Ιανουάριος


19 Σαβ. Μεσογειακοί Αγώνες Κ23, Μασσαλία

19 Σαβ. Ημερίδα κλειστού στίβου Α/Γ, Κ20,Κ18, Κ16, Αγιος Κοσμάς

20 Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 50χλμ. βάδην Ανδρών - Γυναικών,
Σχινιάς/Μαραθώνα
25 Παρ. Ημερίδα κλειστού στίβου Α/Γ, Κ20,Κ18, Κ16, ΣΕΦ
27 Κυρ. Ημερίδα κλειστού στίβου Α/Γ, Κ20,Κ18, Κ16, Αγιος Κοσμάς
27 Κυρ. Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου σε ανώμαλο έδαφος

Φεβρουάριος

3 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα συλλόγων σε ανώμαλο έδαφος, Αλπμουφέιρα (Πορτογαλία)
9-10 Σαβ. - Κυρ, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού Α/Γ και συνθέτων, ΣΕΦ
10 Κυρ.Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)
16 Σαβ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)
24 Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα σε ανώμαλο δρόμο, Τρίκαλα

Μάρτιος

1-3 Παρ. - Κυρ., Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κλειστού στίβου, Γλασκώβη (Μ. Βρετανία)
9-10 Σαβ. - Κυρ., Ευρωπαϊκό Χειμερινό Κύπελλο ρίψεων, Σαμορίν (Σλοβακία)
17 Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου δρόμου, Αθήνα
17 Κυρ. 8ος Ημιμαραθώνιος Αθήνας, Αθήνα
23 Σαβ. Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων, Θεσσαλονίκη
24 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα βάδην 20.000 μ. Κ23, Ημερίδα Α/Γ, Κ20, Κ18, Μέγαρα
30 Κυρ. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα σε ανώμαλο έδαφος, Άαρχους (Δανία)
31 Κυρ, Run Greece, Λάρισα

Απρίλιος

6 Σαβ. Διασυλλογικοί Αγώνες Κ18
7 Κυρ. Run Greece, Ηράκλειο
7 Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ορεινού δρόμου

13 Σαβ. Διασυλλογικοί Αγώνες Κ14 (ΠΠ/ΠΚ Β΄), Α΄αγώνας
13 Σαβ. Φωτιάδεια, Πάτρα
14 Κυρ. "Κώστας Γιαταγάνας", Αθήνα
16 -17 Τρ.- Τετ. Σχολικοί Αγώνες (β΄φάση)
20 Σάβ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην, Αλεξανδρούπολη
20 Σαβ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 20χλμ. βάδην Α/Γ, Αλεξανδρούπολη
20 Διασυλλογικοί Αγώνες Κ16 (ΠΠΑ/ΠΚΑ)
21 Κυρ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, Κίεβο (Ουκρανία)
21 Κυρ. "Χατζηαδαμίδεια 2019", Κιλκίς
23-24 Τρίτ. - Τετ. Διασυλλογικοί Αγώνες συνθέτων αγωνισμάτων Α/Γ, Κ18
24 Τετ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000μ. Α/Γ, Κ23, Κ20, Μέγαρα
24 "Αλέκα Σιούλη", Πάτρα

Μάιος

4 Σαβ. Διασυλλογικοί Αγώνες Α/Γ (α΄αγώνας) και 6άθλο Κ16
8- 9 Τετ. - Πέμπ. Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα, Ιωάννινα
11 Σαβ. Διασυλλογικοί Αγώνες Κ14 (ΠΠ/ΠΚ Β) (β΄αγώνας)
11 Σαβ. "Φεστιβάλ ρίψεων", Τρίπολη
11-12 Σαβ. - Κυρ. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Σκυταλοδρομιών, Γιοκοχάμα (Ιαπωνία)
11 Σαβ. "Βεργώτεια 2019" Κεφαλονιά
12 Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10χλμ. σε δημόσιο δρόμο, Καστοριά
12 Κυρ. Run Greece, Καστοριά
12 Κυρ. "Patras Race Walking Festival", Πάτρα
18 Διασυλλογικοί Αγώνες Α/Γ (β΄αγώνας) και 5αθλο Κ16
18 Σάβ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα βουνού, Καµπουλουνγκ Μολντοβενεσκ (Ρουμανία)
19 Κυρ. Ευρωπαϊκό Κύπελλο βάδην, Άλιτους (Λιθουανία)
19 Κυρ, Run Greece, Γιάννενα
24 Παρ. "Αλεξάνδρειοι δρόμοι", Θεσσαλονίκη
25 Σαβ. "Αμεινίας Παλήνεύς", Παλλήνη
25 Σαβ. "Ιόνιοι Αγώνες", Λευκάδα
25 Σαβ. Μάχη Κρήτης, Χανιά
25 Σαβ. Αχίλλεια, Γρεβενά
29 Τετ. "Ευάγγελος Δεπάστας", Σχηματάρι
29 Τετ. Γκραν Πρι Αλεξάνδρεια, Έδεσσα (International meeting with national permit)


