Ιανουάριος

Κυριακή 16 Περιφερειακοί Αγώνες σε ανώμαλο έδαφος
Κυριακή 23 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα βάδην 35χλμ Α/Γ, Μέγαρα
Κυριακή 23 Περιφερειακοί Αγώνες σε ανώμαλο έδαφος
Σάββατο 29 Ημερίδα κλειστού, Άγιος Κοσμάς
Σάββατο 29 Ημερίδα κλειστού, Θεσσαλονίκη
Σάββατο 29 Ημερίδα κλειστού, Πάτρα
Κυριακή 30 Μεσογειακοί κλειστού στίβου Κ23, Βαλένθια ή Βαρκελώνη (Ισπανία) - ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ
Κυριακή 30 Περιφερειακοί Αγώνες σε ανώμαλο έδαφος

Φεβρουάριος
Σάββατο 5 Ημερίδα κλειστού στίβου ΣΕΦ, Πειραιάς
Σάββατο 5 - Κυρακή 6 Περιφερειακοί Αγώνες σε ανώμαλο έδαφος
Σάββατο 12 Βαλκανικό Πρωτάθλημα κλειστού στίβου Κ20, Βελιγράδι (Σερβία)
Κυριακή 13 Ημερίδα κλειστού στίβου ΣΕΦ, Πειραιάς
Κυριακή 20 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος, Τρίκαλα
Σάββατο 26 – Κυριακή 27 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου ΣΕΦ, Πειραιάς

Μάρτιος
Παρασκευή 4 – Σάββατο 5 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ομάδων βάδην, Μουσκάτ (Ομάν)
Σάββατο 5 Βαλκανικό Πρωτάθλημα κλειστού στίβου Α/Γ, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)
Σάββατο 5 «7ο Κύπελλο ρίψεων», Ηράκλειο
Σάββατο 12 – Κυριακή 13 Ευρωπαϊκό κύπελλο ρίψεων, Λεϊρία (Πορτογαλία)
Παρασκευή 18 – Κυριακή 20 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου, Βελιγράδι (Σερβία)
Κυριακή 20 10ος Διεθνής Ημιμαραθώνιος Αθήνας
Κυριακή 20 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, Αθήνα

Απρίλιος
Σάββατο 2 Διασυλλογικοί αγώνες Κ14, Α΄αγώνας
Κυριακή 3 Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην Α-Γ, Ελλάδα
Κυριακή 10 Βαλκανικό Πρωτάθλημα ημιμαραθωνίου, Τίρανα (Αλβανία)
Κυριακή 10 Run Greece Ηράκλειο
Σάββατο 16 – Κυρ 17 Διασυλλογικοί αγώνες K16
Κυριακή 17 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ορεινού δρόμου
Κυριακή 17 "Μάχη Κρήτης", Χανιά
Τρίτη 19 – Τετάρτη 20 Διασυλλογικοί αγώνες συνθέτων Α/Γ, Κ18
Παρασκευή 29 – Σάββατο 30 Διασυλλογικοί αγώνες Α/Γ και σύνθετα Κ16

Μάιος

Παρασκευή 4 "Πανιώνεια", Αθήνα
Σάββατο 7 – Κυριακή 8 Διασυλλογικοί αγώνες Κ18
Σάββατο 7 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000μ Α/Γ, Α/Γ Κ23
Κυριακή 8 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα βάδην 20.000μ. Α/Γ, Α/Γ Κ23
Κυριακή 8 "Patras Race Walking Festival", Πάτρα
Παρασκευή 13 – Κυριακή 22 Παγκόσμια Γυμνασιάδα, Νορμανδία (Γαλλία)
Παρασκευή 13 "Kalamata Street Pole Vault", Καλαμάτα
Σάββατο 14 – Κυριακή 15 Διασυλλογικοί αγώνες Κ14
Σάββατο 14 «Βεργώτεια 22», Κεφαλονιά
Σάββατο 14 Βαλκανικό Πρωτάθλημα ορεινού δρόμου, Καμπουλούνα (Ρουμανία)
Κυριακή 15 Run Greece Καστοριά
Κυριακή 15 Φεστιβάλ ρίψεων, Τρίπολη
Τρίτη 17 «2ο Αλεξανδρινό μίτινγκ», Αλεξάνδρεια
Σάββατο 21 «Παπαφλέσσεια 22», Καλαμάτα
Σάββατο 21 – Κυρ 22 Διεθνές μίτινγκ συνθέτων αγωνισμάτων, Νάξος
Σάββατο 21 Αμεινίας, Παλλήνη
Κυριακή 22 Ορσίπεια, Μέγαρα

