Αποτελέσματα (results)

Το πρόγραμμα των αγώνων (Program)

Δείτε τις αναλυτικές συμμετοχές (Start List)

Η διαδρομή του αγώνα (Course map)

Τα αποτελέσματα (excel)

Το πρόγραμμα
15.45 5χλμ. Βάδην Γυναικών Κ18
16.15 10χλμ. Βάδην Ανδρών Κ20
16.16 10χλμ. βάδην Ανδρών Κ18
16.17 10χλμ. βάδην Γυναικών Κ20
16.18 35χλμ. βάδην Ανδρών και Γυναικών
17.15 20χλμ. βάδην Ανδρών
17.16 20χμ. βάδην Γυναικών

Τηλεοπτική μετάδοση
Παρασκευή 18/3 ΕΡΤ3 
12.00-14.00
19.05- 22.00

Σάββατο 19/3 ΕΡΤ3
10.30- 14.00
19.00- 22.30

Κυριακή 20/3 ΕΡΤ3
11.00- 14.00
18.00-21.00

Διαβάστε ακόμη

Ποιοι και ποιες ξεχωρίζουν στο 17ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κλειστού

Ο Εμμανουήλ Καραλής χάνει το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα

Πρόσωπα, αριθμοί, στιγμές στην ιστορία της διοργάνωσης

Η Κατερίνα Στεφανίδη θυμάται...

Οι δηλώσεις των αθλητών και αθλητριών μας για το Παγκόσμιο

Τα αποτελέσματα στους αγώνες του 2018

Η παρουσία της χώρας μας στα 17 παγκόσμια πρωταθλήματα, πόλεις διεξαγωγής

Τα βιογραφικά των Ελλήνων αθλητών και αθλητριών

Τα ελληνικά μετάλλια
ΧΡΥΣΑ
Χάρης Παπαδιάς 60 μ. 6.50 1997 Παρίσι
Κατερίνα Θάνου 60 μ. 6.96 1999 Μαεμπάσι
Κατερίνα Κόφφα 200 μ. 22.76 1997 Παρίσι
Δημήτρης Χονδροκούκης ύψος 2,33 2012 Κωνσταντινούπολη
Κώστας Φιλιπππίδης επί κοντώ 5,80 μ. 2014 Σόποτ

ΑΣΗΜΕΝΙΑ
Λάμπρος Παπακώστας Ύψος 2,35 μ. 1995 Βαρκελώνη
Λάμπρος Παπακώστας Ύψος 2,32 μ. 1997 Παρίσι

ΧΑΛΚΙΝΑ
Γιώργος Θεοδωρίδης 60 μ. 6.54 2004 Βουδαπέστη
Πηγή Δεβετζή Τριπλούν 14,73 μ. 2004 Βουδαπέστη
Κατερίνα Στεφανίδη επί κοντώ 4,80 μ. 2016 Πόρτλαντ
Βούλα Παπαχρήστου 14,15 μ. 2016 Πόρτλαντ
Κατερίνα Στεφανίδη επί κοντώ 4,80 μ. 2018 Μπέρμιγχαμ

Αναλυτικά οι πόλεις που φιλοξένησαν τους αγώνες και οι συμμετοχές χωρών και αθλητών και ο αριθμός των Ελλήνων που συμμετείχαν.

Έτος/Πόλη/Συμμετοχή χωρών/αριθμός συμμετεχόντων/ελληνικές συμμετοχές
1985 Παρίσι (Γαλλία) 69 319 3
1987 Ινδιανάπολις (ΗΠΑ) 84 402 3
1989 Βουδαπέστη (Ουγγαρία) 61 378 5
1991 Σεβίλλη (Ισπανία) 81 521 4
1993 Τορόντο (Καναδάς) 93 537 7
1995 Βαρκελώνη (Ισπανία) 130 602 14
1997 Παρίσι (Γαλλία) 118 712 15
1999 Μαεμπάμι (Ιαπωνία) 115 487 15
2001 Λισσαβόνα (Πορτογαλλία) 136 510 11
2003 Μπέρμιγχαμ (Μ. Βρετανία) 132 589 9
2004 Βουδαπέστη (Ουγγαρία) 139 677 19
2006 Μόσχα (Ρωσία) 129 562 4
2008 Βαλένθια (Ισπανία) 147 575 5
2010 Ντόχα (Κατάρ) 142 583 7
2012 Κωνστανινούπολη (Τουρκία) 171 630 7
2014 Σόποτ (Πολωνία) 135 539 5
2016 Πόρτλαντ (ΗΠΑ) 148 547 6
2018 Μπέρμιγχαμ (Μ. Βρετανία) 133 555 9

