είναι οι συνολικά 28 ομοσπονδιακοί τεχνικοί, οι οποίοι θα συνεργαστούν τη νέα χρονιά με την ομοσπονδία.  
 

Διαβάστε τα κριτήρια συγκρότησης στις κατηγορίες σχεδιασμού  2015-2016

 

  ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ 01/10/2015- 31/09/2016
Α΄ Κατηγορία  
  ΑΘΛΗΤΗΣ- ΤΡΙΑ ΕΠΙΔΟΣΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ
1 Νικολέττα Κυριακοπούλου  (Επί Κοντώ) 4,83μ Π.Ρ. 3η Παγκ.Α/Γ,5ηΕυρ.Κλειστού
2 Κατερίνα Στεφανίδη   (Επί Κοντώ)     4,77μ 2η Ευρ.Κλειστού,15ηΠαγκ.Α/Γ
3 Αντώνης Μάστορας   (Ύψος) 2,31μ 2ος Ευρ.Κλειστού
4 Λυκούργος Τσάκωνας    (200μ.)         20.09 11ος Παγκ.Α/Γ
B΄ Κατηγορία
1 Κωνσταντίνος Φιλιππίδης  (Επί Κοντώ) 5,91μ Π.Ρ. 5ος Ευρ.Κλειστού
2 Λούης Τσάτουμας    (Μήκος)       8,09μ 4ος Ευρ.Κλειστού
3 Εμμανουήλ Καραλής  (Επι κοντώ) 5.25μ 3ος Παγκόσμιο Παίδων
4 Κώστας Δουβαλίδης    (110 μ. εμπ.-60μ.εμπ.)      13.33 Π.Ρ. 6ος Ευρ.Κλειστού,24ος παγκ.Α/Γ
5 Κώστας Μπανιώτης   (Ύψος) 2,31μ 14ος Παγκ.Α/Γ,12οςΕυρ.Κλειστού
6 Παρασκευή Παπαχρήστου  (Τριπλούν) 13,99μ 1η Ευρ.ομαδ. Α΄Κατηγορίας
Γ΄  Κατηγορία
1 Ζαχαρίας Τσαμουδάκης   (10000μ.Βάδην)         41:38:00 5ος Ευρ. Ε/Ν
2 Γιάννης Κυριαζής  (Ακοντισμός) 78,41μ 4ος Ευρ.Ε/Ν
3 Μαρία Μπελιμπασάκη  (100 μ. – 200 μ.)  23.12/43.80 23ηΠαγκ.Α/Γ
4 Τατιάνα Γκουσίν  (Υψος) 1,87μ(κλ) 16η  Ευρ.Νέων/Όριο αγώνα στόχο
5 Αναστασία Μαρινάκου  (800-1500μ.) 4.18.19 4ηΕυρ.Ε/Ν,8ηΕυρ.Ε/Ν(3000μ)
6 Μιχαήλ Αναστασάκης  (Σφυροβολία) 73,23μ 4ος Ευρ.Νέων
7 Παρασκευάς Μπατζάβαλης  (Ακοντισμός) 81,04μ 6ος Ευρ.Νέων
8 Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ   (20-50ΚΜΒάδην) 1:22:43/3:51:38 5ος Ευρωπ.Κυπ. Βάδην
9 Μιλτιάδης Τεντογλού  (Μήκος) 7.73μ 5ος Παγκοσμιο Π/Κ
10 Νικόλας Σκαρβέλης  (Σφαιροβολία) 19,82μ/18,96μ 6ος Ευρ.Νέων
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
1 Σοφία Υφαντίδου   (Έπταθλο)-World list 30η 6113 19η Παγκ.Α/Γ,2ηΕυρ.Κύπελλο
2 Ουρανία Ρεμπούλη  (Μαραθώνιος) 2:39:50  
3 Χάιδω Αλεξούλη  (Μήκος)-World list 32η 6,69μ 2η Βαλκανικό Πρωτ.Α/Γ
4 Αντιγόνη Ντρισμπιώτη  (20000μ ΒΑΔΗΝ) 1:33:51 28ηΕυρ.Κύπελλο Βάδην
5 Δέσποινα Ζαπουνίδου  (20ΚΜΒάδην) 1:33:07  
6 Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου  (Δισκοβολία) 61,40μ 23η Παγκ.Α/Γ
7 Σοφία Ρήγα  ( Μαραθώνιος) 2:39:52  
       
