Αγωνιστικό πρόγραμμα 2018 – Σ.Ε.Γ.Α.Σ.

 

Ιανουάριος

7/1 Κυριακή Ημερίδα κλειστού ΠΠ/ΠΚ Α, ΠΠ/ΠΚ Β, μίνι Άγιος Κοσμάς
13/1 Σάββατο Ημερίδα κλειστού Α/Γ, Κ18, ΠΠ/ΠΚ Α, ΠΠ/ΠΚ Β, μίνι Άγιος Κοσμάς
14 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 50χλμ. βάδην Α/Γ, Σχινιάς
20/1 Σάββατο Ημερίδα κλειστού Α/Γ, Κ18, ΠΠ/ΠΚ Α, ΠΠ/ΠΚ Β, μίνι Άγιος Κοσμάς
26 Παρασκευή Ημερίδα Κλειστού Στίβου, ΣΕΦ
27/1 Σάββατο Ημερίδα κλειστού ΠΠ/ΠΚ Α, ΠΠ/ΠΚ Β, μίνι Άγιος Κοσμάς
28 Κυριακή Περιφερειακό Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος

Φεβρουάριος

3/2 Ημερίδα κλειστού Α/Γ, Κ18, ΠΠ/ΠΚ Α, ΠΠ/ΠΚ Β, μίνι Άγιος Κοσμάς
10 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου Ε-Ν (U20), Σόφια (Βουλγαρία)
10-11 Σάββατο -Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτ. Κλειστού Στίβου, ΣΕΦ
17 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ κλειστού στίβου, Κωνσταντινούπολη
25 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα δρόμου σε Ανωμάλο Έδαφος, Τρίκαλα

Μάρτιος

1-4 Πέμπτη-Κυριακή 17o Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου ,
Μπέρμιγχαμ
10 -11 Σάββατο - Κυριακή 18ο Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ρίψεων (Α/Γ,Κ23),
Λέιρια/Πορτογαλία
11 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτ. Βάδην 20χλμ. Α/Γ - Κ23, Μέγαρα
17 Σάββατο Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων, Θεσσαλονίκη
18 Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Λεμεσός
18 Κυριακή 7ος Ημιμαραθώνιος Αθήνας, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου
24 Σάββατο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, Βαλένθια/Ισπανία
24 Σάββατο Run Greece, Λάρισα
24 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10χλμ. σε δημόσιο δρόμο, Λάρισα
27-28 Τρίτη-Τετάρτη Σχολικοί Αγώνες (Β΄Φάση - Όμιλοι)
31 Σάββατο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κ18

Απρίλιος

14 Σάββατο "Χατζηαδαμίδεια", αγώνες ρίψεων, Κιλκίς

14 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Βάδην, Πίροτ (Σερβία)
14 Σάββατο Διασυλλογικοί Αγώνες ΠΠ-ΠΚ Β΄ (Α΄Αγώνας)
14 Σάββατο 2οι "Ηράκλειοι Δρόμοι 2018", Θεσσαλονίκη
14 Σάββατο "Φωτιάδεια 2018", Πάτρα
19-20 Πέμπτη - Παρασκευή Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα
22 Κυριακή Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ A΄
22 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινού Δρόμου
28 Σάββατο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Α/Γ (Α΄αγώνας)
29 Κυριακή Run Greece, Ηράκλειο

Μάιος

2 Τετ.- 9 Τετ. Παγκόσμια Γυμνασιάδα, Μαρακές (Μαρόκο)
5 Σάββατο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα βάδην ομάδων, Τάισανγκ (Κίνα)
5 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ορεινού δρόμου, Βρσατς (Σερβία)
5 Σάββατο "Φεστιβάλ ρίψεων", Τρίπολη
5 Σάββατο Καποδίστρεια, Κέρκυρα
5 Σάββατο Βεργώτεια, Αργοστόλι
5 Σάββατο Μάχη Κρήτης, Χανιά
5 Σάββατο Ορσίππεια, Μέγαρα
5-6 Κυριακή Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Συνθέτων Α/Γ, Κ18
6 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000μ. Α/Γ, Κ23 και Εφήβων, Λουτράκι
12 Σάββατο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Α/Γ (β΄αγώνας)
13 Κυριακή Run Greece και ημιμαραθώνιος, Καστοριά
19 Σάββατο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ Β΄ (β' αγώνας)
19 Σάββατο "Χανιά 2018, Χανιά
19 Σάββατο "Αμεινίας Παλληνεύς", Παλλήνη
19 Σάββατο Αλέκα Σιούλη, Πάτρα
20 Κυριακή Run Greece, Γιάννενα
20 Κυριακή "Κώστας Γιαταγάνας", αγώνες ρίψεων, Αθήνα
24 Πέμπτη Athens Street Pole Vault, πλατεία Συντάγματος, Αθήνα
26 Σάββατο Αγώνες ρίψεων "Κώστας Σπανίδης", Θεσσαλονίκη
26 Σάββατο Αγώνες Αλμάτων, Καλλιθέα
26 Σάββατο Θώδεια, Λουτράκι
26 Σάββατο Αχίλλεια, Γρεβενά
27 Κυριακή "Ευάγγελος Δεπάστας", Σχηματάρι
27 Κυριακή Ιοίνιοι Αγώνες, Λευκάδα
27 Κυριακή Χειμωνίδεια, Θεσσαλονίκη
30 Τετάρτη 1ο Γκραν Πρι "Αλεξάνδρεια", Εδεσσα