Το πρόγραμμα των Αγώνων

Παρασκευή (18/3)
πρωί
10.35 60 μ. εμπ. 5αθλο (Γ)
10.55 60 μ. 7αθλου (Α)
11.15 60 μ. (Γ) πρ. Σπανουδάκη
11.40 Μήκος 7αθλου (A)
12.00 400 μ. (Α)
12.10 Υψος 5αθλου
12.41 400 μ. (Γ) πρ. Βασιλείου
13.05 Σφαιροβολία 7αθλου
13.10 Τριπλούν (Α) Τελικός Ανδρικόπουλος
13.30 1.500 μ. (Γ) πρ.
14.00 800 μ. (Α) πρ.
14.20 Σφαιροβολία 5αθλου
14.30 3.000 μ. (Α) πρ.
Απόγευμα
18.45 Μήκος 5αθλου
19.10 60 μ. (Γ) Ημ.
19.35 400 μ. (Γ) Ημ.
19.55 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός
20.00 Ύψος 7αθλο (A)
20.05 Μήκος (Α) Τελικός Τεντόγλου
20.10 400 μ. (Α) ημ
21.00 800 μ. 5αθλο
21.30 3.000 μ. (Γ) Τελικός
21.55 60 μ. (Γ) Τελικός
Σάββατο (19/3)
Πρωί
10.30 60 μ. 7αθλου (A)
10.50 60 μ. εμπ. (Γ) πρ. Πεσιρίδου
11.30 Επί κοντώ 7αθλου (A)
11.45 60 μ. (Α) πρ.
12.00 Ύψος (Γ) Τελικός
12.40 800 μ. (Γ) πρ.
13.15 1.500 μ. (Α) πρ.
Απόγευμα
19.05 Επί κοντώ (Γ) Τελικός
19.15 60 μ. εμπ. (Γ) Ημ.
19.40 60 μ. (Α) Ημ.
20.10 800 μ. (Α) Τελικός
20.30 1.000 μ.7αθλου
20.40 Σφαιροβολία (Α) Τελικός
20.50 400 μ. (Γ) Τελικός
21.10 400 μ. (Α) Τελικός
21.35 1.500 μ. (Γ) Τελικός
22.05 60 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
22.20 60 μ. (Α) Τελικός
Κυριακή 20/3
πρωί
11.05 60 μ. εμπ. (Α) πρ. Δουβαλίδης
11.45 Ύψος (Α) πρ.
12.00 Τριπλούν (Γ) Τελικός
12.10 4Χ400 μ. (Γ) πρ.
12.35 4Χ400 μ. (Α) πρ.
13.05 3.000 μ. (Α) Τελικός
Απόγευμα
18.05 60 μ. εμπ. (Α) Ημ.
18.17 Επί κοντώ (Α) Τελικός
18.30 Μήκος (Γ) Τελικός
19.05 800 μ. (Γ) Τελικός
19.35 1.500 μ. (Α) Τελικός
20.30 60 μ. εμπ. (Α) Τελικός
20.40 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός

20.55 4Χ400 μ. (Α) Τελικός


Οικονομικός απολογισμός είναι η κατάσταση στην οποία υπάρχει η κατανομή σε έξοδα και έσοδα (δεδουλευμένης βάσης) του προϋπολογισμού της Ομοσπονδίας. Σε αυτή την κατάσταση ελέγχεται ο ΣΕΓΑΣ από τις υπηρεσίες του Κράτους. Το δε αποτέλεσμά του συμφωνεί με το αποτέλεσμα της χρήσης.


Το προσάρτημα του ισολογισμού και των αποτελεσμάτων χρήσεως (ή ετήσιες χρηματοοικονομικές καταστάσεις) είναι απαραίτητο συμπλήρωμα των οικονομικών αυτών καταστάσεων, με το οποίο δίνονται διάφορες πρόσθετες ή επεξηγηματικές πληροφορίες. Οι πληροφορίες αυτές έχουν σκοπό να διευκολύνουν όλους τους παράγοντες, προς τους οποίους απευθύνονται οι οικονομικές καταστάσεις, στο να κατανοούν το περιεχόμενό τους και να προσδιορίζουν την αληθινή οικονομική κατάσταση και τα ακριβή αποτελέσματα (κέρδη ή ζημίες) των οικονομικών μονάδων.


Ειδικός Απολογισμός ζητείται από την ΓΓΑ και είναι η κατάσταση στην οποία εμφανίζεται η Επιχορήγηση της ΓΓΑ προς τον ΣΕΓΑΣ και σε ποιους κωδικούς εξόδων έχει κατανεμηθεί σε λογιστική δεδουλευμένης βάσης.