       
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΤΗΡΙΞΗΣ
  ΑΘΛΗΤΗΣ- ΤΡΙΑ ΕΠΙΔΟΣΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ
1 Ηλιάννα Κοροσίδου  ( Σφυροβολία) 66,47  
2 Γεωργία Κοκλώνη  100-4Χ100 11.47/43.80  
3 Ανδριάννα Φέρρα  200-4Χ100 23.61/43.80  
4 Μαρία Γάτου  100-4Χ100 11.70/43.80  
5 Ελισσάβετ Πεσιρίδου  100εμπ 4Χ100 13.31/43.80  
6 Ελένη Φιλάνδρα    (800 μ.)       2.03.36 16η Ευρ.Κλειστού
7 https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif,https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif,https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif
Δημήτρης Μπαλταδούρος  (Τριπλούν)
16,60μ 2ος Βαλκανικό Πρωτ.Α/Γ
8 Ανδρέας Δημητράκης  (800-1500μ.) 3.42.47/1.49.75  
9 Σπύρος Λεμπέσης (Ακοντισμός)         ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΕΝΟΣ  
10 Γιώργος Τρέμος   (Δισκοβολία) 59,35μ  
11 Ειρήνη Βασιλείου  (400μ) 53.50 2η Βαλκανικό Πρωτ.Α/Γ
12 Λορέλα Μάνου  (Επί Κοντώ) 4,40μ 2η Βαλκανικό Πρωτ.Α/Γ
13 Μάρκος Γκούρλιας  (1500μ-3000μ) 8.08.57 4ος Βαλκανικό Πρωτ.Κλειστού
14 Παναγιώτης Μπουζιάνης  (Σφαιροβολία) 17.70  
15 Κώστας Νακόπουλος  (800-1500μ.) 1.49.24/3.48.14 1ος Βαλκ. Πρωτ.Α/Γ
16 Ιωάννα Ζάκκα  -Ύψος 1,81μ  
17 Ευφροσύνη Θεοδώρου  (400μ.εμπ.) 58.51 23η Ευρ.Νέων
18 Μαρία Παρδαλού  (3000μ. Στήπλ) 10.34.14  
19 Παναγιώτης Μάντης  -Δέκαθλο 7173 βαθμούς  
20 Αναστασία Καρακατσάνη  (5000-10000μ.) 16.35.95  
21 Στέλλα Λεδάκη  (Επί Κοντώ) 4,40μ (κλ) 1η Βαλκανικό Πρωτ.Α/Γ κλειστού
22 Δημήτρης Πατσουκάκης  (Επί Κοντώ) 5,42μ Τραυματισμένος
23 Νίκη Πανέττα  (Τριπλούν) ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΕΝΗ  
24 Ευαγγελία Γαλένη  (Μήκος) 6,28μ  
25 Ευθυμία Κολοκυθά  (Μήκος) 6,34μ  
26 Μαρία Πιννή  (100μ.εμπ.) 13.56  
27 Ευθύμιος Στεργιούλης  (100-4χ100μ.) 6.68(60μ κλ.) Τραυματισμένος
28 Μιχαήλ Μερτζανίδης  (Μήκος) 7,70μ  
29 Ιωάννης Νυφαντόπουλος  100/4Χ100 10.41  
30 Παναγιώτης Ανδρεάδης  100/4Χ100 10.49  
31 Βίκτωρας Κρεμμύδας  (100μ-4Χ100μ) 10.57  
32 Κων/νος Ντεντόπουλος -20ΚΜ Βάδην 1.26.44  
33 Νικόλαος Ξενικάκης -Μήκος 7.63  
34 Ιωάννης Λουλάς  (400μ.εμπ.) 52.12 Με προβλήματα τραυματισμών
35 Αικατερίνη Κυριακοπούλου  (Ύψος) 1,81μ(κλ.) Με προβλήματα τραυματισμών
36 Νικόλαος Τσιώκος  (Τριπλούν) 15,50μ (κλ.) Με προβλήματα τραυματισμών
37 Εμμανουήλ Μακρής  (Τριπλούν) 16.06  
38 Δημήτρης Γράβαλος  (400 μ) 47.79  
39 Πέτρος Κυριακίδης  (400 μ) 47.51  
40 Μιχάλης Δαρδανελλιώτης  (400 μ) 47.59  
41 Κωνσταντίνος Νάκος  (400 μ εμπόδια) 51.95  
42 Χριστίνα Αλβερτσιάν  (τριπλούν) 13.27  
43 Παρασκευή Μακρή  (τριπλούν) 13.17  
44 Στυλιανή Τζικανούλα  (έπταθλο) 5337 βαθμοί  
45 Ολυμπία Πετσούδη (100 μ. εμπ.) 13.76  
46 Χριστόφορος Μερούσης (μαραθώνιος) 2.19.00  
47 Γεώργιος Τσάκωνας (μήκος) 7.78  
48 Αθηνά Κοίνη  ( 3000μ στίπλ) 9.28.42  
49 Δημοσθένης Μαγγίνας  (5.000μ- 10.000μ) 14.20.10/30.34.86  
50 Ευαγγελία Σοφάνη  (Σφαιροβολία) 16.20  
51 Δημήτρης Τσιάμης  (Τριπλούν) 16.28  
52 Άννα Βασιλείου  (400μ) 54.96  
53 Ευαγγελία Ζυγόρη  (400μ) 54.99  
54 Νικολάος Ευθαλιάδης  ( Ακοντισμός) 74.25  
55 Αλεξία Κανάκη  (400μ-400εμπ.) 55,33-60.10  
56 Αργυρώ Πιντή  (400μ-4x400) 55.60  
57 Μαρία - Ριγκέλτα Λιτσέvη  (400 εμπ.) 59.88  
58 Παναγιώτης Τρυβιζας  (100μ,4x100μ) 10.50  

