Ιανουάριος

11 Σάββατο Ημερίδα, Άγιος Κοσμάς
18 Σάββατο Ημερίδα, Άγιος Κοσμάς
19 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 50χλμ. βάδην Α/Γ, Σχοινιάς Μαραθώνας
19 Κυριακή Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος
25 Σάββατο Ημερίδα, Σέρρες
26 Κυριακή Ημερίδα, Άγιος Κοσμάς
26 Κυριακή Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος


Φεβρουάριος
1 Σάββατο Ημερίδα κλειστού, Θεσσαλονίκη
1 Σάββατο Ημερίδα κλειστού, Αγιος Κοσμάς
2 Κυριακή Ημερίδα κλειστού, Πάτρα
2 Κυριακή Ευρωπαϊκό Κύπελλο Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος Πρωταθλητών Συλλόγων Α-Γ και Κ20
8 Σάββατο Ημερίδα κλειστού, Ιεράπετρα
8 Σάββατο Ημερίδα κλειστού, Σέρρες

9 Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα κλειστού Κ20, Κωνσταντινούπολη
9 Κυριακή Ημερίδα κλειστού, ΣΕΦ
15 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα κλειστού Α/Γ, Κωνσταντινούπολη
15 Σάββατο Ημερίδα κλειστού, Ηράκλειο

15 Σάββατο Ημερίδα κλειστού, Θεσσαλονίκη

16 Κυριακή Ημερίδα κλειστού, ΣΕΦ
16 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 20.000 μ. βάδην Κ23, Πάτρα
16 Κυριακή Patras Race Walking Festival, Πάτρα
22 Σάββατο Ημερίδα κλειστού, Πάτρα
23 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα σε ανώμαλο έδαφος, Πηγή Τρικάλων
28-29 Παρ.- Σαβ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ, Πειραιάς


Μάρτιος

14 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην Ιβάνο Φράνκβιστ (Ουκρανία)


Απρίλιος


Μάιος
2-3 Σάβ.- Κυρ. Παγκόσμιο Κύπελλο Βάδην Ομάδων, Μίνσκ/Λευκορωσία
3 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινού Δρόμου

9 Σάββατο «Βεργώτεια», Κεφαλονιά
9 Σάββατο Διασυλλογικοί Αγώνες Κ16
10 Κυριακή Run Greece - Καστοριά
16 Σάββατο 1ο Γκραν Πρι, Τοφάλεια
16 Αλεξάνδρειοι Δρόμοι, Θεσσαλονίκη
16 Σάββατο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000 μ. Α/Γ, Κ23 και 5.000 μ. Κ20, Θεσσαλονίκη
16 Σάββατο "Τάσος Ξένος", Χολαργός
16 Σάββατο "Καποδίστρεια, Κέρκυρα
16 Σάββατο "Ηράκλεια", Ηράκλειο
17 Κυριακή Αγώνες ρίψεων "Κώστας Σπανίδη", Θεσσαλονίκη
17 Κυριακή "Κώστας Σπανίδης", Θεσσαλονίκη
17 Κυριακή "Θώδεια", Λουτράκι
17 Κυριακή "10οι Ιόνιοι Αγώνες", Λευκάδα
18 Δευτέρα Βαλκανικό Πρωτ. Ορεινού Δρόμου & Βουνού (Α/Γ,Κ20) Poiana Brasov/Ρουμανία
23 Σάββατο «Παπαφλέσσεια 2020», Καλαμάτα
23 Σάββατο "Ευάγγελος Δεπάστας", Σχηματάρι
23 Σάββατο "Μάχη Κρήτης", Χανιά
23 Σάββατο "Χειμωνίδεια", Θεσσαλονίκη
23 Σάββατο Διασυλλογικοί Αγώνες Κ14/τέτραθλα β΄αγώνας
23-24 Σαβ.- Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συνθέτων Αγωνισμάτων Κ20, Νάξος
23-24 Σάβ.- Κυρ. «Πορτάραθλον» Διεθνές Μeeting Συνθέτων Ανδρών - Γυναικών, Νάξος
24 Κυριακή Diamond League Στοκχόλμη
24 Κυριακή Run Greece- Ιωάννινα
24 Κυριακή "Φεστιβάλ ρίψεων", Τρίπολη
24 Κυριακή "Αμεινίας Παλληνεύς", Παλλήνη
24 Κυριακή "Ρήγεια", Θεσσαλονίκη
24 Κυριακή "Βιλλαέτεια", Πύργος
27 Τετάρτη 2ο Γκραν Πρι, "Αλεξάνδρεια", Έδεσσα
28 Πέμπτη Diamond League Ρώμη
30 Σάββατο "Παπαναστάσεια", Αθήνα
30 Σάββατο "Χ. Βουδούρης", Θήβα
30 Σάββατο "Ζαχαριαδεια", Θεσσαλονίκη
30 Σάββατο "Αχίλλεια", Γρεβενά
30 Σάββατο "Πανθρακικοί Αγώνες", Αλεξανδρούπολη
31 Κυριακή "Παπαναστάσεια", Αθήνα
31 Κυριακή «Βενιζέλεια – Χανιά», Χανιά
31 Κυριακή Diamond League Ραμπάτ