Ταμειακός Απολογισμός ζητείτε μόνο από τις υπηρεσίες της ΓΓΑ και είναι η κατάσταση στην οποία εμφανίζονται τι πραγματικά έχει εισπραχθεί και τι πραγματικά έχει πληρωθεί μέσα στο έτος , άσχετα με τις υποχρεώσεις και τις απαιτήσεις , το δε αποτέλεσμά του συμφωνεί με το υπόλοιπο των χρηματικών διαθεσίμων.


Αποτελέσματα από τους Αγώνες του Τόκιο

Πόλεις και συμμετοχές ανά διοργάνωση

Η παρουσία της χώρας μας στη διοργάνωση του 2016

Αποτελέσματα από τους Ολυμπιακούς του 2016-2012-2008

Τα βιογραφικά των αθλητών και αθλητριών μας

Το αναλυτικά πρόγραμμα της ΕΡΤ 

Το αναλυτικά πρόγραμμα των αγώνων

Δηλώσεις/Αφιερώματα

Βούλα Παπαχρήστου

Ραφαέλα Σπανουδάκη

Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου

Κώστας Φιλιππίδης

Εμμανουήλ Καραλής

Μίλτος Τεντόγλου

Ελισάβετ Πεσιρίδου

Σταματία Σκαρβέλη

Χρήστος Φραντζεσκάκης

Μιχάλης Αναστασάκης

Κατερίνα Στεφανίδη

Νικόλ Κυριακοπούλου

Ελένη Πόλακ

Κώστας Δουβαλίδης

Ειρήνη Βασιλείου

Δημήτρης Τσιάμης

Δείτε το πρόγραμμα των Ελλήνων

Παρασκευή (30/7)
06.15 100 μ. (Γ) προκριματικός Σπανουδάκη
13.05 Τριπλούν (Γ) Προκριματικός Παπαχρήστου

Σάββατο (31/7)
03.30 Δισκοβολία (Γ) Προκριματικός Αναγνωστοπούλoυ
03.40 Επί κοντώ (Α) Προκριματικός ΦιλιππίδηςΚαραλής
04.45 100 μ. εμπ. (Γ) Προκριματικός Πεσιρίδου
13.10 Μήκος (Α) προκριματικός Τεντόγλου


Κυριακή (1/8)
03.10 Σφυροβολία (Γ) Προκριματικός α΄ γκρουπ Σκαρβέλη

Δευτέρα (2/8)
03.00 Σφυροβολία (Α) Προκριματικός α΄ γκρουπ  Φραντζεσκάκης
04.20 Μήκος (Α) Τελικός Τεντόγλου
04.30 Σφυροβολία (Α) Προκριματικός β΄ γκρουπ Αναστασάκης
04.30 200 μ. (Γ) Προκριματικός Σπανουδάκη
13.20 Επί κοντώ (Γ) Προκριματικός Στεφανίδη, Κυριακοπούλου, Πόλακ
13.25 200 μ. (Γ) Ημιτελικός Σπανουδάκη

Τρίτη (3/8)
03.00 Τριπλούν (Α) Προκριματικός Τσιάμης
03.45 400 μ. (Γ) Προκριματικός Βασιλείου
13.10 110 μ. εμπ. προκριματικός Δουβαλίδης
13.20 Επί κοντώ (Α) Τελικός Καραλής

Τετάρτη (4/8)
05.00 110 μ. εμπ. Ημιτελικός

Πέμπτη (5/8)
05.55 110 μ. εμπ. Τελικός
13.00 Επί κοντώ (Γ) Τελικός Στεφανίδη, Κυριακοπούλου
23.30 50χλμ. βάδην Τελικός Παπαμιχαήλ


Παρασκευή (6/8)
10.30 20χλμ. βάδην (Γ) Τελικός ΝτρισμπιώτηΤσινοπούλουΦιλτισάκου

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΖΩΝΤΑΝΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ

ΝΙΚΗΤΕΣ/ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ 2020

ΡΕΚΟΡ ΑΓΩΝΩΝ

ΟΡΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ, 5 ΙΟΥΝΙΟΥ 2021 - ΠΡΩΙ

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

Α/Γ

Προκριματικός/
Τελικός

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

 

 

 

9:00

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Γ

Προκριματικός

Όριο: 41,00μ.

9:15

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

Α

Προκριματικός 2 group

2 σκάμματα - Όριο: 15,00μ.

9:15

100μ. με Εμπόδια

Γ

Προκριματικές Σειρές

9:35

110μ. με Εμπόδια

Α

Προκριματικές Σειρές

10:00

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

Γ

Προκριματικός 2 group

Όριο: 3,70μ.

10:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

Γ

Προκριματικός 2 group

Όριο: 1,70μ.

10:00

400μ.

Γ

Προκριματικές Σειρές

 

10:25

400μ.

Α

Προκριματικές Σειρές

 

10:45

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

Γ

Προκριματικός 2 group

2 σκάμματα - Όριο: 12,20μ.

11:00

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

Α

Προκριματικός

Όριο: 15,90μ.

 

 

 

11:10

100μ.

Γ

Προκριματικές Σειρές

 

11:35

100μ.

Α

Προκριματικές Σειρές

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

16:45

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 Προπ. Λαδόπουλου

18:00

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:05

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:30

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:40

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:45

100μ. με Εμπόδια

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:55

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:00

110μ. με Εμπόδια

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:15

100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

19:21

100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

19:30

100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

19:36

100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

19:40

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:45

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:50

400μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

19:56

400μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

20:05

400μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

20:11

400μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

20:15

1500μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

20:25

1500μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20:35

1500μ.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20:45

3.000μ. με Φ.Ε.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

21:00

3.000μ. με Φ.Ε.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

21:25

4 X 100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

21:34

4 X 100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

21:40

4 X 100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

21:49

4 X 100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

21:58

4 X 100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 3

 

KΥΡΙΑΚΗ, 6 ΙΟΥΝΙΟΥ 2021

 

ΠΡΩΪΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

Α/Γ

Προκριματικός/
Τελικός

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

9:00

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Α

Προκριματικός

Όριο: 47,60μ.

9:15

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Γ

Προκριματικός 2 group

2 σκάμματα - Όριο: 5,80μ.

9:30

400μ. με Εμπόδια

Γ

Προκριματικές Σειρές

9:55

400μ. με Εμπόδια

Α

Προκριματικές Σειρές

10:20

800μ.

Γ

Προκριματικές Σειρές

10:30

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

Α

Προκριματικός Α΄group

Όριο: 62,00μ.

10:40

800μ.

Α

Προκριματικές Σειρές

10:45

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Α

Προκριματικός 2 group

2 σκάμματα - Όριο: 7,40μ.

11:05

200μ.

Γ

Προκριματικές Σειρές

11:30

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

Α

Προκριματικός Β΄group

Όριο: 62,00μ.

11:30

200μ.

Α

Προκριματικές Σειρές

 

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

16:45

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 Προπ. Λαδόπουλου

18:05

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:10

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:30

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:40

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:55

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:05

400μ. με Εμπόδια

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:15

400μ. με Εμπόδια

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:25

200μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

19:31

200μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

19:40

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:45

200μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

19:51

200μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

19:55

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20:00

800μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20:10

800μ.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20:20

5.000μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20:50

5.000μ.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

21:15

4 X 400μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

21:24

4 X 400μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

21:35

4 X 400μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

21:44

4 X 400μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

 


 

 

 

Αποτελέσματα

Συμμετοχές Ανδρες
Συμμετοχές Γυναίκες

Προκήρυξη

Αποτελέσματα 2019

Ρεκόρ διοργάνωσης

Παλυνίκες ανά αγώνισμα

Πρωταθλητές σύλλογοι

Νταμπλούχοι

Τα όρια στις κορυφαίες διοργανώσεις του 2020

Α΄ ΗΜΕΡΑ : ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

ΟΡΙΟ

09:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής

15,00μ.

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής

14,50μ.

09:30

60μ.

ΕΠΤΑΘΛΟ 1

09:50

60μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

10:00

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

4,60μ.

10:15

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΕΠΤΑΘΛΟ 2

10:20

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

4,60μ.

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

1,70μ.

11:00

60μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

11:30

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής

12,60μ.

11:40

400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

11:45

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΕΠΤΑΘΛΟ 3

12:40

400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

13:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΕΠΤΑΘΛΟ 4

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

17:15

3.000μ. Βάδην

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:20

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:40

5.000μ. Βάδην

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:00

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:15

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:30

60μ.

Κ16 - ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**

18:36

60μ.

Κ16 - ΚΟΡΙΤΣΙΑ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**

18:45

60μ.

Κ16 - ΑΓΟΡΙΑ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**

18:50

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:51

60μ.

Κ16 - ΑΓΟΡΙΑ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**

19:05

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

19:10

60μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:16

60μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:25

60μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:31

60μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:40

400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:46

400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:55

400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

20:01

400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

20:10

1.500μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

20:20

1.500μ.

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

 

Β΄ ΗΜΕΡΑ : ΣΑΒΒΑΤΟ 29 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

ΠΡΩΪΝΌ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

ΟΡΙΟ

10:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής

5,80μ.