59       Νίκος Καψής (μήκος)                                                                         7,72 μ.

Προεθνική Νέων Ανδρών/Γυναικών

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΕΥΡ.ΠΡΩΤ.ΝΕΩΝ 2017 ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΓΕΝ. ΕΠΙΔΟΣΗ 2015
1 Ηλιάνα Κοροσίδου -Σφυροβολία Κώστας Κοροσίδης 1995 66,47μ
2 Γεωργία Στεφανίδη -Επί Κοντώ USA 1995 4,15μ
3 Αικατερίνη Βαγενά -Επί Κοντώ   Βασίλης Μεγαλοοικονόμου 1995 4,15μ
4 Σταματία Σκαρβέλη -Σφαιροβολία USA 1995 15,78μ
5 Ιωάννα Ζάκκα -Ύψος Γιάννης Κουτσογιαννόπουλος 1996 1,81μ
6 Κωνσταντίνος Κωνσταντής -400μ.εμπ Κώστας Ψαράκης 1995 52.04
7 Ιωάννης Βαίτσης  -20ΚΜ Βάδην  Ναπολέων Κεφαλόπουλος 1995 1:29:39
8 Αλκηστις Γεωργίου - 100μ.εμπ. Χρήστος Τσιτουρίδης 1995 13.94
9 Ιβάν Μενγκλέμπεη - Σφυροβολία Γιάννης Κοντονιάσιος 1995 65,38μ
10 Παναγιώτα Βενιέρη -100μ Κώστας Βογιατζάκης 1995 11.83
11 Δέσποινα Μουρτά -400μ Κω/να Μπορνιβέλη 1996 54.70(14)
12 Παναγιώτης Μάντης -Δέκαθλο Μανώλης Ασπραδάκης 1995 7173 βαθμούς
13 Φράντσι Λατιφλάρι -Σφαιροβολία Γιώργος Μποτσκαριώβ 1996 17,31μ
14 Κυριάκος Ζώτος -Σφαίρα/Δίσκος Δημήτρης Μιχελαράκης 1996 16.68/50.55
15 Δήμος Τσούγιας /110μ.εμπ. Ιωάννα Σιώμου 1996 13.86
16 Χρήστος Κοτίτσας /800μ Βουλγαρία 1996 1.50.60
17 Γρηγόρης Καπρινιώτης /Δέκαθλο Παναγιώτης Γούλας 1995 6754 βαθμοί

 

Ε/Ν ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2016

α/α

ονοματεπώνυμο

Αγώνισμα

Επίδοση     2015

Προπονητής

Σύλλογος

Κριτήρια επιλογής

Έτος Γέννησης

1

Δημήτρης

Λεβαντίνος

400μ εμπ

53.08

U.S.A

Γ.Σ.Ηλιούπολης

Όριο IAAF2016

 

1997

2

Άγγελος

Βασιλείου

800μ

1:51:17

Χρήστος

Παπαχρήστος

Σ.Α.Κ.Α

Όριο ΕΑΑ 2015

 

1997

3

Νίκος

Ανδρικόπουλος

Τριπλούν

15,36μ

Δημήτρης

Δαμασκηνός

Αμεινίας Παλληνεύς

Όριο ΕΑΑ 2015

 

 

1997

4

Κων/να

Ρωμαίου

Τριπλούν

13,15μ

Παύλος

Σκορδίλης

Κερκυραϊκός  Γ.Σ.