Κυριακή 22 Ιόνιοι Αγώνες, Λευκάδα

Τετάρτη 25 Διεθνές μίτινγκ αλμάτων, Καλλιθέα
Τετάρτη 25 «Αλεξάνδρεια 22», Έδεσσα
Σάββατο 28 Ευρωπαϊκό κύπελλο 10.000 μ., Πασέτ (Γαλλία)

Σάββατο 28 Αιγιάλεια, Αίγιο

Κυριακή 28 "Ν. Ζαχαριάδης"", Θεσσαλονίκη"

Κυριακή 29 «Βενιζέλεια-Χανιά 22», Χανιά
Κυριακή 29 "2ο Φεστιβάλ δρόμων ημιαντοχής", Βύρωνας
Κυριακή 29 "Αχίλλεια"", Γρεβενά


Ιούνιος
Τετάρτη 1 Filothei Women Gala, Φιλοθέη
Πέμπτη 2  «Δρόμεια 22», Βάρη

Σάββατο 4 "Νίκη Μπακογιάννη", Λαμία

Σάββατο 4 "Φεστιβάλ Δρόμων Αντοχής", Καρδίτσα

Σάββατο 4 «Σιθώνεια» διεθνές μίτινγκ ρίψεων, Νικήτη (Χαλκιδική)
Σάββατο 4 "Γιτάνεια", Ηγουμενίτσα
Σάββατο 4 Ελευθέρια, Κιλκίς

Σάββατο 4 "Κνώσεια"", Ηράκλειο
Σάββατο 4 Διασυλλογικοί αγώνες Κ14 Β΄ αγώνας
Σάββατο 4 – Κυρ 5 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συνθέτων αγωνισμάτων Κ23, Κ18, Πάτρα

Σάββατο 4- Κυριακή 5 Βαλκανικό Πρωτάθλημα σκυταλοδρομιών, Ερζουρούμ
Κυριακή 5 «Άργος Ορεστικό», Άργος Ορεστικό

Κυριακή 5 Χειμωνίδεια, Θεσσαλονίκη
Παρασκευή 10 ή 25/9 Βαλκανικό Πρωτάθλημα 10χλμ σε δημόσιο δρόμο, Κάλοβακ (Κροατία)
Σαβ.- Κυρ. 11 -12 Παπαναστάσεια, Αθήνα
Σάββατο 11 Δ. Βραϊμάκης, Χαλκίδα

Σάββατο 11 Βιλαέτεια, Πύργος

Κυριακή 12 Βαλκανικό πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών Κ18
Κυριακή 12 "Gala Αποστάσεων", Χαλκίδα
Κυριακή 12 "Fly Olympia" Street Pole Vault, Ολυμπία

Τρίτη 14 "Χρήστος Βουδούρης", Θήβα 

Τετάρτη (15/6) Αγώνες στίβου "Κώστας Σπανίδης", Θεσσαλονίκη 

Τετάρτη 15 "Τάσος Ξένος", Αθήνα
Σάββατο 18 – Κυριακή 19 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ, Κραϊόβα (Ρουμανία)
Σάββατο 18 – Κυριακή 19 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18, Βόλος
Σάββατο 25 – Κυριακή 26 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ, Κ23, Θεσσαλονίκη

Δευτέρα 27  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα σκυταλοδρομιών Κ23, Θεσσαλονίκη
Δευτέρα 27 – Τρίτη 28 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συνθέτων αγωνισμάτων Κ20, Κ16, Θεσσαλονίκη
Πέμπτη 30 – Τρίτη 5/7 Παγκόσμια Πανεπιστημιάδα, Σιενγκντούι (Κίνα)

