Ιανουάριος
20 Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 50χλμ. βάδην Ανδρών - Γυναικών,
Σχινιάς/Μαραθώνα

Φεβρουάριος

9-10 Σαβ. - Κυρ, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού Α/Γ και συνθέτων, ΣΕΦ
10 Κυρ.Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)
16 Σαβ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)
24 Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα σε ανώμαλο δρόμο

Μάρτιος

1-3 Παρ. - Κυρ, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κλειστού στίβου, Γλασκώβη

9-10 Σαβ. - Κυρ, Ευρωπαϊκό Χειμερινό Κύπελλο ρίψεων, Σαμαρίν (Σλοβακία)
17 Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου δρόμου, Αθήνα
17 Κυρ. 8ος Ημιμαραθώνιος Αθήνας, Αθήνα
23 Σαβ. Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων, Θεσσαλονίκη
24 Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 20χλμ. βάδην Α/Γ, Κ23

30 Κυρ. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα σε ανώμαλο έδαφος, Άαρχους (Δανία)

Απρίλιος

7 Κυρ. Μαραθώνιος Μ. Αλέξανδρος, Θεσσαλονίκη
20 Σάβ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην
21 Κυρ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, Κίεβο (Ουκρανία)
24 Τετ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000μ. Α/Γ, Κ23, Κ20


Μάιος

11-12 Σαβ. - Κυρ. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Σκυταλοδρομικών, Γιοκοχάμα (Ιαπωνία)

18 Σάβ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα βουνού, Καµπουλουνγκ Μολντοβενεσκ (Ρουμανία)

19 Κυρ. Ευρωπαϊκό Κύπελλο βάδην, Άλιτους (Λιθουανία)
29 Τετ. Γκραν Πρι Αλεξάνδρεια, Εδεσσα (International meeting with national permit)


Ιούνιος
5 Τετ. Μίτινγκ Αλμάτων, Καλλιθέα (International meeting with national permit)
8 -9 Σάβ.- Κυρ.  Μίτινγκ Συνθέτων, Νάξος (International meeting with national permit)
9 Κυρ. Διεθνές μίτινγκ "Βενιζέλεια- Χανιά", Χανιά (Classic meeting)
9 Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ορεινού δρόμου
12 Τετ. Women Gala, Φιλοθέη (Special Premium Meetings)
19 Τετ. Παπαφλέσσεια, Καλαμάτα (International meeting with national permit)
21 Παρ. Athens Street Pole Vault, Αθήνα (Special Premium Meetings)
22- 23 Σαβ. - Κυρ, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20

23-28 Σαβ. - Παρ. Ευρωπαϊκοί Αγώνες, Μίνσκ (Λευκορωσία)
29-30 Σαβ. Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ23

Ιούλιος

3 Τετ. Γκραν Πρι, Αργος Ορεστικό (International meeting with national permit)
5-6 Παρ. - Σαβ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20, Κλουζ (Ρουμανία)

6 Σαβ. Ευρωπαϊκό Κύπελλο 10.000 μ.., Λονδίνο (Μ. Βρετανία)
6-7 Σαβ. -Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18

6-7 Σαβ.- Κυρ. Ευρωπαϊκό Κύπελλο Συνθέτων, Σούπερ Λίγκα, Α- Β΄κατηγορία
10 Τετ. Γκραν Πρι Τοφάλεια, Πάτρα (International meeting with national permit)

11-14 Πεμπ. - Κυρ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ23, Γκάβλε (Σουηδία)
13 Σαβ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ18, Κράγιεβο (Σερβία)
17 Τετ.  Γκραν Πρι Δαβιτζόγλεια, Καβάλα (International meeting with national permit)

18-21 Πεμπ. - Κυρ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ20, Μπόρας (Σουηδία)
20 Σαβ. Δρόμεια, Βάρη (International meeting with national permit)

20-28 Ολυμπιακό φεστιβάλ Νεότητας Κ18, Μπακού (Αζερμπαιτζάν)
27-28 Σαβ. - Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ
27-28 Σαβ.- Κυρ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα σκυταλοδρομιών, Ερζουρούμ (Τουρκία)


Αύγουστος
3-4 Σαβ. - Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συνθέτων Α/Γ, Κ23, Κ18

9-11 Παρ. - Κυρ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ομάδων Σούπερ Λίγκα, Μπίντγκοζ (Πολωνία)

Σεπτέμβριος

2-3 Δευτ. - Τρ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ,  Πράβετς (Βουλγαρία)
6 Παρ.  Σιθώνεια, Νικήτη (International meeting with national permit)

28/9-6/10 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Α/Γ, Ντόχα (Κατάρ)

Νοέμβριος

3 Κυρ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Βελιγράδι (Σερβία)
9 Σαβ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου, Μπεράνε (Μαυροβούνιο)
10 Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Αθήνα
10 Κυρ. Μαραθώνιος Αθήνας, Αυθεντικός, Αθήνα

Δεκέμβριος

8 Κυρ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα σε ανώμαλο έδαφος