Όριο IAAF2016

1997

5

Εριζαμπέλα

Τζένγκο

Σφαιροβολία

15,60μ

Γιώργος

Μποσκαριώφ

A.Σ.Κένταυρος

Οριο IAAF 2016

1997

6

Μιλτιάδης

Τεντόγλου 

Μήκος

7,73μ

Βαγγέλης

Παπανίκος

Γ.Σ.Γρεβενών

Οριο IAAF 2016 (Ε/Ν)

1998

7

Θανάσης

Καλάκος 

 

800μ

1:52:91

Μανώλης

Χάτζος

Γ.Σ.Γλυφάδας

Όριο IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015

 

1998

8

Μιχαήλ

Καρτσίνη

Δισκοβολία

55,76μ

Γιάννης

Μπαρλής

Πανελλήνιος

Όριο IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015

 

1998

9

Αλεξία

Πολυκράτη

400μ

55:37

Άννα

Ιακωβίδου

Σχολή Μωραϊτη

Όριο IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015

 

1998

10

Ολυμπία

Καραγιάννη

400μ εμπ

61.44

Κων/νος

Χήτας

Ολυμπιακή Δομή

Όριο IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015

 

1998

11

Άννα Κιάφα

400μ εμπ

61.30

Νίκος Ματζώλης

Αρχέλαος Κατερίνης

Όριο IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015

 

1998

12

Ελένη

Κουτσαλιάρη

Μήκος

6,19μ

Βαγγέλης Παπανίκος

Γ.Σ. Γρεβενών

Όριο IAAF- ΣΕΓΑΣ 2015

 

1998

13

Δημήτρης

Καραγιάννης

Επί κοντώ

5,05μ

Δημήτρης

Κυττέας

Κάμειρος 2009

Όριο IAAF- ΣΕΓΑΣ 2015

1998

14

Αφροδίτη

Μανιού

Ακοντισμός

52,06μ

Γιάννης

Αντωνακάκης

ΟΦΗ

Όριο IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015

 

1998

15

Γιώργος

Καλογεράκης

400μ εμπ

53.47

Αντώνης

Τσατσάκης

ΟΦΗ

Όριο IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015

 

1998

16

Μιχάλης

Παππάς

400μ

47.78

Κώστας Λώλης

Δωδώνη Ιωαννίνων

Όριο IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015

 

1998

17

Δημήτρης

Μονόπωλης

 

 

Τριπλούν

15,08μ

Παύλος

Σκορδίλης

Κερκυραϊκός  Γ.Σ.

Όριο IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015

 

1998

18

Κων/να

Σπανουδάκη

Δισκοβολία

45,55μ

Γιώργος

Μήλιος

Γ.Σ. Ελευθέριος Βενιζέλος

Όριο IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015

 

 

1998

19

Αθανασία

Βαίτση

Βάδην

(10.000μ)

49:47:00

Ναπολέων

Κεφαλόπουλος

ΑΟ Πεύκης

Όριο ΙΑΑF 2016

 

1998

20

Νικόλαος

Νεράτζης

Κοντώ

4,95μ

Παύλος

Σκορδίλης

Κερκυραϊκός  Γ.Σ.

Όριο IAAF-ΣΕΓΑΣ2015

 

1998

21

Χρήστος

Μουλιστάνος

 

 

Σφαιροβολία

18,27μ

Θανάσης

Μουλιστάνος

Α.Σ.Δοξάτου

ΌριοIAAF-ΣΕΓΑΣ2015

1998

22

Νίκη Ξυδώνα

 

 

Έπταθλο

5.146 βαθμούς

Θοδωρής

Ξυδώνας

ΑΓΕ Βοιωτίας

Όριο  IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015

 

1998

23

Μελίνα Καστρινού

Έπταθλο

4.942 βαθμούς

Μανώλης

Μαυράκης

ΟΦΗ

Όριο IAAF-ΣΕΓΑΣ2015

 

1998

24

Ελένη Γκέλη

Ακοντισμός

50,07μ

Χριστίνα

Λιοντάκη

ΓΑΣ Ιεράπετρας

ΌριοIAAF-  ΣΕΓΑΣ2015

 

1998

25

Νεφέλη Ράμμου

100μ εμπ.