Ιούνιος
3 Τετάρτη "Πανιώνεια", Ν. Σμύρνη
3 Τετάρτη "Ν. Κοτσίδης", Θεσσαλονίκη
3 Τετάρτη "Γ. Ζδράγκας", Λάρισα
5 Παρασκευή Filothei Women Gala
6 Σάββατο «Μίτινγκ αλμάτων», Καλλιθέα
6 Σάββατο 24ο Ευρωπαϊκό Kύπελλο 10000 μ. (Α/Γ, Κ20), Λονδίνο/Αγγλία
6 Σάββατο "Δ. Βραϊμάκης", Χαλκίδα
6 Σάββατο "Αιγιάλεια", Αίγιο
6 Σάββατο "Κνώσεια", Ηράκλειο
6 Σάββατο "9α Γιτάνεια", Ηγουμενίτσα
7 Κυριακή «Δρόμεια 2020» International Sprint & Relays Meeting, Βάρη
7 Κυριακή Diamond League Γιουτζίν
11 Πέμπτη Diamond League Όσλο
13 Σάββατο Diamond League Παρίσι
13-14 Σαβ.- Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ και Συνθέτων Α/Γ, Πάτρα
17 Τετάρτη Σιθώνεια, Χαλκιδική
20-21 Σαβ. - Κυρ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20, Κων-πολη/Τουρκία
20-21 Σαβ. - Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα K18 και συνθέτων Κ18, Βόλος
23 Τρίτη Athens Street Pole Vault, Αθήνα
24-25 Τετ.- Πεμπ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ, Κλουζ (Ρουμανία)
27 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα 10.000μ. σε Δημόσιο Δρόμο, Μπρκο/Βοζνία Ερζεγοβίνη
27-28 Σαβ.- Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα K20, Γιάννενα

Ιούλιος
4 Σάββατο Diamond League Λονδίνο
4 Σάββατο 18ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ορεινού Δρόμου Α/Γ, Κ20 Σινφάες (Πορτογαλία)
4 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ18, Κράλιεβο (Σερβία)
4 Σάββατο "Ορσίππεια", Μέγαρα
7-12 Τρ.- Κυρ. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κ20, Ναιρόμπι (Κένυα)
8 Τετάρτη 3ο Γκραν Πρι, Άργος Ορεστικό
10 Παρασκευή Diamond League Μονακό
11-12 Σαβ. - Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16 (δύο όμιλοι), Καβάλα/Χαλκίδα
14-15 Τρ.- Τετ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Σκυταλοδρομιών, Ερζουρούμ (Τουρκία)
16-19 Πέμ. -Κυρ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ18, Ριέτι (Ιταλία)
18 Σάββατο 4ο Γκραν Πρι «Δαβιτζόγλεια», Καβάλα
22-23 Διεθνής Συνάντηση Κ18, Κύπρος- Ελλάδα
25-26 Σαβ.- Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ23 και Πανελλήνιο Συνθέτων Κ23, Λάρισα
31/7-9/8 Παρ. - Κυρ. Ολυμπιακοί Αγώνες, Τόκιο (Ιαπωνία)

Αύγουστος
12 Τετάρτη "Αέτεια", Θεσσαλονίκη
31/7-9/8 Παρ.- Κυρ. Ολυμπιακοί Αγώνες, Τόκιο (Ιαπωνία)
16 Κυριακή Diamond League Γκέιτσχιντ
20 Πέμπτη Diamond League Λοζάννη
26-30 Τετ. - Κυρ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ, Παρίσι (Γαλλία)

Σεπτέμβριος
4 Παρασκευή Diamond League Βρυξέλλες
11 Παρασκευή Τελικός Diamond League Ζυρίχη
20 Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Kyustendil (Βουλγαρία)
20 Run Greece - Αλεξανδρούπολη
26 Σάββατο Μπεκιάρεια, Σέρρες
26-27 Σαβ. - Κυρ. Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες

Οκτώβριος
3 Σάββατο Δήλεια, Μύκονος
3-4 Σάβ.- Κυριακή Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες
4 Κυριακή Run Greece - Πάτρα
10 Σάββατο Διασυλλογικοί Αγώνες Κ14/τέτραθλα γ΄αγώνας
10 Σάββατο 24α Κωνσταντινίδεια, Νάουσα
17-24 Παγκόσμια Γυμνασιάδα Τζινγιάνγκ (Κίνα)
18 Κυριακή Run Greece - Ρόδος

Νοέμβριος
7 Σάββατο ΑΜΑ, Αγώνας Δρόμου 10χλμ.
8 Κυριακή Μαραθώνιος Αθήνας, ο Αυθεντικός
8 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Αθήνα
14 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου, Kragujevac/Σερβία

Δεκέμβριος
12 Σάββατο "Λιοφίλια", Αθήνα
13 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα σε ανώμαλο έδαφος Δουβλίνο, Ιρλανδία

OSense O-Sense