Διεξήχθησαν στο ΕΑΚ Χανίων Έλενα Βενιζέλου τα ΑΠΤΕΡΑ 2015 που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης με συμμετοχή αθλητών από τους Νομούς Χανίων – Ρεθύμνης και Ηρακλείου. 
Ξεχώρισαν με τις επιδόσεις τους  οι Μανώλης και Κώστας Κουτσουκλάκης στα 100μ
 με 11.12 και 11.14 αντίστοιχα, ο Κυριάκος Κολομβάκης στο επι κοντώ με 4.70μ, ο Μανόλης Μιχαήλ στην σφαιροβολία με 15.53μ και η κορασίδα Κωνσταντίνα Σπανουδάκη με 42.10μ στην δισκοβολια.
 
Οι νικητές
100μ Ανδρών (Ανεμος +0.2) Μανόλης Κουτσουκλάκης (Ολυμπιάδα Κομοτινής) 11.12, Κώστας Κουτσουκλάκης (Ολυμπιάδα Κομοτινής) 11.14, Αρτεμάκης Λεωνίδας (Βενιζέλος) 11.90
200μ Ανδρών (Ανεμος: 0.0) Μποτωνάκης Αντώνης (ΑΟ Κυδων) 23.64
400μ Ανδρών : Πόπα Γεωργιος (ΑΟ Κισσάμου) 54.20, Τσοντάκης Γιάννης (Βενιζέλος) 54.71
800μ Ανδρών : Λεβνεντάκης Ιωσηφ (Κύδων) 2.19.56
Άλμα σε ύψος Ανδρών: Μανουσέλης Νικ.(Βενιζέλος) 1.80μ
Άλμα επι κοντώ Ανδρών: Κιοσέ (Βενιζέλος) 3.90μ
Άλμα σε μήκος Ανδρών : Σκουλούδης Γιάννης (Βενιζέλος) 6.55μ
Άλμα τριπλούν Ανδρών: Καρτσωνάκης Χρήστος (Βενιζέλος) 10.00μ
Σφαιροβολία Ανδρών : Μιχαήλ Εμμαν.(Βενιζέλος) 15.53μ
Δισκοβολία Ανδρών : Κίτος Σταύρος (ΓΕΗ) 43.57μ, Φρουδάκης Αλεξ.(ΓΕΗ) 41.58μ, Παπργυρίου Αθανάσιος (Βενιζέλος) 40.22
Ακοντισμός Ανδρών : Πετίδης Γιάννης (Βενιζέλος) 52.60μ, Πισκοπάκης Γιάννης (Νίκη Βύρωνα) 50.41
100μ Γυναικών : (Άνμεος :+0.60) Καρεφυλλάκη Εμμαν.(Κύδων) 13.84
200μ Γυναικών : (Άνεμος +0.10) Μιχελάκη Δέπσοινα (Αρκάδι) 28.93
400μ Γυναικών : Χανιωτάκη Μαριλένα (Αρκάδι) 65.65, Τζίτζικα Μαρία (Αρκάδι) 66.33
800μ Γυναικών : Γραμματικάκη Μαρί (ΟΦΗ) 2.42.59, Σούζου Ευτ.(Αρκάδι) 2.50.29
Άλμα σε μήκος Γυναικών : Σούσκα Αθηνά (Βενιζέλος) 4.88μ
Άλμα Τριπλούν Γυναικών : Δημητρακοπούλου Χαρά (Βενιζέλος) 10.85μ
Σφαιροβολία Γυναικών : Ζάρα Παρασκ.(Αρκάδι) 9.92μ, Βελανάκη Κυρ.(Βενιζέλος) 9.50μ
Δισκοβολία Γυναικών: Αϊβαλιώτη Αικατ.(ΓΕΗ) 42.69μ, Σπανουδάκη Κωνσταντίνα (Βενιζέλος) 42.10μ, Ψαράκη Ευαγγελια (ΟΦΗ) 40.27μ
Άλμα επι κοντώ εφήβων: Κολομβάκης Κυριάκος (Βενιζέλος) 4.70μ, Σαχόλι Διονύσης (Βενιζέλος) 3.90μ
Σφαιροβολία Εφήβων (6κιλ) Βουρλάκης Λευτ.(Βενιζέλος) 13.85μ
Σφαιροβολία Παίδων (5κιλ) Βουρλάκης Λευτ.(Βενιζέλος) 16.65μ, Γούναρης Γεώργιος 13.20μ
Δισκοβολία Παίδων (1κιλ): Στρατουδάκης Γιώργ.(Βενιζέλος) 43.85μ
Ακοντισμός Παίδων (700γρ) : Μόνι Βασίλ.(Βενιζέλος) 48.13μ
Άλμα επί κοντώ Κορασίδων : Ανδρεάκη Ραφ.(Βενιζέλος) 2.80μ
Σφαιροβολία Κορασίδων (3κιλά): Σπανουδάκη Κωνσταντ.(Βενιζελος) 12.65μ
Ακοντισμός Κορασίδων (500γρ) Σαβιλάκη Μ.(Βενιζέλος) 25.40μ
80μ ΠΠΑ΄ (Ανεμος -0.90) Τσιχλακης  Κωνσταν. (ΑΟ Κισσαμου) 10.64
150μ ΠΠΑ΄ (Ανεμος:+0.20) Σαριδακης Γεωργιος (ΑΟ Κισσαμου) 18.53
300μ ΠΠΑ΄: Μπενακης Δημήτρης (Βενιζέλος) 43.71
600μ ΠΠΑ΄:Αλεξιάδης Φώτης (Βενιζέλος) 1.35.15
1000μ ΠΠΑ΄: Παπαηλιάκης Η.(Βενιζέλος) 3.15.17
Άλμα σε μήκος ΠΠΑ¨: Καρτσωνάκης Χ.(Βενιζέλος) 5.38μ
Σφαιροβολία ΠΠΑ΄(4κιλ) : Κτενιαδάκης Ε.(Κύδων) 1.230μ
Δισκοβολία ΠΠΑ΄(1κιλ) : Κτενιαδάκης Εμ.(Κύδων) 39.66μ
Ακοντισμός ΠΠΑ΄(600γρ) : Αλεξάκης Δημ.(ΓΕΗ) 44.05μ
80μ ΠΚΑ΄(Άνεμος +0.2): Ευθυμάκη Χρύσα (Κύδων) 10.89
150μ ΠΚΑ¨(΄Ανεμος : +0.4): Ευθυμάκη Χρ.(Κύδων) 20.75
300μ ΠΚΑ¨: Μπικέσκου Χριστ.(Αρκάδι) 44.86
600μ ΠΚΑ¨: Φραγκεδάκη Μαρία (Κύδων) 1.52.73
1000μ ΠΚΑ¨: Σαρρή Περ.(Βενιζέλος) 3.55.59
80μ εμπ.ΠΚΑ΄(Άνεμος +0.7) Τσιμπουροπούλου Ευανθ.(Αρκάδι) 15.75
Άλμα σε μήκος ΠΚΑ¨: Μέτα Εγκλαντίνα (ΟΦΗ) 4.82μ
Σφαιροβολία ΠΚΑ¨(3κιλ) Αγγελάκη Άννα (Βενιζέλος) 9.94μ
Δισκοβολία ΠΚΑ¨: Φραγκάκη Νίκη (Κύδων) 29.99μ
Ακοντισμός ΠΚΑ΄(500γρ) Γεωργουδάκης Σοφία (Κύδων) 27.07μ
 
Τα πλήρη αποτελέσματα στο site της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης (www.eas-segas-kritis.gr)
 
 
OSense O-Sense