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής

13,00μ.

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

3,60μ.

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

2,05μ.

60μ. με Εμπόδια

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

10:20

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

3,60μ.

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

2,05μ.

10:20

60μ. με Εμπόδια

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

10:35

800μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

11:15

800μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

11:30

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής

7,30μ.

11:35

60μ. με Εμπόδια

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 1

11:50

200μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

12:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 2

12:45

60μ. με Εμπόδια

ΕΠΤΑΘΛΟ 5

13:00

200μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

13:00

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 3

13:30

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΕΠΤΑΘΛΟ 6

14:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 4

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

16:00

3.000μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

16:15

3.000μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η  ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

16:25

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

16:30

3.000μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

16:45

3.000μ.

ΑΝΔΡΩΝ

3η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:00

3.000μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η  ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:05

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:15

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:30

1000μ.

ΕΠΤΑΘΛΟ 7

17:45

800μ.

ΠΕΝΤΑΘΛΟ5

17:55

60μ. με Εμπόδια

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:05

60μ. με  Εμπόδια

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:10

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:20

60μ. με Εμπόδια

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:27

60μ. με Εμπόδια

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:35

200μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:41

200μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:50

200μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:56

200μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:05

800μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:12

800μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:25

800μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:32

800μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:40

4Χ400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

20:05

4Χ400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

*το οριστικό ωρολόγιο πρόγραμμα θα ανακοινωθεί μετά την επεξεργασία των δηλώσεων συμμετοχής

 

Με βάση τις αποφάσεις της Πολιτείας για την παρουσία κόσμου στα στάδια, στο Πανελληνίου Πρωτάθλημα κλειστού στίβου θα ισχύσουν τα εξής:

Η είσοδος στους συνοδούς και στους θεατές θα γίνεται από τη Θύρα 2 του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας

Η είσοδος στους ενήλικες επιτρέπεται μόνο με πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης σε ισχύ

Η είσοδος σε θεατές ηλικίας από 13- έως και 17 επιτρέπεται με pcr test 72 ωρών ή rapid test 48 ωρών

Η είσοδος σε παιδιά έως και 12 ετών επιτρέπεται με self test 24ώρου

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΗΜΕΡΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΈΣ

Οδηγίες Υγειονομικού Πρωτοκόλλου

Διαδικασίες διεξαγωγής αγωνισμάτων ΝΕΟ

ΑΦΙΕΡΩΜΑ: Πολυνίκες στη διοργάνωση

ΑΦΙΕΡΩΜΑ: Οι διοργανώσεις και οι πρωταθλητές σύλλογοι

Αποτελέσματα Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού 2021

Α΄ ΗΜΕΡΑ : ΣΑΒΒΑΤΟ   26  ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ   2022

ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

1η Περίοδος

09:30

60μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

10:05

60μ.

ΕΠΤΑΘΛΟ 1

10:15

60μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

10:40

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΕΠΤΑΘΛΟ 2

2η Περίοδος

11:00

400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

11:35

400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

11:45

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΕΠΤΑΘΛΟ 3

12:45

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΕΠΤΑΘΛΟ 4

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

16:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

16:05

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

16:10

3.000μ. Βάδην

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

16:25

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

16:35

5.000μ. Βάδην

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:05

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:10

60μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:20

60μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:30

60μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:40

60μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:45

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:50

1.500μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:00

1.500μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:10

1.500μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:20

400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:30

400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:40

400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:50

400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

 

 Β΄ ΗΜΕΡΑ: ΚΥΡΙΑΚΗ  27  ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ  2022

 ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: 

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

1η Περίοδος

09:00

800μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

09:30

800μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

2η Περίοδος

10:00

200μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

10:40

60μ. με Εμπόδια

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 1

11:00

60μ. με Εμπόδια

ΕΠΤΑΘΛΟ 5

11:10

200μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

3η Περίοδος

11:15

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 2

12:00

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΕΠΤΑΘΛΟ 6

13:30

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 3

14:30

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 4

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

16:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

16:05

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

16:10

3.000μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

16:30

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

16:35

3.000μ.

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

16:55

1000μ.

ΕΠΤΑΘΛΟ 7

17:05

800μ.

ΠΕΝΤΑΘΛΟ5

17:15

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:20

60μ. με Εμπόδια

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:26

60μ. με Εμπόδια

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:35

60μ. με Εμπόδια

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:41

60μ. με Εμπόδια

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:50

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:55

800μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:05

800μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:15

800μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:25

800μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:35

200μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:41

200μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:50

200μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:56

200μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