Ιούνιος

1 Σαβ. "Θώδεια", Λουτράκι

1 Σαβ. Γιτάνεια, Ηγουμενίτσα
1 Σαβ. "Ηράκλεια 2019", Ηράκλειο
1 Σαβ. Χειμωνίδεια, Θεσσαλονίκη
5 Τετ. Μίτινγκ Αλμάτων, Καλλιθέα (International meeting with national permit)
5 Τετ. "Ζδράγκας 2019", Λάρισα
8 Σαβ. Ζαχαριάδεια, Θεσσαλονίκη
8 Σαβ. Καποδίστρεια, Κέρκυρα
8 Σαβ. Αιγιάλεια, Αίγιο
8 -9 Σαβ.- Κυρ. Παπαναστάσεια, Αθήνα
8 -9 Σάβ.- Κυρ. Μίτινγκ Συνθέτων, Νάξος (International meeting with national permit)
9 Κυρ. Διεθνές μίτινγκ "Βενιζέλεια- Χανιά", Χανιά (Classic meeting)
9 Κυρ "Ρήγας Ευσταθιάδης" Θεσσαλονίκη
12 Τετ. Πανιώνεια, Ν. Σμύρνη
12 Τετ. Women Gala, Φιλοθέη (Special Premium Meetings)

15 Σαβ. "Ορσίπεια", Μέγαρα
15 Σαβ. Αγώνες ρίψεων "Κώστας Σπανίδης", Θεσσαλονίκη
15 Σαβ. "Δ. Βραϊμάκης", Χαλκίδα
16 Κυρ. "Αέτεια/Κοτσίδεια", Θεσσαλονίκη
19 Τετ. "Τάσος Ξένος", Χολαργός
19 Τετ. Παπαφλέσσεια, Καλαμάτα (International meeting with national permit)
22- 23 Σαβ. - Κυρ, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και συνθέτων Κ20, Κατερίνη
22 Βαλκανικό Πρωτάθλημα 10χλμ. σε Δημόσιο δρόμο, Μπρκο (Βοσνία Ερζεγοβίνη)
23-28 Σαβ. - Παρ. Ευρωπαϊκοί Αγώνες, Μίνσκ (Λευκορωσία)

25 Τρ. Athens Street Pole Vault, Αθήνα (Special Premium Meetings)

26 Τετ. "Βουδούρεια 2019", Θήβα
29 Σαβ. "Κνώσεια 2019", Ηράκλειο
29-30 Σαβ. Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ23, Λάρισα

Ιούλιος

2-3  Τρ.- Τετ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20, Κλουζ (Ρουμανία)

4-5 Πεμπ. -Παρ.. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18, Τρίκαλα

6-7 Σάβ. - Κυρ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα συνθέτων αγωνισμάτων Σούπερ Λίγκα, Λουτσκ (Ουκρανία)
6-7 Σάβ. - Κυρ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα συνθέτων αγωνισμάτων 1η και 2η κατηγορία, Ριμπέιρα (Πορτογαλία)
6 Σαβ. Ευρωπαϊκό Κύπελλο 10.000 μ., Λονδίνο (Μ. Βρετανία)
10 Τετ. Γκραν Πρι Τοφάλεια, Πάτρα (International meeting with national permit)

10 Τετ. Γκραν Πρι, Αργος Ορεστικό (International meeting with national permit)

11-14 Πεμπ. - Κυρ. 12ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ23, Γκέβλε (Σουηδία)
14 Κυρ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ18, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)
13-14 Σαβ. - Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16, Καβάλα/Χαλκίδα
17 Τετ. Γκραν Πρι Δαβιτζόγλεια, Καβάλα (International meeting with national permit)
18-21 Πεμπ. - Κυρ. 26ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ20, Μπόρας (Σουηδία)
20 Σαβ. Δρόμεια, Βάρη (International meeting with national permit)
20-28 Ολυμπιακό φεστιβάλ Νεότητας Κ18, Μπακού (Αζερμπαιτζάν)
27-28 Σαβ. - Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ, Πάτρα
27-28 Σαβ.- Κυρ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα σκυταλοδρομιών, Ερζουρούμ (Τουρκία)


Αύγουστος

3-4 Σαβ. - Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συνθέτων Α/Γ, Κ23, Κ18, Θεσσαλονίκη

7-8 Τετ.- Πεμπ. Συνάντηση Ελλάδα-Κυπρος Κ18 Βόλος

9-11 Παρ. - Κυρ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ομάδων Σούπερ Λίγκα, Μπίντγκοζ (Πολωνία)

Σεπτέμβριος
2-3 Δευτ. - Τρ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ, Πράβετς (Βουλγαρία)
6 Παρ. Σιθώνεια, Νικήτη (International meeting with national permit)
21 Σαβ. Βιλαέτεια, Πύργος
22 Κυρ. Run Greece, Αλεξανδρούπολη
28 Σαβ. Μπεκιάρεια, Σέρρες
28/9-6/10 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Α/Γ, Ντόχα (Κατάρ)

Οκτώβριος
28/9-6/10 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Α/Γ, Ντόχα (Κατάρ)
5 Σαβ. Διασυλλογικοί Αγώνες Κ14 (γ΄αγώνας)
6 Κυρ. Run Greece, Πάτρα
5-6 Σαβ. - Κυρ. Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες, Ικαρία
12 Σαβ. "24α Κωνσταντινίδεια", Νάουσα
12 Σαβ. "Δήλεια 2019", Μύκονος

13 Κυρ. Run Greece, Ρόδος

Νοέμβριος
3 Κυρ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, Βελιγράδι (Σερβία)
9 Σαβ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου, Μπεράνε (Μαυροβούνιο)
10 Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Αθήνα
10 Κυρ. Μαραθώνιος Αθήνας, Αυθεντικός, Αθήνα

Δεκέμβριος
8 Κυρ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα σε ανώμαλο έδαφος, Λισσαβώνα (Πορτογαλία)

OSense O-Sense