Ιούλιος

Πέμπτη 30 – Τρίτη 5 Παγκόσμια Πανεπιστημιάδα, Τσενγκτού (Κίνα)
Παρασκευή 30/6 – Κυριακή 3/7 Μεσογειακοί αγώνες, Οράν (Αλγερία)
Σάββατο 2 Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ορεινού δρόμου
Σάββατο 2 – Κυριακή 3 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16
Δευτέρα 4 – Πέμπτη 7 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ18, Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)
Σάββατο 9 – Κυριακή 10 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20, Σέρρες
Παρασκευή 15 – Κυριακή 24 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Α/Γ, Όρεγκον (ΗΠΑ)
Σάββατο 16 – Κυριακή 17 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20, Ντενιζλί (Τουρκία)
Τετάρτη 20 – Πέμπτη 21 Διεθνής συνάντηση Ελλάδα-Κύπρος Κ18 (Ελλάδα)
Κυριακή 23 «Τοφάλεια», Πάτρα
Σάββατο 23 – Κυρ 24 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συνθέτων αγωνισμάτων Α/Γ, Πάτρα
Σάββατο 23 – Κυρ 24 Φεστιβάλ συνθέτων αγωνισμάτων
Κυριακή 24 – Σάββατο 30 Ευρωπαϊκό φεστιβάλ νεότητας, Μπάνσκα Μπίστριτσα (Σλοβακία)
Τετάρτη 27 "Διεθνείς Αγώνες Στίβου Θεσσαλονίκης", Θεσσαλονίκη
Παρασκευή 29 5η Αθλητική & Πολιτιστική Συνάντηση Νέων Β. Αιγαίου", Μυτιλήνη

Αύγουστος
Δευτέρα 1 – Σάββατο 6 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κ20, Κάλι (Κολομβία)
Τρίτη 2 – Κυριακή 7 Κοινοπολιτειακοί αγώνες, Μπέρμιγχαμ (Αγγλία)
Δευτέρα 15 – Κυριακή 21 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ, Μόναχο (Γερμανία)

Σεπτέμβριος


Κυριακή 18 Βαλκανικό Πρωτάθλημα μαραθωνίου, Κιουστεντίλ (Βουλγαρία)
Κυριακή 25 ή 10/6 Βαλκανικό Πρωτάθλημα 10χλμ σε δημόσιο δρόμο, Κάλοβακ (Κροατία)
Σάββατο 24 "Sifnos Street Shot Put", Σίφνος
Κυριακή 25 Run Greece Αλεξανδρούπολη

Οκτώβριος
Κυριακή 2 Run Greece Ιωάννινα
Σάββατο 8 – Κυρ 9 33οι Αιγαιοπελαγίτικοι αγώνες, Λήμνος
Κυριακή 9 Run Greece Λάρισα
Κυριακή 9 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10χλμ σε δημόσιο δρόμο, Λάρισα
Κυριακή 9 Run Greece Πάτρα
Σάββατο 15 "Δήλεια", Μύκονος 
Κυριακή 30 Κύπελλο Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος

Νοέμβριος
Κυριακή 6 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος, Ούζχοροντ (Ουκρανία)
Σάββατο 12 39ος Μαραθώνιος Αθήνας, ο Αυθεντικός (10χλμ.)
Κυριακή 13 39ος Μαραθώνιος Αθήνας, ο Αυθεντικός
Κυριακή 13 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Αθήνα
Κυριακή 13 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ημιμαραθωνίου, Γιανγκζού (Κίνα)
Σάββατο 26 – Σάββατο 3/12 Παγκόσμια Γυμνασιάδα, Τζεντζιάνγκ (Κίνα)

Δεκέμβριος
Σάββατο 26/11 – Σάββατο 3 Παγκόσμια Γυμνασιάδα, Τζεντζιάνγκ (Κίνα)
Σάββατο 10 "Λιοφίλια", Αθήνα
Κυριακή 11 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος, Τορίνο (Ιταλία)

OSense O-Sense