Ιούνιος

2 Σάββατο "Βενιζέλεια 2018", Χανιά
2-3 Σάββατο- Κυριακή Διεθνές μίτινγκ Συνθέτων Α/Γ, Νάξος
2 Σάββατο "Δημήτρης Βραϊμάκης", Χαλκίδα
2 Σάββατο Αιγιάλεια, Αίγιο
2 Σάββατο "Νίκος Ζαχαριάδης", Θεσσαλονίκη
3 Κυριακή "Γιτάνεια", Ηγουμενίτσα
3 Κυριακή "Πιερράκεια", Σκάλα Λακωνίας
6 Τετάρτη "Λασσάνεια", Κοζάνη
9 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ18, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)
9 Σάββατο "Παπαφλέσσεια 2018", Καλαμάτα
9 Σάββατο "Κνώσεια", Ηράκλειο
9 Σάββατο “Ελευθέρια”, Κιλκίς
9-10 Σάββατο "Παπαναστάσεια", Αθήνα
9-10 Σάββατο - Κυριακή Μεσογειακοί Αγώνες Κ23
10 Κυριακή “Νίκος Κοτσίδης”, Θεσσαλονίκη
13 Τετάρτη Women Gala, Φιλοθέη
13 Τετάρτη Πανιώνια, Νέα Σμύρνη
16 -17 Σάββατο - Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20, Τρίκαλα
20 Διεθνές μίτινγκ ρίψεων "Σιθώνεια", Νικήτη
23-24 Σάββατο - Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18, Κατερίνη
23 -24 Σάββατο - Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20, Προύσα (Τουρκία)
27 Τετάρτη Αέτεια, Θεσσαλονίκη
27-30 Μεσογειακοί Αγώνες, Ταραγόνα (Ισπανία)
30 Ιουνίου 1/7 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ Α΄, Χαλκίδα/Καβάλα

Ιούλιος

30 Ιουνίου 1/7 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ Α΄ Χαλκίδα/Καβάλα
1 Κυριακή 17ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ορεινού Δρόμου & Βουνού (Α/Γ,Κ20), Σκόπια
4 Τετάρτη 2ο Γκραν πρι, Αργος Ορεστικό
5- 8 Πέμπτη- Κυριακή Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ18, Γκιορ (Ουγγαρία)
7 Σάββατο Ηράκλεια, Ηράκλειο
7 Σάββατο "Τάσος Ξένος", Χολαργός
7-8 Σάββατο-Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συνθέτων Α/Γ, Κ23, Κ20, Κ18, Θεσσαλονίκη
8 Κυριακή Τοφάλεια, Πάτρα
10-15 Τρίτη- Κυριακή Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κ18, Τάμπερε (Φινλανδία)
14- 15 Σάββατο - Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ, Πάτρα
14- 15 Σάββατο - Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα σκυταλοδρομιών, Ερζεμούρ (Τουρκία)
18 4ο Γκραν Πρι "Δαβιτζόγλεια", Καβάλα
20- 21 Παρασκευή – Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ, Στάρα Ζαγόρα
24-25 Τρίτη- Τετάρτη Συνάντηση Κύπρος/Ελλάς, Κύπρος
28-29 Σάββατο - Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ23, Λάρισα

Αύγουστος
7-12 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ, Βερολίνο

Σεπτέμβριος

8-9 Σάββατο -Κυριακή IAAF Continental Cup
16 Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, Σεράγεβο (Βοσνία - Ερζεγοβίνη)
16 Κυριακή Κωνσταντινίδεια, Νάουσα
22 Σάββατο "ΔίϊΑ εν Ολύμπω", Κατερίνη
29 Σάββατο Μπεκιάρεια, Σέρρες
30 Κυριακή Run Greece, Αλεξανδρούπολη

Οκτώβριος

1-12 3οι Καλοκαιρινοί Αγώνες Νεότητας, Μπουένος Άιρες (Αργεντινή)
6-7 Σάββατο- Κυριακή 30οι Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες
7 Κυριακή Run Greece, Πάτρα
13 Σάββατο "Δήλεια", Μύκονος
14 Κυριακή Run Greece, Ρόδος

Νοέμβριος

4 Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα σε ανώμαλο δρόμο, Μποτοσάνι (Ρουμανία)
11 Κυριακή Μαραθώνιος Αθήνας, Αυθεντικός
11 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου

Δεκέμβριος

9 Κυριακή 25ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Α/Γ,Κ23,Κ20),
Τίλμπρουγκ (Ολλανδία)
15 Σάββατο "Λιοφίλια", Αγιος Δημήτριος