14:15

Σταμάτης

Μάγος

ΑΓΕΣ Κάμειρος

Όριο IAAF-ΣΕΓΑΣ2015

 

1998

26

Δήμητρα Μποχώρη

Βάδην

   5.000μ

24:46:00

Νίκος

Κελεπούρης

Φίλιππος Βέροιας

Όριο IAAF-ΣΕΓΑΣ2015

 

1998

27

Νίκη Ναξάκη

Σφυροβολία

61,55μ

Παναγιώτης

Βάλσαμος

Πανιώνιος

Όριο IAAF-ΣΕΓΑΣ2015

 

1998

28

Θεόδωρος Αλεξιάδης

Ύψος

2,06μ

Γιώργος

Κουκουβιτάκης

Γ.Σ.Κηφισιάς

Όριο IAAF-ΣΕΓΑΣ2015

 

1998

 

Προεθνική Παίδων/Κορασίδων

1 Εμμανουήλ Καραλής 1999 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 5,25μ ΜΑΓΑΛΟΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ ΟΡΙΟ IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015
2 Αντώνης Μέρλος 1999 ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ ΥΨΟΣ 2,06μ ΔΑΜΒΟΥΝΕΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΡΙΟ IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015
3 Οδυσσέας Μουζενίδης 1999 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ 19,28μ ΜΠΟΤΣΚΑΡΙΟΒ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΡΙΟ IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015
4 Γιώργος Τζατζιμάκης 1999 ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ    Ν. ΙΩΝΙΑΣ 10.000μ ΒΑΔΗΝ 45:26:83 ΓΚΑΡΑΒΕΛΑΣ ΗΛΙΑΣ ΟΡΙΟ IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015
5 Παναγιώτης Μαντζουρόγιαννης 1999 ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ ΓΣ ΜΗΚΟΣ 7,30μ ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΟΡΙΟ IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015
6 Δημήτρης Τσίτσος 2000 ΟΦΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ 69,88μ ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΟΡΙΟ IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015
7 Μανώλης Καμτσικλής 1999 ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ 64,57μ ΧΡΙΣΤΟΓΛΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ 2016
8 Ιερόθεος Δρίτσας 1999 ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ 400μ. ΕΜΠ 55.02 ΗΛΙΑΣ ΚΩΣΤΑΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ 2016
9 Βασίλης Κοπανάς 1999 ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗ 800μ 1:53:30 ΙΑΚΩΒΙΔΟΥ ΑΝΝΑ ΟΡΙΟ ΕΑΑ 2016
10 Φλοριάν Στεφάν 1999 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 200μ 23.37 ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ 2016
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
11 Πασχαλίνα Παπαδοπούλου 2000 ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 100μ ΕΜΠ. 14.15 ΣΑΡΑΦΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΡΙΟ IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015
12 Δέσποινα Μαλταμπέ 1999 ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΥΨΟΣ 1,77μ ΔΑΜΑΣΚΗΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΟΡΙΟ IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015
13 Ζαφειρία Συνολάκη 1999 ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 100μ εμπ. / ΕΠΤΑΘΛΟ 14.03 ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΟΡΙΟ IAAF-ΣΕΓΑΣ 2015
14 Κωνσταντίνα Κουτσούκη 1999 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΥΨΟΣ 1,74μ ΧΟΝΔΡΟΚΟΥΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ 2016
15 Φωτεινή Μυστακίδου 1999 ΓΑΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 800μ 2:13:35 ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ 2016
16 Μαρία Μαγκουλιά 2000 ΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ 15,05μ ΚΟΥΤΕΛΑΣ ΞΕΝΟΦΩΝ ΟΡΙΟ ΕΑΑ 2016
17 Μυρτώ Κασσωτάκη 1999 ΓΣ ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 3,76μ  ΜΕΓΑΛΟΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ 2016
18 Δήμητρα Αλεξίου 1999 ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ 44,85μ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ 2016
19 Αναστασία Μήτσου 1999 ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 5.000μ. ΒΑΔΗΝ 25:15:37 ΣΕΦΕΡΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ 2016
20 Αλίκη Κοντογιάννη 1999 ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 5.000μ. ΒΑΔΗΝ 25:21:60 ΣΕΦΕΡΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ 2016
21 Αριάδνη Αδαμοπούλου 2000 ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 3,75μ ΣΤΕΦΑΝΗ ΦΩΤΗΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ 2016

 

Ομοσπονδιακοί Τεχνικοί 

 

     1.ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΚΕΝΤΡΟΥ ΥΨΗΛΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΑΘΗΝΑΣ

 

ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ

ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΘΛΗΤΩΝ

1

Μανώλης Καραγιάννης

Νικολέττα Κυριακοπούλου, Πέτρος Χατζίου, Ελένη Πόλακ

2

Δημήτρης Κυτέας

Κώστας Φιλιππίδης, Δημήτρης Καραγιάννης, Παναγιώτης Λάσκαρης

3

Δημήτρης Βασιλικός

Λούης Τσάτουμας, Δημήτρης Μπαλταδούρος

4

Χρήστος Παπαχρήστος

Ελένη Φιλάνδρα, Κώστας Νακόπουλος, Αναστασία Μαρινάκου, Αθηνά Κοίνη, Αγγελος Βασιλείου

5

Θωμάς Κυριαζής

Παρασκευάς Μπατζάβαλης, Γιάννης Κυριαζής, Θεοδώρα Αραμπατζή, Παναγιώτης Μπουζιάνης

6

Μιχάλης Γωγιωτάκης

Μαρία Μπελιμπασάκη

7

Αλέξανδρος Παπαδημητρίου

Μιχάλης Αναστασάκης

8

Ιωάννα Σιώμου

Ελισάβετ Πεσιρίδου, Δήμος Τσούγιας

9

Βασίλης Μεγαλοοικονόμου

Εμμανουήλ Καραλής, Κατερίνα Βαγενά, Μυρτώ Κασσωτάκη

10

Γιάννης Μπαρλής

Ευαγγελία Σοφάνη, Μιχάλης Καρτσίνη

11

Κώστας Βογιατζάκης

Βασίλης Τσούσης – Ραφαέλα Σπανουδάκη, Παναγιώτα Βενιέρη

12

Παναγιώτης Χαραμής

Ουρανία Ρέμπουλη, Αναστασία Καρακατσάνη, Κώστας Γκελαούζος, Βαγγέλης Μυλωνάς

13

Χρήστος Παπαδόπουλος

Γιώργος Τρέμος, Ιάσων Θανόπουλος

14

Φρανσουά Ντοφέν

Νίκος Τσιώκος. Φραγκίσκος Κασσωτάκης

 

2.ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΚΕΝΤΡΟΥ ΥΨΗΛΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.

 

 

ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ

ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΘΛΗΤΩΝ

1

Γιώργος Τσούγκος

Κώστας Μπανιώτης,

2

Χαράλαμπος Σδρόλας

Κώστας Δουβαλίδης

3

Κυριάκος Μηνάς

Σοφία Υφαντίδου, Ολγα Καστανά

4

Κώστας Κοροσίδης

Ηλιάνα Κοροσίδου, Γιάννης Μπέικος

5

Κώστας Χήτας

Ολυμπία Καραγιάννη, Μιχάλης Μερτζανίδης

6

Πηνελόπη Παρχαρίδου

Γιάννης Λουλάς, Δημήτρης Γράβαλος, Τρύφων Μπεκτσής, Δημήτρης Βλάχας

7

Νίκος Στυλιανίδης

Νίκος Ξενικάκης, Αντώνης Στυλιανίδης,

8

Θωμάς Πάντος

Ευθυμία Κολοκυθά

9

Δημήτρης Τσιφτσόγλου

Ευαγγελία Γαλένη, Εμμανουήλ Μακρής, Παύλος Μπόφτσης, Παρασκευή Μαρή

 

3. ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

 

 

ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ

ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΘΛΗΤΩΝ

1

Παύλος Σκορδίλης

Κωνσταντίνα Ρωμαίου, Δημήτρης Μονόπωλης, Παναγιώτης Μαντζουρόγιαννης, Νίκος Νεράτζης

2

Βαγγέλης Παπανίκος

Μιλτιάδης Τεντόγλου, Ελένη Κουτσαλιάρη

3

Δημήτρης Δαμασκηνός

Νίκος Ανδρικόπουλος, Δέσποινα Μαλταμπέ

4

Γιώργος Μποτσκαριώβ

Φράνσι Λατιφλάρι, Ενζαμπέλα Τζένγκο, Οδυσσέας Μουζενίδης

5

Θανάσης Δεληγιάννης

Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, Ζαχαρίας Τσαμουδάκης

 

 

 

 
Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button